
Marokkaanse bondscoach is dol op Ziyech
DOHA (ANP) - Hakim Ziyech was zondag een belangrijke schakel in het elftal van Marokko dat op het WK voetbal België met 2-0 versloeg. Fans van het Noord-Afrikaanse land zullen blij zijn dat huidig bondscoach Walid Regragui wel een plaats heeft in zijn selectie voor de middenvelder van Chelsea, die eerder zo veel indruk maakte bij Ajax.
Voorganger Vahid Halilhodzic maakte ruzie met Ziyech, die zich niet meer beschikbaar stelde voor de Marokkaanse ploeg. Ook Noussair Mazraoui, eerder ploeggenoot van Ziyech bij Ajax, had problemen met de vorige bondscoach maar is nu weer basisspeler in het elftal dat een goede kans maakt de achtste finales te bereiken.
"Hakim is ongelooflijk, hij brengt meer 'spirit' in de ploeg", zei Regragui na de zege op België. Een treffer van Ziyech was kort voor rust nog afgekeurd wegens buitenspel. Kort voor tijd bediende hij voormalig AZ-speler Zakaria Aboukhlal die voor de 2-0 zorgde. "Er wordt veel over Hakim gesproken, mensen zeggen dat hij lastig is en een beetje gek. Hij zou geen bijdrage kunnen leveren aan de ploeg. Maar als je hem liefde en vertrouwen geeft, gaat hij door het vuur voor je."
"Wij hebben gewacht totdat zij in de fout gingen en we scoren op het juiste moment", analyseerde Ziyech, gekozen tot Man of the Match, het duel. Hij was niet onder de indruk geraakt van de Belgen. "Onze eerste wedstrijd tegen Kroatië (0-0) was moeilijker. Kroatië was erg sterk en we konden ze moeilijk onder druk zetten. Dat lukte vandaag beter. De Belgen maakten veel fouten. Daarbij stuwden de fans ons naar de overwinning."
Meer uit Voetbal
BERLIJN (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA overweegt de opzet voor de kwalificaties van de wereldkampioenschappen en Europese kampioenschappen voetbal te wijzigen. Volgens het Duitse Sport Bild denkt de voetbalbond na over het gebruik van het huidige model voor de Champions League met een leaguefase voorafgaand aan de knock-outfase.
29 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til maakte PSV na de ruime overwinning (6-2) op Napoli in de Champions League een compliment. "De eerste helft moesten we ons nog aanpassen. Na de tegentreffer kwamen we pas op gang. Daarna pakten we ze bij de keel en hebben we niet meer losgelaten. De tweede helft waren we écht goed", sprak de gelegenheidsspits in het Philips Stadion.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten was na afloop van de met 6-2 gewonnen thuiswedstrijd tegen Napoli in de Champions League onder de indruk van zijn elftal. "Dit was een geweldige avond voor ons. In de eerste vijftien minuten hadden we het even lastig, maar daarna hebben we deze pot gedomineerd. We hadden er wel acht kunnen maken. Ik ben echt trots", zei hij.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn derde duel in de Champions League gewonnen. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was thuis met 4-0 te sterk voor Atlético Madrid. De Engelsen maakten in de tweede helft vier doelpunten binnen dertien minuten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in het hoofdtoernooi van de Champions League de eerste zege behaald. De Eindhovenaren maakten voor eigen publiek indruk tegen de Italiaanse kampioen Napoli en wonnen met liefst 6-2. De score had nog hoger kunnen uitvallen.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in het hoofdtoernooi van de Champions League de eerste zege behaald. De Eindhovenaren maakten voor eigen publiek indruk tegen de Italiaanse kampioen Napoli en wonnen met liefst 6-2. De score had nog hoger kunnen uitvallen.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Ryan Gravenberch mist woensdag de Champions League-wedstrijd van Liverpool tegen Eintracht Frankfurt vanwege een enkelblessure die de middenvelder zondag opliep. Dat meldde zijn club dinsdagavond op de website.
15 uur geleden