Marokko kan memorabel WK net niet met een medaille bekronen
DOHA (ANP) - Marokko heeft een memorabel WK net niet met een medaille kunnen bekronen. De best presterende Afrikaanse ploeg ooit op een WK moest in de wedstrijd om de derde plaats buigen voor Kroatië (2-1), de verliezend finalist van de vorige mondiale eindronde, die in 1998 ook al eens als derde eindigde.
Marokko incasseerde de tweede teleurstelling op rij na de verloren halve finale tegen Frankrijk (2-0). De nederlaag tegen de Kroaten deed zichtbaar veel pijn bij bondscoach Walid Regragui en zijn internationals. Toch zal het waarschijnlijk niet lang duren totdat al dat verdriet plaatsmaakt voor trots en prachtige herinneringen.
Nog nooit stond een Afrikaanse landenploeg in de troostfinale van een WK. Marokko won een poule met Kroatië, België en Canada en schakelde vervolgens ook nog Spanje en Portugal uit.
Slijtageslag voor beide landen
Voor Kroatië en Marokko was het WK al uitgedraaid op een slijtageslag. De nummer 2 van de vorige mondiale titelstrijd wist op weg naar het duel om de derde plaats alleen Canada in de reguliere speeltijd te verslaan. Ook Marokko kwam het succes niet aanwaaien. De Leeuwen van de Atlas knokten zich iedere wedstrijd in Qatar helemaal leeg. Dat bleef niet zonder gevolgen, want de verdedigers Noussair Mazraoui, Romain Saïss en Nayef Aguerd waren niet inzetbaar in de troostfinale. Ook Azzedine Ounahi verscheen niet aan de aftrap. De middenvelder, een van de smaakmakers van zijn ploeg op het WK, kon nog wel invallen.
De Kroatische bondscoach Zlatko Dalić moest ook even puzzelen op zijn basisformatie. Dejan Lovren, Josip Juranović en Marcelo Brozović waren niet inzetbaar, maar Josko Gvardiol bleek op het laatste moment wel beschikbaar. Uitgerekend hij bekroonde een ingestudeerde vrije trap in de 7e minuut met de openingstreffer. Hij kon scoren omdat Achraf Dari te laat voor buitenspel stapte, maar de Marokkaanse verdediger revancheerde zich in de 9e minuut met de gelijkmaker. Kroatië, een land met nog geen 4 miljoen inwoners, ging met een voorsprong rusten nadat een boogbal van Mislav Orsić in de 42e minuut via de binnenkant van de paal in het net was geëindigd.
Aanvoerdersrol Ziyech
Hakim Ziyech droeg de aanvoerdersband bij afwezigheid van Saïss. Sofyan Amrabat, eveneens geboren in Nederland, buffelde weer op het middenveld. Hij kwam goed weg toen scheidsrechter Abdulrahman Al Jassim niet floot voor een strafschop toen hij Gvardiol in de tweede helft ten val bracht. De 37-jarige Luka Modric speelde waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd op een WK, sierlijk als altijd. Misschien verschijnt de Kroaat komende zomer nog wel in Nederland voor de finaleronde van de Nations League.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
24 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van aanvaller Makan Aïko. De 24-jarige Fransman vertrekt naar het Portugese Tondela. Dat meldde de club uit Sittard op de eigen website.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Renée Slegers heeft haar contract bij Arsenal verlengd tot 2029. De Nederlandse coach leidde de voetbalsters van de club uit Londen afgelopen seizoen naar de zege in de Champions League.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Gabriel Martinelli heeft zijn excuses aangeboden aan Liverpool-speler Conor Bradley na een incident in de slotfase van de competitiewedstrijd tussen Arsenal en Liverpool van donderdagavond. De aanvaller van Arsenal gooide een bal op de net geblesseerd geraakte Bradley en duwde hem vervolgens over de zijlijn het veld uit.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich deze maand versterken met een verdedigende middenvelder, linksback en aanvaller. Dat vertelde trainer Fred Grim op een persmoment.
6 uur geleden