Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokkaanse Nederlanders moedigen samen hun 'leeuwen' aan

Marokkaanse Nederlanders moedigen samen hun 'leeuwen' aan

DEN HAAG (ANP) - In zaaltjes, buurthuizen, cafés en podia kijken Marokkaanse Nederlanders en andere voetbalfans zondagavond samen naar de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van de Atlas', zoals het team van gastland Marokko wordt genoemd, nemen het op tegen Senegal.

In concertzaal Dynamo in Eindhoven kijken zo'n 150 mensen samen naar de finale en daaromheen naar de opnames van onlinetalkshow Mocro Inside. "Iedereen is gespannen, maar de sfeer is geweldig", liet presentator Nordin Ghouddani kort na de aftrap weten.

Veel bezoekers zongen het Marokkaanse volkslied mee. "Dat is het mooiste wat er is", zegt Ghouddani. Na de wedstrijd gaat hij kort nabespreken met zijn tafelgasten. "En daarna hopelijk vieren."

'Groot feest'

In Leidschendam volgen in een aparte zaal van café The Binck zo'n vijftig mensen de wedstrijd op groot scherm. "Het grootste deel is vrouw, er zijn iets van zes mannen binnen", zegt eigenaresse Najat el Bouaazati. Ze organiseerde een keer eerder een voetbalkijkavond en dat is goed bevallen. "We willen niet meer dan zeventig mensen, zodat we het overzicht houden." De bezoekers drinken koffie en matcha uit het café en kregen een beker popcorn.

In Amsterdam-Oost bij Podium Genieten wordt in spanning naar de wedstrijd gekeken, laat een woordvoerder van buurtorganisatie Assadaaka weten. Volgens hem zit de zaal vol en genieten de mensen van thee, koffie en limonade. Hij spreekt van "een groot feest". De aanwezigen hebben diverse vlaggen meegenomen, waaronder uiteraard de Marokkaanse.

Beide finalisten wonnen de felbegeerde cup tot dusver één keer. Voor Marokko is dat het langst geleden: in 1976. Senegal werd begin 2022 kampioen, op het toernooi dat eigenlijk in 2021 gespeeld had moeten worden maar door de coronapandemie werd uitgesteld.

Meer uit Binnenland

In kranten volop aandacht voor babynieuws Jetten en partner

DEN HAAG (ANP) - Het babynieuws van premier Rob Jetten en zijn Argentijnse partner Nicolás Keenan staat dinsdag op de voorpagina van verschillende kranten. "Roze wolk", kopt het AD op de voorpagina bij een paginagrote foto van Jetten, Keenan en hun draagmoeder. "Alles lekt uit, maar niet de daverende privéprimeur van Rob Jetten", schrijft de krant verderop in een artikel.

1 uur geleden
Twee aanhoudingen na nieuwe onrust in Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond twee mannen gearresteerd in Floradorp in Amsterdam-Noord. Het gaat om een 39-jarige man die vuurwerk naar de politie gooide en een jongen van 14 jaar die verdacht wordt van openlijke geweldpleging.

7 uur geleden
Calandbrug dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam is dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart, laat een woordvoerder van ProRail maandagavond weten. Verkeer moet daardoor omrijden.

10 uur geleden
Drie verdachten schietincident Nijmegen vrij, twee langer vast

NIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.

14 uur geleden
30 jaar cel voor doden kleuter Dean, Romy W. krijgt voorwaarden

GENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.

16 uur geleden
Stichting hoopt dat draagmoederschap normaler wordt door Jetten

DEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."

16 uur geleden
Bibliotheek Rotterdam toont verloren gewaand opvoedboek Erasmus

ROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.

17 uur geleden