Marokko met teruggekeerde Ziyech en Mazraoui op WK tegen Kroatië
AL KHOR (ANP) - Marokko begint met Hakim Ziyech, Noussair Mazraoui en Sofyan Amrabat aan zijn eerste wedstrijd op het WK in Qatar, tegen Kroatië. Van de voormalige Eredivisiespelers in de selectie staat alleen oud-AZ’er Zakaria Aboukhlal niet aan de aftrap. Het duel in groep F, met daarin ook België en Canada, begint om 11.00 uur.
Voormalig Ajacieden Ziyech en Mazraoui waren vanwege een conflict met de vorige bondscoach Vahid Halilhodzic een tijdje uit beeld, maar keerden na diens ontslag in augustus terug in het Marokkaanse elftal onder de nieuwe trainer Walid Regragui.
Spelmaker Ziyech speelt nu voor Chelsea, verdediger Mazraoui voor Bayern München. Middenvelder Amrabat staat in Italië onder contract bij Fiorentina, nadat hij was doorgebroken bij FC Utrecht en ook voor Feyenoord speelde.
Bij Kroatië is de meest in het oog springende naam die van middenvelder Luka Modric van Real Madrid. Kroatië verloor op het vorige WK de finale van Frankrijk.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
18 uur geleden