Marokko hoopt op fitte Mazraoui in halve finale tegen Fransen
DOHA (ANP) - Bondscoach Walid Regragui van Marokko heeft goede hoop dat hij woensdag tijdens de halve finale op het WK tegen Frankrijk weer een beroep kan doen op Noussair Mazraoui en Nayef Aguerd. Beide spelers waren onvoldoende fit voor de gewonnen kwartfinale tegen Portugal (1-0).
Regragui benadrukte na de winst op de Portugezen hoe belangrijk Mazraoui voor zijn ploeg is. "Ik heb hem eigenlijk nodig voor het systeem dat we graag willen spelen", zei hij over de verdediger die Ajax afgelopen zomer verruilde voor Bayern München. Mazraoui, van origine rechtsback, speelt bij zijn nationale ploeg vaak links in de defensie.
Ook Hakim Ziyech lijkt inzetbaar tegen Frankrijk, dat de wereldtitel in Qatar verdedigt. Hij liet zich tijdens het duel met Portugal met fysieke klachten vervangen. Achter de naam van Romain Saïss staat nog wel een groot vraagteken. De aanvoerder liep in de kwartfinale een dijbeenblessure op en verliet na 58 minuten het speelveld.
Walid Cheddira is geschorst voor de eerste halve finale ooit van een Afrikaanse landenploeg op een WK. De aanvaller kreeg in de slotfase van het duel met Portugal twee gele kaarten.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
14 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
18 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
20 uur geleden