'Marokko heft lockdown nog niet op'
RABAT (ANP) - De Marokkaanse regering is van plan de lockdown die in het land geldt vanwege het coronavirus sinds 20 maart nog een keer te verlengen. Aanvankelijk werd het einde van de lockdown op 10 juni gepland, maar de regering van premier Saad Eddine al-Othmani zou deze week bekendmaken dat de noodtoestand voorzichtigheidshalve tot het einde van de maand blijft gelden.
Het wordt wel de laatste verlenging, volgens autoriteiten die zijn geraadpleegd door Marokkaanse media. Zij zeggen dat de premier die 10 juni officieel bekendmaakt.
De strenge lockdown houdt talrijke mensen, onder wie ook veel Nederlanders, tegen hun zin vast in Marokko omdat reizen vrijwel onmogelijk is. Tienduizenden Marokkanen elders kunnen al sinds maart niet terug naar huis. Dat de regering toch aan de noodtoestand vasthoudt, is onder meer vanwege een nieuwe uitbraak op een feest in Marrakesh. Het toont volgens de autoriteiten dat het virus ieder moment weer de kop kan opsteken. Er zijn ook praktische problemen met de voorgenomen beheersing van het virus met behulp van tests. De oproep aan bedrijven die weer actief zijn om personeel massaal te laten testen, zou om verschillende redenen nog niet zijn opgevolgd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
7 minuten geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
10 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt voorlopig niet te stoppen met "de reeks liquidaties" van Iraanse bewindslieden. Israël doodde sinds het begin van de oorlog al meerdere kopstukken, met inlichtingenminister Esmail Khatib als laatste slachtoffer.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat veel meer mensen een enkelband geven om de druk op de gevangenissen te verlichten. De gevangenissen in het land zitten overvol en de regering was al langere tijd op zoek naar een oplossing. Er zijn nu afspraken gemaakt, meldt het kantoor van justitieminister Annelies Verlinden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne komt op de top van EU-regeringsleiders donderdag niet rond, verwachten EU-diplomaten. De Hongaarse premier Viktor Orbán zal vrijwel zeker zijn veto niet intrekken. De EU-leiders zullen Orbán in stevige bewoordingen laten weten dat het onacceptabel is dat hij zich niet houdt aan het besluit van alle 27 EU-regeringsleiders van december om die lening te verstrekken.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het aantal doden in Libanon als gevolg van Israëlische aanvallen sinds 2 maart is opgelopen tot 968. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Onder de doden zijn 77 vrouwen, 116 kinderen en 40 hulpverleners. Meer dan 2400 mensen zijn gewond geraakt, aldus het ministerie.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Een aantal vermeende slachtoffers eist een schadevergoeding van meer dan 1,9 miljoen Noorse kronen (ruim 170.000 euro) van Marius Borg Høiby, melden Noorse media. Woensdag kwamen hun advocaten aan het woord, nadat het Openbaar Ministerie eerder op de dag al een straf van zeven jaar en zeven maanden had geëist tegen de zoon van kroonprinses Mette-Marit.
4 uur geleden