Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko ontving recordaantal toeristen in 2024

Marokko ontving recordaantal toeristen in 2024

RABAT (ANP/AFP) - Marokko verwelkomde vorig jaar meer dan 17 miljoen toeristen, maakten de autoriteiten in het Noord-Afrikaanse land donderdag bekend. Hiermee werd een record neergezet.

Het gaat om een stijging van 20 procent vergeleken met 2023. Iets meer dan de helft van de toeristen waren buitenlanders en de rest in het buitenland wonende Marokkanen. Beide aantallen stegen in vergelijking met het jaar ervoor.

Toerisme is erg belangrijk voor Marokko. De sector was in 2023 goed voor ongeveer 7 procent van de totale omvang van de economie en zorgde volgens officiële cijfers voor circa 2 miljoen banen. Voor 2024 zijn deze gegevens nog niet beschikbaar.

Wereldkampioenschap voetbal

De Marokkaanse overheid zette al flink in op het aanjagen van het aantal toeristen. Daarbij mikte het land op 17 miljoen bezoekers in 2026. De autoriteiten zijn er verheugd over dat die doelstelling afgelopen jaar, en dus beduidend eerder dan voorzien, al is bereikt.

Om het toerisme te stimuleren heeft Marokko de afgelopen jaren flink geïnvesteerd in het verbeteren van hotels, luchthavens en het openbaar vervoer. In 2030 is Marokko tevens een van de gastlanden van het wereldkampioenschap voetbal.

Meer uit Financieel

ECB-president Lagarde stopt begin 2027, voor einde van termijn

FRANKFURT (ANP) - President van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde treedt voor het einde van haar termijn terug. Dat meldt de Europese Centrale Bank. Lagarde zal op 7 februari haar taken neerleggen. Haar termijn zou eigenlijk in oktober volgend jaar aflopen. Voormalig president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt al langer genoemd als een van de mogelijke opvolgers.

20 minuten geleden
Minder huurders van woningcorporaties hebben huurachterstand

DEN HAAG (ANP) - Minder huurders van woningcorporaties hadden vorig jaar een huurachterstand. Dat meldt corporatiekoepel Aedes. Het aantal gedwongen uithuiszettingen nam wel iets toe.

30 minuten geleden
Vattenfall ziet winst bijna verdubbelen door duurdere stroom

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn winst bijna verdubbeld. Het Zweedse bedrijf, een van de grootste energieleveranciers in Nederland, profiteerde van hogere elektriciteitsprijzen. Ook leverde windenergie een grotere bijdrage aan de winst. Wel viel de omzet lager uit.

36 minuten geleden
Hello Kitty-bedrijf breekt met Japanse serie na Chinese kritiek

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse bedrijf achter het wereldberoemde poesje Hello Kitty heeft donderdag excuses aangeboden en de commerciële samenwerking met een Japanse tv-spionageserie beëindigd. Chinese staatsmedia veroordeelden de serie vanwege de vermeende "bewuste verdachtmakingen" aan het adres van China. Het bedrijf Sanrio bracht speciale merchandise uit waarin zijn bekende personages, zoals Hello Kitty, waren afgebeeld in de stijl van de spionageserie Vivant. Sanrio heeft de samenwerking met de serie nu stopgezet.

39 minuten geleden
Ierse minister: EU heeft geen 'toverstaf' tegen hoge energieprijs

LUXEMBURG (ANP) - De EU en haar lidstaten hebben geen "toverstaf" om de hoge energieprijzen te laten verdwijnen, zei de Ierse minister van Energie Darragh O'Brien voorafgaand aan een EU-overleg met energieministers. De huidige energiecrisis is "fundamenteler" dan dat, zei de Ier, wiens land tijdelijk voorzitter is van de EU.

1 uur geleden
Miljardenverlies Volkswagen door Porsche-afschrijving en China

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen leed in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies door een grote afschrijving bij dochterbedrijf Porsche en tegenvallende verkopen in China. Ook werden de resultaten gedrukt door hoge reorganisatiekosten, werd donderdag bekend.

1 uur geleden
Shell stijgt, ING daalt op druk Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Shell behoorde donderdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern verdubbelde de winst in het afgelopen kwartaal door de hoge olie- en gasprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Topman Wael Sawan sprak van zeer sterke resultaten. Om aandeelhouders te belonen, gaat Shell voor 5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel won ruim 3 procent.

2 uur geleden