Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokkaanse bondscoach is dol op Ziyech

Marokkaanse bondscoach is dol op Ziyech

DOHA (ANP) - Hakim Ziyech was zondag een belangrijke schakel in het elftal van Marokko dat op het WK voetbal België met 2-0 versloeg. Fans van het Noord-Afrikaanse land zullen blij zijn dat huidig bondscoach Walid Regragui wel een plaats heeft in zijn selectie voor de middenvelder van Chelsea, die eerder zo veel indruk maakte bij Ajax.

Voorganger Vahid Halilhodzic maakte ruzie met Ziyech, die zich niet meer beschikbaar stelde voor de Marokkaanse ploeg. Ook Noussair Mazraoui, eerder ploeggenoot van Ziyech bij Ajax, had problemen met de vorige bondscoach maar is nu weer basisspeler in het elftal dat een goede kans maakt de achtste finales te bereiken.

"Hakim is ongelooflijk, hij brengt meer 'spirit' in de ploeg", zei Regragui na de zege op België. Een treffer van Ziyech was kort voor rust nog afgekeurd wegens buitenspel. Kort voor tijd bediende hij voormalig AZ-speler Zakaria Aboukhlal die voor de 2-0 zorgde. "Er wordt veel over Hakim gesproken, mensen zeggen dat hij lastig is en een beetje gek. Hij zou geen bijdrage kunnen leveren aan de ploeg. Maar als je hem liefde en vertrouwen geeft, gaat hij door het vuur voor je."

"Wij hebben gewacht totdat zij in de fout gingen en we scoren op het juiste moment", analyseerde Ziyech, gekozen tot Man of the Match, het duel. Hij was niet onder de indruk geraakt van de Belgen. "Onze eerste wedstrijd tegen Kroatië (0-0) was moeilijker. Kroatië was erg sterk en we konden ze moeilijk onder druk zetten. Dat lukte vandaag beter. De Belgen maakten veel fouten. Daarbij stuwden de fans ons naar de overwinning."

Meer uit Voetbal

Liverpool verslaat Chelsea na strafschoppen in League Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.

14 uur geleden
Sc Heerenveen bekert verder na uitzege op Excelsior Maassluis

MAASSLUIS (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de tweede ronde van de KNVB-beker. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (0-2), de nummer 3 van de derde divisie.

14 uur geleden
Willem II haalt Streppel terug als hoofdtrainer

TILBURG (ANP) - Willem II heeft Jurgen Streppel teruggehaald en aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 57-jarige coach had van 2011 tot 2016 al eens de leiding bij de Tilburgers en moet de club dit seizoen behoeden voor degradatie. Hij heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen, meldt de hekkensluiter van de Eredivisie.

18 uur geleden
TOP Oss schakelt PEC Zwolle uit in KNVB-beker

ZWOLLE (ANP) - Voor PEC Zwolle is het bekeravontuur al na een ronde voorbij. De nummer 15 van de Eredivisie verloor voor eigen publiek van TOP Oss (1-2), de nummer 14 van de eerste divisie.

18 uur geleden
Fortuna ten koste van Sparta door in KNVB-beker na penalty's

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is in de eerste ronde van de KNVB-beker in eigen huis uitgeschakeld door Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Danny Buijs bleek op Het Kasteel de betere na strafschoppen, na een stand van 2-2 na reguliere speeltijd en verlenging.

18 uur geleden
Trainer Kompany van Bayern München heeft ziekenhuis verlaten

MÜNCHEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München heeft het ziekenhuis verlaten. Dat bevestigde technisch directeur Max Eberl van de recordkampioen vlak voor het bekerduel met 1. FC Magdeburg.

19 uur geleden
Internazionale wint dankzij twee eigen doelpunten van Venezia

VENETIË (ANP) - Internazionale steekt zes dagen voor de uitwedstrijd tegen Feyenoord in de Champions League niet in blakende vorm. De club won de uitwedstrijd tegen Venezia (0-2) door eigen doelpunten van Matías Moreno en Akor Adams in het laatste kwartier van de wedstrijd.

19 uur geleden