Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko kan memorabel WK net niet met een medaille bekronen

Marokko kan memorabel WK net niet met een medaille bekronen

DOHA (ANP) - Marokko heeft een memorabel WK net niet met een medaille kunnen bekronen. De best presterende Afrikaanse ploeg ooit op een WK moest in de wedstrijd om de derde plaats buigen voor Kroatië (2-1), de verliezend finalist van de vorige mondiale eindronde, die in 1998 ook al eens als derde eindigde.

Marokko incasseerde de tweede teleurstelling op rij na de verloren halve finale tegen Frankrijk (2-0). De nederlaag tegen de Kroaten deed zichtbaar veel pijn bij bondscoach Walid Regragui en zijn internationals. Toch zal het waarschijnlijk niet lang duren totdat al dat verdriet plaatsmaakt voor trots en prachtige herinneringen.

Nog nooit stond een Afrikaanse landenploeg in de troostfinale van een WK. Marokko won een poule met Kroatië, België en Canada en schakelde vervolgens ook nog Spanje en Portugal uit.

Slijtageslag voor beide landen

Voor Kroatië en Marokko was het WK al uitgedraaid op een slijtageslag. De nummer 2 van de vorige mondiale titelstrijd wist op weg naar het duel om de derde plaats alleen Canada in de reguliere speeltijd te verslaan. Ook Marokko kwam het succes niet aanwaaien. De Leeuwen van de Atlas knokten zich iedere wedstrijd in Qatar helemaal leeg. Dat bleef niet zonder gevolgen, want de verdedigers Noussair Mazraoui, Romain Saïss en Nayef Aguerd waren niet inzetbaar in de troostfinale. Ook Azzedine Ounahi verscheen niet aan de aftrap. De middenvelder, een van de smaakmakers van zijn ploeg op het WK, kon nog wel invallen.

De Kroatische bondscoach Zlatko Dalić moest ook even puzzelen op zijn basisformatie. Dejan Lovren, Josip Juranović en Marcelo Brozović waren niet inzetbaar, maar Josko Gvardiol bleek op het laatste moment wel beschikbaar. Uitgerekend hij bekroonde een ingestudeerde vrije trap in de 7e minuut met de openingstreffer. Hij kon scoren omdat Achraf Dari te laat voor buitenspel stapte, maar de Marokkaanse verdediger revancheerde zich in de 9e minuut met de gelijkmaker. Kroatië, een land met nog geen 4 miljoen inwoners, ging met een voorsprong rusten nadat een boogbal van Mislav Orsić in de 42e minuut via de binnenkant van de paal in het net was geëindigd.

Aanvoerdersrol Ziyech

Hakim Ziyech droeg de aanvoerdersband bij afwezigheid van Saïss. Sofyan Amrabat, eveneens geboren in Nederland, buffelde weer op het middenveld. Hij kwam goed weg toen scheidsrechter Abdulrahman Al Jassim niet floot voor een strafschop toen hij Gvardiol in de tweede helft ten val bracht. De 37-jarige Luka Modric speelde waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd op een WK, sierlijk als altijd. Misschien verschijnt de Kroaat komende zomer nog wel in Nederland voor de finaleronde van de Nations League.

Meer uit Voetbal

Arsenal wint in League Cup na strafschoppen van Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.

3 uur geleden
Nigeria wint moeizaam van Tanzania in eerste wedstrijd Afrika Cup

FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.

5 uur geleden
Algemeen directeur Brands blijft tot medio 2029 bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.

7 uur geleden
Real Madrid verhuurt Endrick tot einde van het seizoen aan Lyon

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.

7 uur geleden
Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

12 uur geleden
Liverpool 'een paar maanden' zonder spits Isak na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.

15 uur geleden
Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

1 dag geleden