Marokko naar achtste finales Afrika Cup na goal AZ'er Aboukhlal
YAOUNDE (ANP) - Marokko is na twee groepswedstrijden op de Afrika Cup al zeker van de achtste finales. De ‘Leeuwen van de Atlas’ versloegen de Comoren met 2-0, mede door een doelpunt van AZ-aanvaller Zakaria Aboukhlal. De 21-jarige invaller bepaalde in de 89e minuut de eindstand door van dichtbij binnen te schuiven. Eerder won Marokko in de poule al van Ghana (1-0).
Middenvelder Selim Amallah opende na een kwartier de score. De Marokkaanse invaller Youssef En-Nesyri miste een strafschop vlak voor het doelpunt van Aboukhlal. Bij Marokko had Sofyan Amrabat, oud-speler van onder meer FC Utrecht en Feyenoord, een basisplaats. Dat gold ook voor RKC'er Saïd Bakari bij de Comoren.
De eerste wedstrijd van de dag tussen Senegal en Guinee eindigde in een doelpuntloos gelijkspel. Later won Malawi met 2-1 van Zimbabwe.
Meer uit Voetbal
SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
40 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
3 uur geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
3 uur geleden