Marokkanen proberen massaal bij WK-kwartfinale te zijn
RABAT (ANP/RTR) - De WK-koorts in Marokko neemt toe nu het nationale voetbalelftal in de kwartfinales staat. De Marokkaanse luchtvaartmaatschappij RAM laat zeven extra vluchten naar Qatar gaan. Fans gaan op de bonnefooi mee, in de hoop dat ze na aankomst nog een kaartje kunnen kopen.
Bij het kantoor van RAM proberen meer fans aan vliegtickets te komen. Sommigen hebben al wel toegangskaartjes voor de wedstrijd en smeken de maatschappij om nog meer vluchten naar Qatar in te plannen.
Op het centrale plein in de stad Marrakech staat een groot scherm. Ongeveer 30.000 mensen keken daar samen naar de wedstrijd tegen Spanje. Het stadsbestuur verwacht zaterdag nog meer fans. Ook in Casablanca, de grootste stad van het land, is een fanzone met een groot scherm. Supporters moeten uren van tevoren aankomen om een plekje te kunnen krijgen.
De 'Leeuwen van de Atlas' spelen zaterdag tegen Portugal. Marokko heeft als eerste Arabische land ooit de kwartfinales gehaald. Het is bovendien het laatste Afrikaanse land dat nog meedoet aan het toernooi. In de selectie zitten vier Marokkaanse Nederlanders.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn de eerste stembureaus geopend voor de midterms. Bij die verkiezingen, ongeveer halverwege de ambtstermijn van president Donald Trump, riskeren zijn Republikeinen hun nipte meerderheid in het Congres te verliezen.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne is in de nacht van maandag op dinsdag doelwit geworden van een "complexe, enorme aanval" door Rusland, zegt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem was de aanval vooral gericht op belangrijke infrastructuur, en met name op de energievoorziening. Er zijn ook slachtoffers gevallen, aldus de president. "Het is heel veelzeggend dat dit alles gebeurt op de dag van de Amerikaanse congresverkiezingen."
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse politie heeft een protestkamp in Madrid ontmanteld. Het kamp op het centrale plein in de stad was opgericht uit protest tegen het woningtekort en de huurprijzen. Volgens het stadsbestuur is de ontruiming vreedzaam verlopen, maar de activisten spreken van een "gewelddadige politieoperatie".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een reeks "discrete, beperkte aanvallen" uitgevoerd op het Iraanse eiland Qeshm en omliggende gebieden nabij de Straat van Hormuz. Dat meldt The Wall Street Journal (WSJ).
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten brengen op 10 en 11 november delegaties uit Oekraïne en Rusland samen in Abu Dhabi, zo laat de Amerikaanse gezant Steve Witkoff weten. Op sociale media schrijft hij dat de nieuwe gesprekken in Abu Dhabi gaan over "veiligheidsafspraken voor na de oorlog, de-escalatie, humanitaire maatregelen en het beëindigen van de oorlog".
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen maandag op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker 26 mensen om het leven gekomen. Eerder op maandag sprak president Volodymyr Zelensky op X nog over achttien doden.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet niet langer van Californië eisen om enkele duizenden stembiljetten in die staat niet mee te tellen bij de Congresverkiezingen. Dat heeft een federale rechter in Washington, James Boasberg, besloten. Volgens de rechter is het niet aan de regering om "eenzijdig haar voorkeursprocedures" op te leggen aan staten. In de Verenigde Staten zijn staten grotendeels zelf verantwoordelijk voor het organiseren van de stembusgang.
13 uur geleden