Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko ontving recordaantal toeristen in 2024

Marokko ontving recordaantal toeristen in 2024

RABAT (ANP/AFP) - Marokko verwelkomde vorig jaar meer dan 17 miljoen toeristen, maakten de autoriteiten in het Noord-Afrikaanse land donderdag bekend. Hiermee werd een record neergezet.

Het gaat om een stijging van 20 procent vergeleken met 2023. Iets meer dan de helft van de toeristen waren buitenlanders en de rest in het buitenland wonende Marokkanen. Beide aantallen stegen in vergelijking met het jaar ervoor.

Toerisme is erg belangrijk voor Marokko. De sector was in 2023 goed voor ongeveer 7 procent van de totale omvang van de economie en zorgde volgens officiële cijfers voor circa 2 miljoen banen. Voor 2024 zijn deze gegevens nog niet beschikbaar.

Wereldkampioenschap voetbal

De Marokkaanse overheid zette al flink in op het aanjagen van het aantal toeristen. Daarbij mikte het land op 17 miljoen bezoekers in 2026. De autoriteiten zijn er verheugd over dat die doelstelling afgelopen jaar, en dus beduidend eerder dan voorzien, al is bereikt.

Om het toerisme te stimuleren heeft Marokko de afgelopen jaren flink geïnvesteerd in het verbeteren van hotels, luchthavens en het openbaar vervoer. In 2030 is Marokko tevens een van de gastlanden van het wereldkampioenschap voetbal.

Meer uit Financieel

S&P 500 op Wall Street sluit voor het eerst boven de 7800 punten

NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.

2 uur geleden
Kledingsite ASOS bevestigt 'ongeautoriseerde' melding aan klanten

LONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.

4 uur geleden
Onderzoek legt kwetsbaarheid wind- en zonneparken Nederland bloot

DEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.

4 uur geleden
Teksten van ChatGPT krijgen onzichtbaar watermerk in EU

SAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.

4 uur geleden
AEX-index scherpt record verder aan, olieprijzen lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.

7 uur geleden
FrieslandCampina krijgt merkrecht op kleur geel voor Chocomel

DEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.

7 uur geleden
Brussel wil EU-normen ook buiten Europa kunnen laten vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.

8 uur geleden