Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko klopt België met 2-0, doelpunt oud-AZ'er Aboukhlal

Marokko klopt België met 2-0, doelpunt oud-AZ'er Aboukhlal

DOHA (ANP) - Marokko heeft zondag België een gevoelige nederlaag toegebracht in de groepsfase van het WK voetbal in Qatar. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won met 2-0 door doelpunten in de tweede helft van Abdelhamid Sabiri en voormalig AZ-speler Zakaria Aboukhlal. Kort voor rust dachten de Marokkanen al op voorsprong te zijn gekomen, maar een treffer van oud-Ajacied Hakim Ziyech ging niet door wegens buitenspel.

Marokko, dat alleen in 1986 de knock-outfase op een WK bereikte, heeft voorlopig de leiding in groep F met 4 punten. Kroatië komt bij winst op Canada op gelijke hoogte. De Belgen, vier jaar geleden nog derde op het WK, hebben 3 punten.

In het Al Thumama-stadion van Doha waren de Marokkaanse fans ver in de meerderheid. Op het veld heersten in de openingsfase echter de Belgen, die al na 5 minuten bijna op voorsprong kwamen. Michy Batshuayi, maker van de enige treffer in het duel met Canada, verscheen vrij voor doelman Munir die redde ten koste van een hoekschop. Dat Munir keepte was verrassend want volgens de vooraf verspreide opstellingen was Bono nog de doelman van dienst.

Vrije trap

Marokko nam langzaam de wedstrijd in handen. Een schot van Ziyech in de 21e minuut ging maar net over het doel van Thibaut Courtois. Een vrije trap van de oud-Ajacied kort voor rust ging langs Courtois, wiens zicht was belemmerd, in een keer in het doel. De Marokkaanse aanvoerder Romain Saïss bleek daarbij, zo had de VAR gezien, buitenspel te hebben gestaan.

De eerste kans na de pauze was voor Eden Hazard, maar daarna werd ook op het veld Marokko dominant. Sofiane Boufal schoot, nadat hij de Belgische verdediger Thomas Meunier eenvoudig opzij had gezet, net voorlangs. In de 73e minuut was het wel raak. Invaller Sabiri, speler van Sampdoria, schoot uit een vrije trap vanuit een moeilijke hoek de bal in een keer langs Courtois in het doel.

De Belgische bondscoach Roberto Martínez bracht verse aanvallers onder wie Romelu Lukaku, de topspits van Internazionale die sinds augustus vanwege een hamstringblessure pas twee keer in actie kwam. Het leverde niets op. Integendeel, aan de andere kant schoot Aboukhlal op aangeven van Ziyech hoog in het doel raak.

Meer uit Voetbal

Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

3 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

5 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

5 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

7 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

10 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

10 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

11 uur geleden