Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko moet bescheiden zijn, zegt bondscoach Regragui

Marokko moet bescheiden zijn, zegt bondscoach Regragui

RABAT (ANP/RTR) - Bondscoach Walid Regragui van Marokko probeert de hooggespannen verwachtingen op de Afrika Cup te temperen. De voetbalgekke Marokkanen eisen niets minder dan de titel, dus waarschuwt Regragui zijn spelers om zich niet gek te laten maken. "We moeten bescheiden zijn. Voor ons als spelers en staf is dat van groot belang. Iedereen roept dat het een afgang is als Marokko de cup niet wint, maar ik wil er graag aan herinneren dat we de Afrika Cup in de afgelopen vijftig jaar niet hebben gewonnen", zei de bondscoach in aanloop naar de achtste finale op zondag tegen Tanzania.

Marokko is op de elfde plaats het hoogst geplaatste Afrikaanse land op de FIFA-wereldranglijst. Tegenstander Tanzania staat op de 112e plaats. "Het is mijn taak om de spelers met beide benen op de grond te houden. We moeten respect hebben voor Tanzania; er zijn geen makkelijke tegenstanders. We spelen thuis voor 68.000 fans, maar het is een knock-outwedstrijd en daarin kan van alles gebeuren", aldus Regragui.

Marokko won de Afrika Cup één keer, dat was in 1976. De ploeg won in de huidige editie in de groepsfase van de Comoren (2-0) en Zambia (3-0) en speelde gelijk tegen Mali (1-1). Bij Marokko spelen onder anderen de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine, Feyenoorder Oussama Targhalline, oud-Ajacied Noussair Mazraoui en voormalig speler van FC Utrecht en Feyenoord Sofyan Amrabat.

Meer uit Voetbal

Verbruggen baalt van vierde tegentreffer: dit is frustrerend

KANSAS CITY (ANP) - Doelman Bart Verbruggen van het Nederlands elftal baalde ervan dat hij op het wereldkampioenschap voetbal ook in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tunesië een doelpunt tegen kreeg. Het werd 3-1. Ook tegen Japan (2-2) en Zweden (5-1 winst) wist Oranje de nul niet te houden.

58 minuten geleden
Aké kan na seizoen met weinig speeltijd leven met reserverol

KANSAS CITY (ANP) - Nathan Aké kan na een seizoen met weinig speeltijd bij Manchester City leven met een rol als reserve bij het Nederlands elftal. De 31-jarige verdediger mocht in de met 3-1 gewonnen laatste groepswedstrijd tegen Tunesië wel vanaf het begin meedoen, omdat bondscoach Ronald Koeman Micky van de Ven op de bank hield. Van de Ven kreeg in het openingsduel met Japan een gele kaart en zou bij een gele kaart tegen Tunesië geschorst zijn voor de ontmoeting in de zestiende finales met Marokko.

58 minuten geleden
'Man van de wedstrijd' Brobbey weet niet of hij eretitel viert

KANSAS CITY (ANP) - Brian Brobbey hecht niet veel waarde aan zijn uitverkiezing als beste speler van de wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Tunesië (3-1). "Ik weet niet of je dat moet vieren", zei hij in een flashinterview vlak na de wedstrijd.

58 minuten geleden
WK-debutant Kluivert wil later in toernooi nog belangrijk zijn

KANSAS CITY (ANP) - Justin Kluivert heeft goede hoop dat hij dit wereldkampioenschap nog belangrijk kan zijn voor het Nederlands elftal. Dat zei de 27-jarige aanvallende middenvelder van Bournemouth na zijn WK-debuut tegen Tunesië. Oranje won met 3-1 en plaatste zich zo als groepswinnaar voor de knock-outfase.

58 minuten geleden
Oranje heeft 11 miljoen dollar op het WK verdiend

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal heeft tot nu toe 11 miljoen dollar (ongeveer 9,68 miljoen euro) verdiend op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Oranje dankt het bedrag aan deelname aan de groepsfase en plaatsing voor de zestiende finales.

58 minuten geleden
Aanvoerder Van Dijk baalt van tegentreffer uit hoekschop

KANSAS CITY (ANP) - Virgil van Dijk baalde dat het Nederlands elftal ook tijdens het gewonnen groepsduel met Tunesië (3-1) een doelpunt na een hoekschop moest incasseren. "Weer een tegentreffer na een spelhervatting", mopperde de aanvoerder. "Ik werd opnieuw geblokt, dat moeten we beter doen."

1 uur geleden
Koeman: slordige momenten kunnen Oranje de kop kosten

KANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman benadrukte dat het Nederlands elftal tegen Marokko beter moet spelen dan in de poule van het WK. "Ik zag slordige momenten die je de kop kunnen kosten", zei de bondscoach na een zege op Tunesië (3-1) in de laatste groepswedstrijd in Kansas City.

1 uur geleden