Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Marokko heft lockdown nog niet op'

'Marokko heft lockdown nog niet op'

RABAT (ANP) - De Marokkaanse regering is van plan de lockdown die in het land geldt vanwege het coronavirus sinds 20 maart nog een keer te verlengen. Aanvankelijk werd het einde van de lockdown op 10 juni gepland, maar de regering van premier Saad Eddine al-Othmani zou deze week bekendmaken dat de noodtoestand voorzichtigheidshalve tot het einde van de maand blijft gelden.

Het wordt wel de laatste verlenging, volgens autoriteiten die zijn geraadpleegd door Marokkaanse media. Zij zeggen dat de premier die 10 juni officieel bekendmaakt.

De strenge lockdown houdt talrijke mensen, onder wie ook veel Nederlanders, tegen hun zin vast in Marokko omdat reizen vrijwel onmogelijk is. Tienduizenden Marokkanen elders kunnen al sinds maart niet terug naar huis. Dat de regering toch aan de noodtoestand vasthoudt, is onder meer vanwege een nieuwe uitbraak op een feest in Marrakesh. Het toont volgens de autoriteiten dat het virus ieder moment weer de kop kan opsteken. Er zijn ook praktische problemen met de voorgenomen beheersing van het virus met behulp van tests. De oproep aan bedrijven die weer actief zijn om personeel massaal te laten testen, zou om verschillende redenen nog niet zijn opgevolgd.

Meer uit Buitenland

Iran begint reeks rouwceremonies voor begrafenis Ali Khamenei

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran zijn de vele uitvaartplechtigheden voor de eind februari omgekomen leider ayatollah Al Khamenei begonnen. Iraanse media berichten over de start in de 'Grote Mosalla' of de Imam Khomeini-moskee. De lichamen van Khamenei en zijn omgekomen familieleden zijn overgebracht naar de grote gebedshal van het moskeecomplex.

3 uur geleden
NAVO-landen eens over 140 miljard euro voor Oekraïne in twee jaar

BRUSSEL (ANP) - De NAVO gaat Oekraïne toezeggen dit jaar en volgend jaar 70 miljard euro vrij te maken voor hulp aan dat land. De leiders van de 32 NAVO-landen zullen dat uitspreken op hun top in Ankara, zijn de lidstaten volgens ingewijden overeengekomen.

4 uur geleden
EU zet zes Russen op sanctielijst om vergiftiging Navalny

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben er vrijdag mee ingestemd om zes Russen op de sanctielijst te zetten die betrokken zijn bij de productie van epibatidine, het vergif waar de Russische oppositieleider Aleksej Navalny hoogstwaarschijnlijk mee werd vermoord. Het gaat om wetenschappers en onderzoekers die werkzaam zijn in de militaire sector, zo staat in een persbericht.

4 uur geleden
Poolse premier denkt dat Oekraïne spanning wil verminderen na rel

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk denkt dat buurland Oekraïne zich inzet om de gespannen relatie met Polen te verbeteren. Dat verklaarde hij na overleg tussen ministers van Buitenlandse Zaken uit de landen.

5 uur geleden
Justitie: bomaanslag Monaco was waarschijnlijk geen eenmansactie

MONACO (ANP/AFP) - De bomaanslag in Monaco van afgelopen maandag was waarschijnlijk geen eenmansactie. "Het lijkt erop dat de persoon die het explosief plaatste niet alleen handelde", zei de plaatsvervangend openbaar aanklager Morgan Raymond tijdens een persconferentie. Er is een internationale klopjacht gaande naar een 39-jarige Oekraïense vrouw, vooralsnog de enige verdachte. De politie doet nog onderzoek naar mogelijke handlangers of opdrachtgevers van de aanslag.

5 uur geleden
Interpol zoekt Oekraïense vrouw (39) na bomaanslag Monaco

MONACO (ANP) - Interpol is na de bomaanslag in Monaco afgelopen maandag op zoek naar de 39-jarige Anastasiia Berezovska. De internationale politieorganisatie heeft voor de Oekraïense verdachte een internationaal opsporingsverzoek uitgevaardigd en gepubliceerd, een zogenoemde red notice. Meerdere media meldden dat ze eerder deze week in Duitsland is gespot, waar ze volgens Le Parisien ook woont.

6 uur geleden
Frankrijk zag flinke toename sterfgevallen tijdens hittegolf

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Het aantal sterfgevallen in Frankrijk is flink gestegen tijdens de week waarin het land werd geteisterd door een hevige hittegolf. Gezondheidsdienst Santé publique France sprak over "een stijging van 29,1 procent, wat neerkomt op 2025 sterfgevallen meer dan in de voorgaande week". De dienst erkende dat het daadwerkelijke aantal sterfgevallen vermoedelijk nog hoger uitvalt.

7 uur geleden