Marokko laat terugkeer Belgen met dubbele nationaliteit toe
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De autoriteiten in Marokko staan toe dat Belgen met de dubbele (Belgisch-Marokkaanse) nationaliteit die ingeschreven staan in België maar in Marokko vanwege coronamaatregelen zijn gestrand, naar huis kunnen terugkeren. Dat heeft de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Philippe Goffin, bekendgemaakt. Er geldt wel een aantal voorwaarden voor repatriëring.
De terugkeer is alleen toegestaan om "humanitaire of sociale redenen" en voor mensen die maar kort in Marokko zouden zijn. Het gaat bijvoorbeeld om Belgen met ernstige medische aandoeningen, personen die door de pandemie ineens lang gescheiden zijn van hun gezin, werknemers die hun baan dreigen te verliezen door hun langere afwezigheid of eigenaren van een bedrijf dat failliet dreigt te gaan als ze niet kunnen terugkeren naar België.
Er zijn al meer dan 1500 aanvragen voor repatriëring. "We bekijken ze per geval", aldus Goffin. Alle terugkeerders moeten in België 14 dagen in quarantaine. De vluchten zullen naar verwachting vanaf komend weekend plaatsvinden.
Naast Marokko doet ook Burundi moeilijk over de terugkeer naar België van inwoners met de dubbele nationaliteit.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
31 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.
1 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR) - Het dodental na een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan maandag is opgelopen naar 37. Het is de dodelijkste explosie in China sinds 2019. De reddingswerkzaamheden zijn volgens staatspersbureau Xinhua afgerond. Eén persoon wordt nog vermist, 51 mensen worden in het ziekenhuis behandeld.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Zeker drie hikers zijn overleden na een vulkaanuitbarsting op het Indonesische eiland Halmahera, meldt de lokale politie. Twee van de slachtoffers zijn buitenlanders, een derde komt uit Indonesië. Nog tien anderen worden vermist.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."
3 uur geleden