Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko naar achtste finales Afrika Cup na goal AZ'er Aboukhlal

Marokko naar achtste finales Afrika Cup na goal AZ'er Aboukhlal

YAOUNDE (ANP) - Marokko is na twee groepswedstrijden op de Afrika Cup al zeker van de achtste finales. De ‘Leeuwen van de Atlas’ versloegen de Comoren met 2-0, mede door een doelpunt van AZ-aanvaller Zakaria Aboukhlal. De 21-jarige invaller bepaalde in de 89e minuut de eindstand door van dichtbij binnen te schuiven. Eerder won Marokko in de poule al van Ghana (1-0).

Middenvelder Selim Amallah opende na een kwartier de score. De Marokkaanse invaller Youssef En-Nesyri miste een strafschop vlak voor het doelpunt van Aboukhlal. Bij Marokko had Sofyan Amrabat, oud-speler van onder meer FC Utrecht en Feyenoord, een basisplaats. Dat gold ook voor RKC'er Saïd Bakari bij de Comoren.

De eerste wedstrijd van de dag tussen Senegal en Guinee eindigde in een doelpuntloos gelijkspel. Later won Malawi met 2-1 van Zimbabwe.

Meer uit Voetbal

Duitse bondscoach zwijgt net als Bayern over trainer Nagelsmann

FRANKFURT (ANP/DPA) - Het mogelijke ontslag van hoofdtrainer Julian Nagelsmann bij Bayern München houdt ook bij de nationale ploeg van Duitsland de gemoederen bezig. Bondscoach Hansi Flick en middenvelder Joshua Kimmich, speler van Bayern, kregen op de persconferentie voor de oefeninterland tegen Peru heel wat vragen over Nagelsmann.

13 minuten geleden
Nederland, België en Duitsland melden zich bij FIFA voor WK 2027

ZEIST (ANP) - Nederland, België en Duitsland hebben de wereldvoetbalbond FIFA vrijdag officieel laten weten het WK voor vrouwen van 2027 te willen organiseren. "We zijn er klaar voor", verscheen op het Twitter-account van de gedeelde kandidatuur. Die draagt de naam Breaking New Ground, waarvan de hoofdletters een verwijzing zijn naar de Engelse naam van de drie landen.

1 uur geleden
Supportersvereniging Oranje voorziet geen problemen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Supportersclub Oranje voorziet geen problemen voor de fans die vrijdagavond in Parijs de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk bezoeken. Het is momenteel onrustig in Frankrijk, waar massaprotesten en rellen zijn. Bovendien heeft het land te maken met stakingen.

2 uur geleden
FC Groningen neemt afscheid van keepers Leeuwenburgh en De Boer

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt na dit seizoen afscheid van de keepers Peter Leeuwenburgh en Jan de Boer. Leeuwenburgh (29) en De Boer (22) hebben beiden een aflopend contract en dat wordt niet verlengd. Ze zijn bij de nummer 17 van de Eredivisie reserve achter eerste doelman Michael Verrips.

2 uur geleden
Geen extra afhakers bij Oranje op wedstrijddag

PARIJS (ANP) - Oranje heeft niet te maken gekregen met extra afhakers in aanloop naar de EK-kwalificatiewedstrijd van vrijdagavond tegen Frankrijk. Donderdagochtend verlieten vijf spelers de selectie omdat ze volgens de KNVB met een virusinfectie kampen. De mogelijkheid bestond dat er nog meer internationals ziek zouden worden. Dat is niet het geval, aldus een woordvoerder van het Nederlands elftal.

3 uur geleden
Nederlandse voetbalsters blijven nummer 8 van de wereld

ZÜRICH (ANP) - De Nederlandse voetbalsters staan na de interlands van afgelopen maand nog steeds op de achtste plaats van de wereldranglijst. De ploeg van trainer Andries Jonker speelde tijdens een trainingskamp op Malta twee keer tegen Oostenrijk. Het eerste duel werd met 2-1 verloren, de tweede wedstrijd won Oranje met 4-0.

3 uur geleden
AZ beticht leiding KNVB in brief van 'vriendjespolitiek'

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de leiding van de KNVB in een brief beticht van 'vriendjespolitiek'. De voetbalclub uit Alkmaar wil dat de Nederlandse voetbalbond een onafhankelijk (feiten-)onderzoek laat doen naar het handelen van diverse KNVB-functionarissen. AZ heeft het gevoel dat Ajax, PSV en Feyenoord een voorkeurspositie hebben, zo staat in de brief die in handen is van het tv-programma Vandaag Inside.

3 uur geleden