Marokko langer in lockdown
RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse regering gaat de maatregelen verlengen die verspreiding van het coronavirus moeten tegengaan. De lockdown blijft tot zeker 20 mei van kracht.
De Marokkaanse autoriteiten kondigden de noodmaatregelen af op 20 maart. Mensen mogen hun huizen in de meeste gevallen alleen verlaten om levensmiddelen of medicijnen te kopen. Scholen, moskeeën en veel winkels zijn dicht.
Door de coronacrisis zijn ook Nederlanders gestrand in het Noord-Afrikaanse land. De Nederlandse minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) heeft Marokko eerder gevraagd in elk geval de meest schrijnende gevallen te laten vertrekken.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.
2 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.
2 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA/RTR) - Alternative für Deutschland (AfD) heeft "geschiedenis geschreven" bij de verkiezingen in Saksen-Anhalt, stelt lijsttrekker Ulrich Siegmund. De radicaalrechtse partij kan volgens Duitse media rekenen op zeker 44 procent van de stemmen.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP) - In de Indiase hoofdstad New Delhi is een woongebouw ingestort, waarbij zeker drie doden zijn gevallen. Dat melden diverse Indiase media, waaronder de krant The Hindu en de nieuwszenders NDTV en WION.
3 uur geledenMAAGDENBURG (ANP) - Alternative für Deutschland (AfD) is volgens prognoses de grootste partij geworden bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt. De radicaalrechtse partij kreeg 44 tot 44,5 procent van de stemmen, melden de Duitse nieuwszenders ARD en ZDF.
3 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De opkomst bij de verkiezingen in de deelstaat Saksen-Anhalt is nu al hoger dan bij de vorige verkiezingen in 2021. Om 16.00 uur had 65,3 procent van de kiezers gestemd, aldus de kiescommissie.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De eerste gespreksronde tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner is afgelopen. In Kyiv stond het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne op de agenda. De gesprekken waren "inhoudelijk" en "bemoedigend", en krijgen een vervolg, zei Witkoff na afloop van de besprekingen.
4 uur geleden