Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko laat terugkeer Belgen met dubbele nationaliteit toe

Marokko laat terugkeer Belgen met dubbele nationaliteit toe

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De autoriteiten in Marokko staan toe dat Belgen met de dubbele (Belgisch-Marokkaanse) nationaliteit die ingeschreven staan in België maar in Marokko vanwege coronamaatregelen zijn gestrand, naar huis kunnen terugkeren. Dat heeft de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Philippe Goffin, bekendgemaakt. Er geldt wel een aantal voorwaarden voor repatriëring.

De terugkeer is alleen toegestaan om "humanitaire of sociale redenen" en voor mensen die maar kort in Marokko zouden zijn. Het gaat bijvoorbeeld om Belgen met ernstige medische aandoeningen, personen die door de pandemie ineens lang gescheiden zijn van hun gezin, werknemers die hun baan dreigen te verliezen door hun langere afwezigheid of eigenaren van een bedrijf dat failliet dreigt te gaan als ze niet kunnen terugkeren naar België.

Er zijn al meer dan 1500 aanvragen voor repatriëring. "We bekijken ze per geval", aldus Goffin. Alle terugkeerders moeten in België 14 dagen in quarantaine. De vluchten zullen naar verwachting vanaf komend weekend plaatsvinden.

Naast Marokko doet ook Burundi moeilijk over de terugkeer naar België van inwoners met de dubbele nationaliteit.

Meer uit Buitenland

Gezondheidsorganisaties VS naar rechter om vermindering vaccins

WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.

2 uur geleden
Sydney sluit stranden vanwege aanvallen door haaien

SYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.

2 uur geleden
Amnesty: tactieken regering-Trump tasten mensenrechten aan

LONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.

4 uur geleden
VK onderzoekt verbod sociale media voor jongeren onder 16

LONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.

4 uur geleden
Dodental door bosbranden in Chili loopt op

PENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.

4 uur geleden
IS pleegt aanslag op Chinees restaurant in Kabul om Oeigoeren

KABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.

6 uur geleden
Soedanese RSF doodt 'per ongeluk' 7 militairen uit Tsjaad

NDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.

7 uur geleden