Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko klopt België met 2-0, doelpunt oud-AZ'er Aboukhlal

Marokko klopt België met 2-0, doelpunt oud-AZ'er Aboukhlal

DOHA (ANP) - Marokko heeft zondag België een gevoelige nederlaag toegebracht in de groepsfase van het WK voetbal in Qatar. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won met 2-0 door doelpunten in de tweede helft van Abdelhamid Sabiri en voormalig AZ-speler Zakaria Aboukhlal. Kort voor rust dachten de Marokkanen al op voorsprong te zijn gekomen, maar een treffer van oud-Ajacied Hakim Ziyech ging niet door wegens buitenspel.

Marokko, dat alleen in 1986 de knock-outfase op een WK bereikte, heeft voorlopig de leiding in groep F met 4 punten. Kroatië komt bij winst op Canada op gelijke hoogte. De Belgen, vier jaar geleden nog derde op het WK, hebben 3 punten.

In het Al Thumama-stadion van Doha waren de Marokkaanse fans ver in de meerderheid. Op het veld heersten in de openingsfase echter de Belgen, die al na 5 minuten bijna op voorsprong kwamen. Michy Batshuayi, maker van de enige treffer in het duel met Canada, verscheen vrij voor doelman Munir die redde ten koste van een hoekschop. Dat Munir keepte was verrassend want volgens de vooraf verspreide opstellingen was Bono nog de doelman van dienst.

Vrije trap

Marokko nam langzaam de wedstrijd in handen. Een schot van Ziyech in de 21e minuut ging maar net over het doel van Thibaut Courtois. Een vrije trap van de oud-Ajacied kort voor rust ging langs Courtois, wiens zicht was belemmerd, in een keer in het doel. De Marokkaanse aanvoerder Romain Saïss bleek daarbij, zo had de VAR gezien, buitenspel te hebben gestaan.

De eerste kans na de pauze was voor Eden Hazard, maar daarna werd ook op het veld Marokko dominant. Sofiane Boufal schoot, nadat hij de Belgische verdediger Thomas Meunier eenvoudig opzij had gezet, net voorlangs. In de 73e minuut was het wel raak. Invaller Sabiri, speler van Sampdoria, schoot uit een vrije trap vanuit een moeilijke hoek de bal in een keer langs Courtois in het doel.

De Belgische bondscoach Roberto Martínez bracht verse aanvallers onder wie Romelu Lukaku, de topspits van Internazionale die sinds augustus vanwege een hamstringblessure pas twee keer in actie kwam. Het leverde niets op. Integendeel, aan de andere kant schoot Aboukhlal op aangeven van Ziyech hoog in het doel raak.

Meer uit Voetbal

Arsenal wint grootste geldprijs ooit in vrouwenvoetbal

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.

7 uur geleden
Geen winnaar bij duel tussen FC Volendam en Go Ahead Eagles

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.

9 uur geleden
NEC haalt IJslander Willumsson terug naar Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.

9 uur geleden
Anderlecht ontslaat trainer Hasi om slechte resultaten

BRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.

9 uur geleden
Koploper Internazionale wint van Cremonese

CREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).

10 uur geleden
City verspeelt punten tegen Spurs en ziet Arsenal uitlopen

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.

10 uur geleden
Ajax bevestigt komst van linksback Zintsjenko

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.

12 uur geleden