Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko accepteert hulp van reddingsteams uit vier landen

Marokko accepteert hulp van reddingsteams uit vier landen

RABAT (ANP/AFP) - Marokko heeft tot nog toe hulp geaccepteerd van reddingsteams uit slechts vier landen. Het gaat om Spanje, Verenigd Koninkrijk, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten, meldt het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Het Noord-Afrikaanse land kreeg vrijdag te maken met een zware aardbeving, die al meer dan 2100 mensen het leven heeft gekost.

Veel landen hebben gezegd hulp te willen sturen naar Marokko, maar tot nu toe heeft land mondjesmaat om buitenlandse hulp gevraagd.

Volgens Derk Segaar, hoofd Internationale hulp bij het Nederlandse Rode Kruis, is die terughoudendheid logisch. "Het is logistiek ingewikkeld om hulptroepen uit zoveel landen bijeen te brengen. Ze kijken naar wat er bij de situatie past", aldus Segaar.

Meer uit Buitenland

Hoofd gevangeniswezen Tennessee stapt op na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Het hoofd van het gevangeniswezen in de Amerikaanse staat Tennessee, Frank Strada, treedt terug na de mislukte executie van een wegens moord veroordeelde vrouw, Christa Pike. De gouverneur van de staat, Bill Lee, heeft gezegd dat Strada zijn ontslag heeft aangeboden en deze maand vertrekt. Er loopt een onafhankelijk onderzoek naar de kwestie.

21 minuten geleden
Bronnen: ShinyHunters-lid opgepakt in Jordanië

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een belangrijk lid van de hackersgroep ShinyHunters is eerder deze week in Jordanië gearresteerd, melden ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens de bronnen werkt de verdachte mee met de FBI om andere leden van de groep te identificeren.

47 minuten geleden
Rusland waarschuwt buitenlanders voor verblijf in Kyiv

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft buitenlandse diplomaten en andere bezoekers gemaand de Oekraïense hoofdstad Kyiv te mijden. Naar aanleiding van de verhevigde Oekraïense raket- en droneaanvallen op "burgers in Rusland en op de civiele infrastructuur" worden meer "systematische aanvallen op militaire doelen in Kyiv en andere Oekraïense steden" uitgevoerd, aldus Moskou.

2 uur geleden
Catalaanse premier waarschuwt voor 'mini-orkaan'

BARCELONA (ANP) - De Catalaanse regiopremier Salvador Illa heeft voor uitzonderlijk noodweer gewaarschuwd en uitgebreide voorzorgsmaatregelen aangekondigd. Hij spreekt van "een mediterrane mini-orkaan" die vooral de kust van Gerona, Barcelona en Tarragona met regen en wind zal treffen, aldus Spaanse media.

2 uur geleden
Protesten in Spanje na verwerpen steunmaatregelen voor huurders

MADRID (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Madrid en andere Spaanse steden de straat opgegaan om betaalbare huisvesting te eisen. De protesten volgen nadat steunmaatregelen voor huurders vrijdag door het Spaanse parlement werden verworpen.

4 uur geleden
Medewerkster laboratorium in regio Irkoetsk overlijdt aan pest

IRKOETSK/SJELECHOV (ANP) - Russische autoriteiten hebben in het oosten van het land tweehonderd mensen onder medisch toezicht geplaatst als gevolg van een sterfgeval in een laboratorium door de pest. Dit meldt onder meer The Moscow Times.

4 uur geleden
Ook zesde persoon op borgtocht vrij na dreiging bij Britse basis

LONDEN (ANP/AFP) - Een 25-jarige Brits-Iraanse man die donderdag in Londen werd opgepakt op verdenking van terroristische activiteiten is op borgtocht vrijgelaten. Eerder werden in het onderzoek naar een mogelijke terroristische dreiging tegen de luchtmachtbasis van Fairford, 100 kilometer ten westen van Londen, al vijf mannen aangehouden die ook snel op borgtocht werden vrijgelaten.

5 uur geleden