Marokkanen proberen massaal bij WK-kwartfinale te zijn
RABAT (ANP/RTR) - De WK-koorts in Marokko neemt toe nu het nationale voetbalelftal in de kwartfinales staat. De Marokkaanse luchtvaartmaatschappij RAM laat zeven extra vluchten naar Qatar gaan. Fans gaan op de bonnefooi mee, in de hoop dat ze na aankomst nog een kaartje kunnen kopen.
Bij het kantoor van RAM proberen meer fans aan vliegtickets te komen. Sommigen hebben al wel toegangskaartjes voor de wedstrijd en smeken de maatschappij om nog meer vluchten naar Qatar in te plannen.
Op het centrale plein in de stad Marrakech staat een groot scherm. Ongeveer 30.000 mensen keken daar samen naar de wedstrijd tegen Spanje. Het stadsbestuur verwacht zaterdag nog meer fans. Ook in Casablanca, de grootste stad van het land, is een fanzone met een groot scherm. Supporters moeten uren van tevoren aankomen om een plekje te kunnen krijgen.
De 'Leeuwen van de Atlas' spelen zaterdag tegen Portugal. Marokko heeft als eerste Arabische land ooit de kwartfinales gehaald. Het is bovendien het laatste Afrikaanse land dat nog meedoet aan het toernooi. In de selectie zitten vier Marokkaanse Nederlanders.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Filipijnen zetten zich schrap voor de komst van de supertyfoon Fung-wong. De autoriteiten melden dat meer dan 900.000 mensen risicogebieden hebben verlaten.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Russische aanvallen op energie-infrastructuur in heel Oekraïne brachten de capaciteit daarvan dit weekend "tot nul", aldus het staatsenergiebedrijf Centerenergo. Rusland lanceerde zaterdag honderden drones om de installaties te saboteren.
2 uur geledenULSAN (ANP) - Bij het instorten van een elektriciteitscentrale in Zuid-Korea zijn zondag zeker drie doden gevallen. Ze werden door reddingswerkers in het puin gevonden.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - ByHeart Inc., producent van babyvoeding, roept babymelkpoeder terug in de Verenigde Staten. Aanleiding is dat bij dertien baby's die de melk hadden gedronken botulisme is geconstateerd. Ze zijn allemaal in het ziekenhuis opgenomen.
6 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tyfoon Fung-wong, die vanuit het westen de Filipijnen nadert en naar verwachting zondagavond aan land komt, groeit uit tot een supertyfoon, aldus het Filipijnse nationale weerstation.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn zaterdag 1460 vluchten gecanceld door de shutdown van de overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Circa 6000 vluchten liepen vertraging op.
7 uur geledenPUERTO DE LA CRUZ (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie personen zijn om het leven gekomen en vijftien mensen raakten gewond toen zeer hoge golven het Spaanse eiland Tenerife op verschillende plaatsen troffen, aldus plaatselijke autoriteiten. De krant El Día schrijft dat een van de overleden slachtoffers een 79-jarige vrouw uit Nederland is. Meerdere Franse toeristen raakten gewond.
9 uur geleden