Marokko richt speciaal fonds op voor aardbevingsslachtoffers
RABAT (ANP/DPA) - Na de zware aardbeving heeft de Marokkaanse regering een speciaal fonds voor de getroffen bevolking in het leven geroepen. Dit maakte een regeringswoordvoerder zondag bekend. Het fonds zal donaties ontvangen van openbare en private instellingen en burgers, schrijft de Marokkaanse nieuwswebsite Hespress.
Uit het fonds moeten onder andere de kosten voor reparaties aan beschadigde huizen worden gedekt. Het fonds komt ook tegemoet aan de behoeften van individuen in penibele situaties, zoals wezen en mensen zonder onderdak. Daarnaast biedt het essentiële steun voor het verkrijgen van voeding en andere basisbehoeften, meldt Hespress verder.
Het fonds zal in elke regio van Marokko reserves en voorraden van essentiële middelen aanleggen om effectief te kunnen reageren op verschillende soorten rampen, vertelde de woordvoerder verder. Hoeveel geld er in het fonds gaat komen, is nog niet bekend.
Volgens de regeringswoordvoerder zijn meer dan duizend artsen en 1500 verpleegkundigen gemobiliseerd. Ook gaat de regering kijken hoe educatieve activiteiten in de getroffen gebieden de komende dagen voortgezet kunnen worden.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
1 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.
8 uur geleden