Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko laat terugkeer Belgen met dubbele nationaliteit toe

Marokko laat terugkeer Belgen met dubbele nationaliteit toe

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De autoriteiten in Marokko staan toe dat Belgen met de dubbele (Belgisch-Marokkaanse) nationaliteit die ingeschreven staan in België maar in Marokko vanwege coronamaatregelen zijn gestrand, naar huis kunnen terugkeren. Dat heeft de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Philippe Goffin, bekendgemaakt. Er geldt wel een aantal voorwaarden voor repatriëring.

De terugkeer is alleen toegestaan om "humanitaire of sociale redenen" en voor mensen die maar kort in Marokko zouden zijn. Het gaat bijvoorbeeld om Belgen met ernstige medische aandoeningen, personen die door de pandemie ineens lang gescheiden zijn van hun gezin, werknemers die hun baan dreigen te verliezen door hun langere afwezigheid of eigenaren van een bedrijf dat failliet dreigt te gaan als ze niet kunnen terugkeren naar België.

Er zijn al meer dan 1500 aanvragen voor repatriëring. "We bekijken ze per geval", aldus Goffin. Alle terugkeerders moeten in België 14 dagen in quarantaine. De vluchten zullen naar verwachting vanaf komend weekend plaatsvinden.

Naast Marokko doet ook Burundi moeilijk over de terugkeer naar België van inwoners met de dubbele nationaliteit.

Meer uit Buitenland

Gouverneur Minnesota wil dat zijn staat schietpartij onderzoekt

MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, wil dat zijn staat het onderzoek leidt naar de dodelijke schietpartij in Minneapolis van zaterdag. Hij vertrouwt het onderzoek niet toe aan de federale overheid.

4 minuten geleden
Grenspolitie: schietende agent Minneapolis was goed getraind

MINNEAPOLIS (ANP) - De federale agent die zaterdag in Minneapolis een man doodschoot was "zeer goed getraind", zei commandant Greg Bovino van de federale Amerikaanse grenspolitie op een persconferentie. De agent zou acht jaar in dienst zijn bij de grenspolitie.

47 minuten geleden
Trump: gouverneur Walz en burgemeester zetten aan tot opstand

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft woedend gereageerd op de oproep van gouverneur Tim Walz van Minnesota en burgemeester Jacob Frey van Minneapolis om federale agenten terug te trekken uit de stad. De Amerikaanse president vindt dat zij aanzetten tot opstand.

1 uur geleden
Trump looft Britse soldaten na rel over 'laffe NAVO-troepen'

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.

2 uur geleden
Gesprekken Oekraïne, Rusland en VS zouden 1 februari verdergaan

WASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.

3 uur geleden
Door federale agenten neergeschoten man in Minneapolis overleden

MINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.

3 uur geleden
Opnieuw persoon neergeschoten in Minneapolis door ICE-agenten

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.

5 uur geleden