Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko klopt België met 2-0, doelpunt oud-AZ'er Aboukhlal

Marokko klopt België met 2-0, doelpunt oud-AZ'er Aboukhlal

DOHA (ANP) - Marokko heeft zondag België een gevoelige nederlaag toegebracht in de groepsfase van het WK voetbal in Qatar. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won met 2-0 door doelpunten in de tweede helft van Abdelhamid Sabiri en voormalig AZ-speler Zakaria Aboukhlal. Kort voor rust dachten de Marokkanen al op voorsprong te zijn gekomen, maar een treffer van oud-Ajacied Hakim Ziyech ging niet door wegens buitenspel.

Marokko, dat alleen in 1986 de knock-outfase op een WK bereikte, heeft voorlopig de leiding in groep F met 4 punten. Kroatië komt bij winst op Canada op gelijke hoogte. De Belgen, vier jaar geleden nog derde op het WK, hebben 3 punten.

In het Al Thumama-stadion van Doha waren de Marokkaanse fans ver in de meerderheid. Op het veld heersten in de openingsfase echter de Belgen, die al na 5 minuten bijna op voorsprong kwamen. Michy Batshuayi, maker van de enige treffer in het duel met Canada, verscheen vrij voor doelman Munir die redde ten koste van een hoekschop. Dat Munir keepte was verrassend want volgens de vooraf verspreide opstellingen was Bono nog de doelman van dienst.

Vrije trap

Marokko nam langzaam de wedstrijd in handen. Een schot van Ziyech in de 21e minuut ging maar net over het doel van Thibaut Courtois. Een vrije trap van de oud-Ajacied kort voor rust ging langs Courtois, wiens zicht was belemmerd, in een keer in het doel. De Marokkaanse aanvoerder Romain Saïss bleek daarbij, zo had de VAR gezien, buitenspel te hebben gestaan.

De eerste kans na de pauze was voor Eden Hazard, maar daarna werd ook op het veld Marokko dominant. Sofiane Boufal schoot, nadat hij de Belgische verdediger Thomas Meunier eenvoudig opzij had gezet, net voorlangs. In de 73e minuut was het wel raak. Invaller Sabiri, speler van Sampdoria, schoot uit een vrije trap vanuit een moeilijke hoek de bal in een keer langs Courtois in het doel.

De Belgische bondscoach Roberto Martínez bracht verse aanvallers onder wie Romelu Lukaku, de topspits van Internazionale die sinds augustus vanwege een hamstringblessure pas twee keer in actie kwam. Het leverde niets op. Integendeel, aan de andere kant schoot Aboukhlal op aangeven van Ziyech hoog in het doel raak.

Meer uit Voetbal

PSV begint tegen FC Groningen met Schiks in het doel

GRONINGEN (ANP) - PSV begint met Niek Schiks in het doel tegen FC Groningen. De doelman maakt zijn debuut voor de Eindhovense club. Zowel Matej Kovar als Nick Olij raakte tijdens de laatste training geblesseerd. Tijn Smolenaars zit als reservedoelman op de bank. Het duel in de Euroborg begint om 16.45 uur.

10 minuten geleden
Van Persie ziet Feyenoord karakter tonen tegen FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over het resultaat van de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht. "Hier winnen is altijd lastig", zei hij na een zege van 1-0 in stadion Galgenwaard. "Het liefst speel je negentig minuten goed. Ik denk dat we een goede eerste helft hebben gespeeld en daarna karakter hebben getoond. Mijn spelers hebben in de tweede helft voor iedere meter gevochten."

54 minuten geleden
Wellenreuther: Feyenoord heeft karakter getoond

UTRECHT (ANP) - Met drie belangrijke reddingen voorkwam Tim Wellenreuther dat Feyenoord in de problemen kwam tegen FC Utrecht. De aanvoerder hield Gjivai Zechiël tweemaal van scoren af en werkte ook een schot van Miguel Rodríguez uit zijn doel.

1 uur geleden
Feyenoord wint in Utrecht en voorkomt dat emoties fans oplaaien

UTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht tot een goed einde gebracht. De ploeg van trainer Robin van Persie zegevierde met 0-1 en staat weer tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op NEC dat een duel minder heeft gespeeld.

1 uur geleden
Feyenoord wint uitduel met FC Utrecht en staat weer tweede

UTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht gewonnen (0-1). Oussama Targhalline maakte in de tiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.

1 uur geleden
Linksback Wijndal bij Ajax in de basis tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Linksback Owen Wijndal staat bij Ajax in de basis tegen AZ. Het elftal van trainer Fred Grim treedt zondag om 14.30 uur in Alkmaar aan tegen de nummer 7 van de Eredivisie. Aanwinst Oleksandr Zintsjenko zit voor het eerst op de bank bij de Amsterdammers.

2 uur geleden
Directeur Feyenoord om veiligheidsredenen niet in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Dennis te Kloese bekijkt de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht niet in stadion Galgenwaard. De directeur van de Rotterdamse club heeft het advies gekregen om vanwege veiligheidsredenen niet naar Utrecht te komen.

3 uur geleden