Marokko en Kroatië voetballen om derde plaats op WK in Qatar
DOHA (ANP) - Marokko en Kroatië maken in een onderling duel uit wie als derde eindigt op het WK voetbal in Qatar. Veel teams hechtten in het verleden weinig waarde aan een troostfinale. Maar voor de bondscoaches van Marokko en Kroatië is iedere WK-medaille een prijs.
"Het is voor ons zeker een grote wedstrijd", blikte de Kroatische bondscoach Zlatko Dalić vooruit. "Het zal niet zo mooi worden als in 1998 toen we voor het eerst als derde eindigden", verwees hij naar een zege in de troostfinale op het Nederlands elftal. "Vier jaar geleden werden we zelfs tweede, maar toch hechten we veel belang aan de derde plaats."
Marokko stond als eerste Afrikaanse ploeg in de halve eindstrijd van een WK. "En nu kunnen we voor het eerst derde worden", zei bondscoach Walid Regragui. "Dat zou een enorme prestatie zijn."
Marokko verschijnt om 16.00 uur Nederlandse tijd zonder de geblesseerde aanvoerder Romain Saïss aan de aftrap. Mogelijk ontbreken ook Noussair Mazraoui en Nayef Aguerd. Josip Juranović, Marcelo Brozović en Josko Gvardiol zijn twijfelgevallen bij Kroatië.
Marokko verloor in de halve finale van Frankrijk (2-0). Kroatië ging onderuit tegen Argentinië (3-0).
Meer uit Voetbal
MIAMI GARDENS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft zijn record als WK-topscorer aller tijden met een doelpunt tegen Kaapverdië nog scherper gesteld. Hij schoot raak in de 29e minuut en zette Argentinië op een 1-0-voorsprong. De Argentijnse wereldster heeft nu twintig WK-doelpunten op zijn naam staan. Messi is aan zijn zesde WK bezig en maakte zijn 124e doelpunt in zijn 203e interland.
1 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint met de drie geboren Rotterdammers Sidny Lopes Cabral, Deroy Duarte en Laros Duarte in Miami Gardens aan de zestiende finales op het WK tegen Argentinië. Bondscoach Pedro Leitão Brito verwees de eveneens uit Nederland afkomstige Dailon Livramento, Garry Rodrigues en Jamiro Monteiro naar de reservebank.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Crysencio Summerville stelt dat er geen plek is voor racisme. "Niet in het voetbal, niet in de maatschappij, nooit", schrijft de Oranje-international vrijdag op Instagram. Summerville reageerde daarmee op de racistische uitlatingen die online werden geplaatst nadat hij net als Justin Kluivert en Quinten Timber zijn penalty in de verloren strafschoppenserie tegen Marokko op het WK-voetbal had gemist. Oranje werd uitgeschakeld in de zestiende finales.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie en de politie zijn al een onderzoek gestart naar discriminerende en racistische reacties op de Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dit zegt een woordvoerster van het Landelijk Expertisecentrum Discriminatie (LECD), dat valt onder het Openbaar Ministerie Amsterdam.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB doet aangifte van groepsbelediging tegen personen die zich online racistisch hebben uitgelaten over Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dat meldt de voetbalbond vrijdag.
9 uur geleden