
Marokkaanse bondscoach is dol op Ziyech
DOHA (ANP) - Hakim Ziyech was zondag een belangrijke schakel in het elftal van Marokko dat op het WK voetbal België met 2-0 versloeg. Fans van het Noord-Afrikaanse land zullen blij zijn dat huidig bondscoach Walid Regragui wel een plaats heeft in zijn selectie voor de middenvelder van Chelsea, die eerder zo veel indruk maakte bij Ajax.
Voorganger Vahid Halilhodzic maakte ruzie met Ziyech, die zich niet meer beschikbaar stelde voor de Marokkaanse ploeg. Ook Noussair Mazraoui, eerder ploeggenoot van Ziyech bij Ajax, had problemen met de vorige bondscoach maar is nu weer basisspeler in het elftal dat een goede kans maakt de achtste finales te bereiken.
"Hakim is ongelooflijk, hij brengt meer 'spirit' in de ploeg", zei Regragui na de zege op België. Een treffer van Ziyech was kort voor rust nog afgekeurd wegens buitenspel. Kort voor tijd bediende hij voormalig AZ-speler Zakaria Aboukhlal die voor de 2-0 zorgde. "Er wordt veel over Hakim gesproken, mensen zeggen dat hij lastig is en een beetje gek. Hij zou geen bijdrage kunnen leveren aan de ploeg. Maar als je hem liefde en vertrouwen geeft, gaat hij door het vuur voor je."
"Wij hebben gewacht totdat zij in de fout gingen en we scoren op het juiste moment", analyseerde Ziyech, gekozen tot Man of the Match, het duel. Hij was niet onder de indruk geraakt van de Belgen. "Onze eerste wedstrijd tegen Kroatië (0-0) was moeilijker. Kroatië was erg sterk en we konden ze moeilijk onder druk zetten. Dat lukte vandaag beter. De Belgen maakten veel fouten. Daarbij stuwden de fans ons naar de overwinning."
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
16 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
16 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
17 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."
18 uur geleden