Marokkaans elftal naar WK met Regragui als bondscoach
RABAT (ANP) - Walid Regragui is aangesteld als de nieuwe bondscoach van de voetballers van Marokko. De nationale voetbalbond is met hem een verbintenis aangegaan tot 2026. Voorzitter Faouzi Lekjaa van de nationale bond presenteerde de 46-jarige oud-international woensdagmiddag na eerder deze maand afscheid te hebben genomen van diens voorganger Vahid Halilhodzic. Laatstgenoemde leidde 'de Leeuwen van de Atlas' naar het wereldkampioenschap van 2022 in Qatar.
Door een verschil in voetbalvisie tussen bond en trainer besloten beide partijen de samenwerking te beëindigen. Voor de 69-jarige Bosnische coach was het de derde keer dat een voetbalbond voortijdig afscheid van hem nam vlak voor het aanbreken van een eindronde op een WK. Bij respectievelijk Japan en Ivoorkust kreeg hij eveneens zijn congé na met die landen kwalificatie te hebben afgedwongen. Gedurende zijn dienstverband bij de Marokkaanse bond kon de voormalig trainer van onder andere Trabzonspor, Algerije en Paris Saint-Germain rekenen op veel kritiek.
De Bosniër wekte vooral woede door het structureel negeren van internationals als Hakim Ziyech, Noussair Mazraoui en Amine Harit.
Diens opvolger Regragui is geen onbekende voor de bond. Tussen 2012 en 2013 zat hij naast Rachid Taoussi op de bank als eerste assistent bij het Marokkaanse elftal, om vervolgens de eindverantwoordelijkheid te dragen bij FUS Rabat, het Qatarese Al-Duhail SC en zijn laatste werkgever Wydad Casablanca. Met die laatste club lukte het hem afgelopen seizoen de CAF Champions League te winnen.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
9 uur geleden