Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko klopt België met 2-0, doelpunt oud-AZ'er Aboukhlal

Marokko klopt België met 2-0, doelpunt oud-AZ'er Aboukhlal

DOHA (ANP) - Marokko heeft zondag België een gevoelige nederlaag toegebracht in de groepsfase van het WK voetbal in Qatar. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won met 2-0 door doelpunten in de tweede helft van Abdelhamid Sabiri en voormalig AZ-speler Zakaria Aboukhlal. Kort voor rust dachten de Marokkanen al op voorsprong te zijn gekomen, maar een treffer van oud-Ajacied Hakim Ziyech ging niet door wegens buitenspel.

Marokko, dat alleen in 1986 de knock-outfase op een WK bereikte, heeft voorlopig de leiding in groep F met 4 punten. Kroatië komt bij winst op Canada op gelijke hoogte. De Belgen, vier jaar geleden nog derde op het WK, hebben 3 punten.

In het Al Thumama-stadion van Doha waren de Marokkaanse fans ver in de meerderheid. Op het veld heersten in de openingsfase echter de Belgen, die al na 5 minuten bijna op voorsprong kwamen. Michy Batshuayi, maker van de enige treffer in het duel met Canada, verscheen vrij voor doelman Munir die redde ten koste van een hoekschop. Dat Munir keepte was verrassend want volgens de vooraf verspreide opstellingen was Bono nog de doelman van dienst.

Vrije trap

Marokko nam langzaam de wedstrijd in handen. Een schot van Ziyech in de 21e minuut ging maar net over het doel van Thibaut Courtois. Een vrije trap van de oud-Ajacied kort voor rust ging langs Courtois, wiens zicht was belemmerd, in een keer in het doel. De Marokkaanse aanvoerder Romain Saïss bleek daarbij, zo had de VAR gezien, buitenspel te hebben gestaan.

De eerste kans na de pauze was voor Eden Hazard, maar daarna werd ook op het veld Marokko dominant. Sofiane Boufal schoot, nadat hij de Belgische verdediger Thomas Meunier eenvoudig opzij had gezet, net voorlangs. In de 73e minuut was het wel raak. Invaller Sabiri, speler van Sampdoria, schoot uit een vrije trap vanuit een moeilijke hoek de bal in een keer langs Courtois in het doel.

De Belgische bondscoach Roberto Martínez bracht verse aanvallers onder wie Romelu Lukaku, de topspits van Internazionale die sinds augustus vanwege een hamstringblessure pas twee keer in actie kwam. Het leverde niets op. Integendeel, aan de andere kant schoot Aboukhlal op aangeven van Ziyech hoog in het doel raak.

Meer uit Voetbal

Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

9 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

10 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

10 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

10 uur geleden
Aanvaller Malen debuteert met doelpunt voor AS Roma

TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).

12 uur geleden
Timber rekent op snel vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."

13 uur geleden
Van Persie: ik heb deze film al twintig keer afgedraaid

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."

13 uur geleden