Marokko naar achtste finales Afrika Cup na goal AZ'er Aboukhlal
YAOUNDE (ANP) - Marokko is na twee groepswedstrijden op de Afrika Cup al zeker van de achtste finales. De ‘Leeuwen van de Atlas’ versloegen de Comoren met 2-0, mede door een doelpunt van AZ-aanvaller Zakaria Aboukhlal. De 21-jarige invaller bepaalde in de 89e minuut de eindstand door van dichtbij binnen te schuiven. Eerder won Marokko in de poule al van Ghana (1-0).
Middenvelder Selim Amallah opende na een kwartier de score. De Marokkaanse invaller Youssef En-Nesyri miste een strafschop vlak voor het doelpunt van Aboukhlal. Bij Marokko had Sofyan Amrabat, oud-speler van onder meer FC Utrecht en Feyenoord, een basisplaats. Dat gold ook voor RKC'er Saïd Bakari bij de Comoren.
De eerste wedstrijd van de dag tussen Senegal en Guinee eindigde in een doelpuntloos gelijkspel. Later won Malawi met 2-1 van Zimbabwe.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
58 minuten geledenSEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
12 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
13 uur geleden