Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko na nederlaag woedend op scheidsrechter en Infantino

Marokko na nederlaag woedend op scheidsrechter en Infantino

DOHA (ANP) - Veel spelers van Marokko gaven scheidsrechter Abdulrahman Al-Jassim de schuld van de nederlaag in de troostfinale op het WK tegen Kroatië (2-1). Ze bleven na het laatste fluitsignaal maar verhaal halen bij de arbiter uit Qatar. Uiteindelijk werden ze weggestuurd door hun bondscoach Walid Regragui.

Achraf Hakimi was toen nog niet bedaard. Televisieverslaggevers zagen hoe de rechtsback in de catacomben van het Khalifa International-stadion verhaal ging halen bij Gianni Infantino, de voorzitter van de FIFA die even later de medailles aan de Kroaten uitreikte. "Hij ging voor Infantino staan, op minder dan vijf centimeter", vertelde presentator Tom Egbers van de NOS. "Met stemverheffing ging hij tegen Infantino tekeer over de scheidsrechter."

Hakimi vond dat hij bij een achterstand van 2-1 een strafschop had verdiend. Scheidsrechter Al-Jassim zag niets in het duwtje dat de speler van Paris Saint-Germain in zijn rug kreeg. De videoscheidsrechter en zijn Nederlandse assistent Pol van Boekel grepen ook niet in. Even voor dat spelmoment kreeg Kroatië geen strafschop toen Sofyan Amrabat zijn tegenstander Josko Gvardiol tegen de grond werkte.

Veel Marokkaanse toeschouwers waren de hele wedstrijd al ontevreden over scheidsrechter Al-Jassim. Ze scandeerden herhaaldelijk "FIFA maffia". Bondscoach Regragui veroordeelde tijdens een persconferentie na de troostfinale het gedrag van sommige van zijn spelers. "Dit is niet de Marokkaanse manier", zei hij. "We reageren soms overdreven als een wedstrijd is afgelopen. Als je een wedstrijd verliest, ben je altijd teleurgesteld. Mijn spelers zijn erg ambitieus, maar het was geen gebrek aan respect."

Meer uit Voetbal

FC Barcelona verstevigt leiding in La Liga door zege op Mallorca

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Real Mallorca. De koploper in de Spaanse competitie won in eigen huis met 1-0.

10 uur geleden
Manchester City derde na late zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester City is door een late thuiszege op Aston Villa naar de derde plaats in de Premier League gestegen. De Portugees Matheus Nunes bezorgde het elftal van coach Pep Guardiola in de blessuretijd een 2-1-overwinning.

10 uur geleden
Serie A-duels van zaterdag afgelast om begrafenis paus Franciscus

ROME (ANP/AFP) - Alle wedstrijden in de Italiaanse Serie A van zaterdag zijn afgelast, waaronder die van koploper Internazionale tegen AS Roma. Op die dag vindt de begrafenis plaats van paus Franciscus, die maandagochtend overleed op 88-jarige leeftijd.

12 uur geleden
NEC stelt Dick Schreuder aan als nieuwe hoofdtrainer

NIJMEGEN (ANP) - Dick Schreuder volgt de na dit seizoen vertrekkende Rogier Meijer op als trainer van NEC. De 53-jarige Barnevelder tekent een contract voor drie seizoenen bij de club uit de Eredivisie.

14 uur geleden
NEC mist verdediger Nuytinck in slot van competitie

NIJMEGEN (ANP) - NEC kan in de resterende vijf wedstrijden in de Eredivisie geen beroep doen op Bram Nuytinck. De 34-jarige verdediger viel op 11 april tegen RKC Waalwijk al vroeg uit met een knieblessure en is geruime tijd uitgeschakeld.

16 uur geleden
Opnieuw straf voor Vitesse: 9 punten aftrek

ARNHEM (ANP) - Voetbalclub Vitesse heeft opnieuw een puntenstraf gekregen. De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB besloot dit keer 9 punten in mindering te brengen voor het niet voldoen aan de informatieplicht.

18 uur geleden
Bekerwinnaar Go Ahead Eagles woensdag gehuldigd in Deventer

DEVENTER (ANP) - Spelers en staf van eredivisieclub Go Ahead Eagles, de winnaar van de KNVB-beker, worden woensdagavond gehuldigd. Dat meldt de gemeente Deventer. De spelers maken in een open bus een rit langs de IJssel. De bus vertrekt vanaf het evenemententerrein aan de Roland Holstlaan en eindigt op het Havenkwartier. "Het publiek kan langs de route staan en het feest met de spelers meevieren", stelt de gemeente.

19 uur geleden