Marokko richt speciaal fonds op voor aardbevingsslachtoffers
RABAT (ANP/DPA) - Na de zware aardbeving heeft de Marokkaanse regering een speciaal fonds voor de getroffen bevolking in het leven geroepen. Dit maakte een regeringswoordvoerder zondag bekend. Het fonds zal donaties ontvangen van openbare en private instellingen en burgers, schrijft de Marokkaanse nieuwswebsite Hespress.
Uit het fonds moeten onder andere de kosten voor reparaties aan beschadigde huizen worden gedekt. Het fonds komt ook tegemoet aan de behoeften van individuen in penibele situaties, zoals wezen en mensen zonder onderdak. Daarnaast biedt het essentiële steun voor het verkrijgen van voeding en andere basisbehoeften, meldt Hespress verder.
Het fonds zal in elke regio van Marokko reserves en voorraden van essentiële middelen aanleggen om effectief te kunnen reageren op verschillende soorten rampen, vertelde de woordvoerder verder. Hoeveel geld er in het fonds gaat komen, is nog niet bekend.
Volgens de regeringswoordvoerder zijn meer dan duizend artsen en 1500 verpleegkundigen gemobiliseerd. Ook gaat de regering kijken hoe educatieve activiteiten in de getroffen gebieden de komende dagen voortgezet kunnen worden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
15 minuten geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.
6 uur geleden