Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko ontving recordaantal toeristen in 2024

Marokko ontving recordaantal toeristen in 2024

RABAT (ANP/AFP) - Marokko verwelkomde vorig jaar meer dan 17 miljoen toeristen, maakten de autoriteiten in het Noord-Afrikaanse land donderdag bekend. Hiermee werd een record neergezet.

Het gaat om een stijging van 20 procent vergeleken met 2023. Iets meer dan de helft van de toeristen waren buitenlanders en de rest in het buitenland wonende Marokkanen. Beide aantallen stegen in vergelijking met het jaar ervoor.

Toerisme is erg belangrijk voor Marokko. De sector was in 2023 goed voor ongeveer 7 procent van de totale omvang van de economie en zorgde volgens officiële cijfers voor circa 2 miljoen banen. Voor 2024 zijn deze gegevens nog niet beschikbaar.

Wereldkampioenschap voetbal

De Marokkaanse overheid zette al flink in op het aanjagen van het aantal toeristen. Daarbij mikte het land op 17 miljoen bezoekers in 2026. De autoriteiten zijn er verheugd over dat die doelstelling afgelopen jaar, en dus beduidend eerder dan voorzien, al is bereikt.

Om het toerisme te stimuleren heeft Marokko de afgelopen jaren flink geïnvesteerd in het verbeteren van hotels, luchthavens en het openbaar vervoer. In 2030 is Marokko tevens een van de gastlanden van het wereldkampioenschap voetbal.

Meer uit Financieel

Adviesprijs benzine 10 cent lager dan recent recordniveau

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gezakt en staat nu zo'n 10 cent onder het recordniveau dat recent werd aangetikt. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor Euro95 nu 2,638 euro per liter, 2 cent minder dan op maandag. Het record van 10 oktober staat op 2,732 euro.

37 minuten geleden
AEX-index begint met verlies door AI-zorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de winstgevendheid van de sterk in waarde gestegen AI-gerelateerde bedrijven. Op de markten wordt dan ook in spanning uitgekeken naar de kwartaalresultaten van de grote techbedrijven, die deze week op het programma staan.

43 minuten geleden
ACM akkoord met overname Viaplay Nederland door Videoland

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) geeft toestemming voor de overname van Viaplay Nederland door Videoland, onderdeel van DPG Media. De concurrentietoezichthouder verwacht geen nadelige gevolgen van de overname voor de kijker, de inkoop van sportrechten en de verkoop van advertentieruimte. Na de overname lijkt er voldoende concurrentie over te blijven.

51 minuten geleden
Amerikaanse websites Ahold Delhaize stapsgewijs weer online

ZAANDAM (ANP) - De Amerikaanse websites van de merken van Albert Heijn-moederbedrijf Ahold Delhaize komen langzaam weer online na alle problemen van afgelopen week door een cyberincident. Onder meer Food Lion en Giant Food zijn weer werkend. Hannaford en Stop & Shop staan momenteel nog wel offline.

1 uur geleden
Bedrijf achter Buienalarm verhuist data naar Europese cloud

HOUTEN (ANP) - Infoplaza, het weerbedrijf achter onder meer Buienalarm en Weeronline, gaat de verwerking van weersverwachtingen en modeldata stap voor stap van een Amerikaanse naar een Europese cloud verplaatsen. Het bedrijf voegt zich daarmee in een trend waarbij steeds meer overheden en bedrijven hun diensten op Europese servers laten draaien.

1 uur geleden
Unilever verkoopt Amerikaans pleistermerk Welly

LONDEN (ANP/RTR) - Unilever heeft pleistermerk Welly Health verkocht aan investeerder Forward Consumer Partners. Daarmee doet het Britse consumentenproductenconcern opnieuw een merk van de hand.

1 uur geleden
Politie bestudeert aangifte cyberincident Ahold Delhaize

DEN HAAG (ANP) - De politie bestudeert de aangifte van een cyberveiligheidsincident door winkelconcern Ahold Delhaize. Volgens een woordvoerder houdt de politie ook goed contact met het moederbedrijf van ketens als Albert Heijn, Etos en Gall & Gall over het incident. Het bedrijf haalde vanwege het cyberincident uit voorzorg systemen offline, waardoor veel webshops onbereikbaar waren en de bevoorrading van winkels in de problemen kwam.

1 uur geleden