Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko kan memorabel WK net niet met een medaille bekronen

Marokko kan memorabel WK net niet met een medaille bekronen

DOHA (ANP) - Marokko heeft een memorabel WK net niet met een medaille kunnen bekronen. De best presterende Afrikaanse ploeg ooit op een WK moest in de wedstrijd om de derde plaats buigen voor Kroatië (2-1), de verliezend finalist van de vorige mondiale eindronde, die in 1998 ook al eens als derde eindigde.

Marokko incasseerde de tweede teleurstelling op rij na de verloren halve finale tegen Frankrijk (2-0). De nederlaag tegen de Kroaten deed zichtbaar veel pijn bij bondscoach Walid Regragui en zijn internationals. Toch zal het waarschijnlijk niet lang duren totdat al dat verdriet plaatsmaakt voor trots en prachtige herinneringen.

Nog nooit stond een Afrikaanse landenploeg in de troostfinale van een WK. Marokko won een poule met Kroatië, België en Canada en schakelde vervolgens ook nog Spanje en Portugal uit.

Slijtageslag voor beide landen

Voor Kroatië en Marokko was het WK al uitgedraaid op een slijtageslag. De nummer 2 van de vorige mondiale titelstrijd wist op weg naar het duel om de derde plaats alleen Canada in de reguliere speeltijd te verslaan. Ook Marokko kwam het succes niet aanwaaien. De Leeuwen van de Atlas knokten zich iedere wedstrijd in Qatar helemaal leeg. Dat bleef niet zonder gevolgen, want de verdedigers Noussair Mazraoui, Romain Saïss en Nayef Aguerd waren niet inzetbaar in de troostfinale. Ook Azzedine Ounahi verscheen niet aan de aftrap. De middenvelder, een van de smaakmakers van zijn ploeg op het WK, kon nog wel invallen.

De Kroatische bondscoach Zlatko Dalić moest ook even puzzelen op zijn basisformatie. Dejan Lovren, Josip Juranović en Marcelo Brozović waren niet inzetbaar, maar Josko Gvardiol bleek op het laatste moment wel beschikbaar. Uitgerekend hij bekroonde een ingestudeerde vrije trap in de 7e minuut met de openingstreffer. Hij kon scoren omdat Achraf Dari te laat voor buitenspel stapte, maar de Marokkaanse verdediger revancheerde zich in de 9e minuut met de gelijkmaker. Kroatië, een land met nog geen 4 miljoen inwoners, ging met een voorsprong rusten nadat een boogbal van Mislav Orsić in de 42e minuut via de binnenkant van de paal in het net was geëindigd.

Aanvoerdersrol Ziyech

Hakim Ziyech droeg de aanvoerdersband bij afwezigheid van Saïss. Sofyan Amrabat, eveneens geboren in Nederland, buffelde weer op het middenveld. Hij kwam goed weg toen scheidsrechter Abdulrahman Al Jassim niet floot voor een strafschop toen hij Gvardiol in de tweede helft ten val bracht. De 37-jarige Luka Modric speelde waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd op een WK, sierlijk als altijd. Misschien verschijnt de Kroaat komende zomer nog wel in Nederland voor de finaleronde van de Nations League.

Meer uit Voetbal

Advocaat adviseert Feyenoord-coach Van Persie rest van seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.

1 uur geleden
Senegal vecht besluit ontnomen Afrika Cup-titel aan bij CAS

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.

3 uur geleden
Wotte wil er bij ADO na promotie 'vijf tot zeven' spelers bij

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."

3 uur geleden
Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

12 uur geleden
Afrikaanse bond roept Marokko uit tot winnaar Afrika Cup

CAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.

12 uur geleden
Reijnders en Aké met Manchester City klaar in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.

12 uur geleden
Arsenal verslaat Leverkusen en blijft op alle fronten meedoen

LONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

12 uur geleden