
Marokkaanse jongetje na vier dagen in put niet meer in leven
TAMOROT (ANP/AFP) - De Marokkaanse kleuter Rayan Oram is niet meer in leven. Hij viel dinsdagmiddag in een droge put en kwam vast te zitten op ongeveer 32 meter diepte. Het 5-jarige jongetje kon zaterdagavond na een grote reddingsoperatie naar boven worden gehaald maar bleek overleden.
De reddingsactie, op verscheidene tv-kanalen live uitgezonden, duurde dagen omdat de schacht te smal was om iemand te laten afdalen. Daarom moesten de hulpverleners een enorm gat graven naast de put en vervolgens, zeer voorzichtig en grotendeels met de hand, een horizontale tunnel maken om het kind uit zijn benarde positie te kunnen bevrijden. Ze kwamen uiteindelijk te laat.
Het jonge slachtoffer kon na zijn dramatische val in de buurt van zijn huis in het dorp Bab Berred wel worden voorzien van water en zuurstof. Het is onduidelijk of en hoe lang hij daarvan gebruik heeft kunnen maken. Heel het land, ook het koningshuis en de regering, leefden mee. Koning Mohammed VI heeft volgens een woordvoerder de ouders van Rayan zaterdagavond telefonisch meteen zijn medeleven betuigd nadat het tragische nieuws bekend was geworden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het wereldberoemde Louvre-museum in Parijs blijft zondag gesloten na een roof. Volgens de Franse minister van Cultuur vond de diefstal plaats toen het museum opende en loopt er nu een onderzoek. Meerdere dieven zouden stukken hebben gestolen uit de juwelencollectie van keizer Napoleon en diens vrouw, meldt Le Parisien. Een persoon zou zijn gearresteerd.
7 minuten geledenPORT DOUGLAS (ANP/AFP) - Een jonge krokodil heeft korte tijd in een zwembad van een vijfsterrenhotel in het Australische Port Douglas gelogeerd. Hotelgasten waren aan het zonnen naast het zwembad, zo is te zien op een TikTok-video van een van de gasten.
16 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische politie waarschuwt voor een gevaarlijke ontsnapte verkrachter en vraagt de bevolking om tips. De man is op de lijst van meest gezochte voortvluchtige criminelen gezet, meldt de Vlaamse zender VRT.
22 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - Israël heeft, ondanks een bestand, luchtaanvallen uitgevoerd op de Palestijnse Gazastrook. Dat meldt de Israëlische zender Channel 12. De aanvallen volgen op berichten dat een voertuig van het Israëlische leger bij Rafah in het zuiden van de Gazastrook zou zijn beschoten. De luchtaanvallen waren op dat gebied gericht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas verwerpt de aantijging dat de groep op het punt staat het bestand met Israël over Gaza te schenden. Volgens Hamas zijn de beschuldigingen, die worden gemeld door het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, onjuist.
2 uur geledenPITOGO (ANP/AFP) - De tropische storm Fengshen heeft op het eiland Luzon in de Filipijnen een gezin van vijf personen om het leven gebracht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Ongeveer 7 miljoen mensen hebben zaterdag in de Verenigde Staten deelgenomen aan de No Kings-demonstraties tegen de regering-Trump. Dat lieten de organisatoren weten.
8 uur geleden