Marokkanen massaal de straat op in Brussel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Marokkanen in Brussel vieren het succes van het Marokkaanse voetbalteam op het WK in Qatar, dat zich kwalificeerde voor de volgende ronde, uitbundig in de straten. De politie meldt vooralsnog geen incidenten. Na de overwinning van Marokko op België zondag kwam het in Brussel en andere Belgische steden tot ongeregeldheden.
Donderdagavond is hier en daar wel het verkeer of het openbaar vervoer verstoord door de vele mensen die zich in de straat verzamelen. Er wordt ook vuurwerk afgestoken. De oproerpolitie was al voor de wedstrijd zichtbaar aanwezig om rellen te voorkomen.
Ook in Antwerpen is de Marokkaanse gemeenschap opnieuw massaal op straat gekomen om feest te vieren. De politie heeft uit voorzorg meerdere belangrijke straten afgesloten. Voorlopig zijn er geen grote incidenten gemeld.
Na de Marokkaanse overwinning tegen de Rode Duivels zondag gingen de Marokkaanse feestelijkheden ook in Antwerpen gepaard met relletjes en vandalisme. Ongeveer tien mensen werden toen gearresteerd voor het verstoren van de openbare orde.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/RTR) - Door de hoge temperaturen in Europa geldt nu voor 17 van de 27 grootste steden in Italië code rood wegens de hitte, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. De hoogste waarschuwing geldt voor onder meer Rome, Milaan, Turijn, Venetië en Verona.
24 minuten geledenNEW YORK/CARACAS (ANP/AFP) - Gespecialiseerde reddingswerkers zijn onderweg naar Venezuela, aldus president Delcy Rodríguez. De hulpoperatie wordt volgens haar gecoördineerd door de Verenigde Naties. Ze zei dat ze verscheidene staatshoofden of regeringsleiders heeft gesproken over de twee aardbevingen die het land hebben getroffen.
2 uur geledenBERLIJN/PARIJS/MADRID (ANP/RTR) - Ook landen in Europa hebben Venezuela hulp aangeboden na de dodelijke aardbevingen die daar hebben plaatsgevonden. Zo heeft Frankrijk besloten direct 85 gespecialiseerde reddingswerkers te sturen.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in Venezuela hebben het dodental na de zware aardbevingen naar boven bijgesteld. Er kwamen volgens interim-president Delcy Rodríguez zeker 164 mensen om het leven.
3 uur geledenGDAŃSK (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft op een conferentie over het herstel van Oekraïne in zijn land gepleit voor "wederzijds respect" tussen Polen en Oekraïne. De buurlanden zijn verwikkeld in een diplomatieke ruzie en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is zelf niet naar Gdańsk gekomen.
3 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De EU maakt donderdag het eerste deel van de lening van 90 miljard aan Oekraïne over. Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen tijdens een conferentie over het herstel van Oekraïne in het Poolse Gdańsk. Het gaat om het al eerder aangekondigde bedrag van 3,2 miljard.
4 uur geledenCABO SAN LUCAS (ANP) - Een automobilist heeft in een toeristisch gebied in de Mexicaanse badplaats Cabo San Lucas een groep mensen aangereden die de Mexicaanse overwinning op Tsjechië op het wereldkampioenschap voetbal vierde. Volgens de politie zijn meerdere mensen gewond geraakt. De bestuurder is aangehouden.
4 uur geleden