Marokko naar achtste finales Afrika Cup na goal AZ'er Aboukhlal
YAOUNDE (ANP) - Marokko is na twee groepswedstrijden op de Afrika Cup al zeker van de achtste finales. De ‘Leeuwen van de Atlas’ versloegen de Comoren met 2-0, mede door een doelpunt van AZ-aanvaller Zakaria Aboukhlal. De 21-jarige invaller bepaalde in de 89e minuut de eindstand door van dichtbij binnen te schuiven. Eerder won Marokko in de poule al van Ghana (1-0).
Middenvelder Selim Amallah opende na een kwartier de score. De Marokkaanse invaller Youssef En-Nesyri miste een strafschop vlak voor het doelpunt van Aboukhlal. Bij Marokko had Sofyan Amrabat, oud-speler van onder meer FC Utrecht en Feyenoord, een basisplaats. Dat gold ook voor RKC'er Saïd Bakari bij de Comoren.
De eerste wedstrijd van de dag tussen Senegal en Guinee eindigde in een doelpuntloos gelijkspel. Later won Malawi met 2-1 van Zimbabwe.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
5 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
23 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 dag geleden