Marokkaans elftal naar WK met Regragui als bondscoach
RABAT (ANP) - Walid Regragui is aangesteld als de nieuwe bondscoach van de voetballers van Marokko. De nationale voetbalbond is met hem een verbintenis aangegaan tot 2026. Voorzitter Faouzi Lekjaa van de nationale bond presenteerde de 46-jarige oud-international woensdagmiddag na eerder deze maand afscheid te hebben genomen van diens voorganger Vahid Halilhodzic. Laatstgenoemde leidde 'de Leeuwen van de Atlas' naar het wereldkampioenschap van 2022 in Qatar.
Door een verschil in voetbalvisie tussen bond en trainer besloten beide partijen de samenwerking te beëindigen. Voor de 69-jarige Bosnische coach was het de derde keer dat een voetbalbond voortijdig afscheid van hem nam vlak voor het aanbreken van een eindronde op een WK. Bij respectievelijk Japan en Ivoorkust kreeg hij eveneens zijn congé na met die landen kwalificatie te hebben afgedwongen. Gedurende zijn dienstverband bij de Marokkaanse bond kon de voormalig trainer van onder andere Trabzonspor, Algerije en Paris Saint-Germain rekenen op veel kritiek.
De Bosniër wekte vooral woede door het structureel negeren van internationals als Hakim Ziyech, Noussair Mazraoui en Amine Harit.
Diens opvolger Regragui is geen onbekende voor de bond. Tussen 2012 en 2013 zat hij naast Rachid Taoussi op de bank als eerste assistent bij het Marokkaanse elftal, om vervolgens de eindverantwoordelijkheid te dragen bij FUS Rabat, het Qatarese Al-Duhail SC en zijn laatste werkgever Wydad Casablanca. Met die laatste club lukte het hem afgelopen seizoen de CAF Champions League te winnen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
9 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
19 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
19 uur geleden