Marokko met twee voetballers uit Eredivisie naar Afrika Cup
RABAT (ANP) - Verdediger Souffian El Karouani van NEC en aanvaller Zakaria Aboukhlal van AZ behoren tot de selectie van Marokko voor het toernooi om de Afrika Cup. Bondscoach Vahid Halilhodzic heeft de twee 21-jarige voetballers uit de Eredivisie opgenomen in zijn groep van 25 spelers. Zoals verwacht zitten Noussair Mazraoui (Ajax) en Hakim Ziyech (Chelsea) daar niet bij.
Halilhodzic heeft een moeizame verhouding met Mazraoui en Ziyech. De 69-jarige Bosniër riep de twee geboren Nederlanders de laatste maanden vanwege "ontoelaatbaar gedrag" al niet meer op voor de nationale ploeg.
Het toernooi om de Afrika Cup vindt tussen 9 januari en 6 februari plaats in Kameroen. El Karouani en Aboukhlal moeten zich, net als onder anderen Sofyan Amrabat, na de kerstdagen melden in Marokko. Ze spelen met hun land in de groepsfase tegen Ghana, de Comoren en Gabon.
Droom
"Als je jong bent, is het een van je dromen om voor je land uit te komen op grote toernooien", zegt Aboukhlal. "En dat is de Afrika Cup natuurlijk voor Marokko. Ik ben hier heel blij mee." De aanvaller, die bij AZ voornamelijk invaller is, debuteerde vorig jaar in de nationale ploeg en zat sindsdien vrijwel altijd bij de selectie. "Ik hoopte dus dat ik er nu ook bij zou zitten en dat is gelukkig gelukt." El Karouani, de vaste linksback van NEC, debuteerde ruim twee maanden geleden in de nationale ploeg.
"Ik denk dat we heel ver kunnen komen", zegt Aboukhlal. "We hebben in de kwalificatie voor het WK alles gewonnen. We maken veel goals en krijgen er weinig tegen. We hebben een goed team. Hopelijk kunnen we dat waarmaken op de Afrika Cup."
Doelman André Onana van Ajax behoort tot de selectie van Kameroen voor het toernooi in eigen land. Vermoedelijk gaan Ibrahim Sangaré (PSV) en Sébastien Haller (Ajax) met Ivoorkust naar de Afrika Cup.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
4 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
13 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
13 uur geleden