Marokkaans elftal naar WK met Regragui als bondscoach
RABAT (ANP) - Walid Regragui is aangesteld als de nieuwe bondscoach van de voetballers van Marokko. De nationale voetbalbond is met hem een verbintenis aangegaan tot 2026. Voorzitter Faouzi Lekjaa van de nationale bond presenteerde de 46-jarige oud-international woensdagmiddag na eerder deze maand afscheid te hebben genomen van diens voorganger Vahid Halilhodzic. Laatstgenoemde leidde 'de Leeuwen van de Atlas' naar het wereldkampioenschap van 2022 in Qatar.
Door een verschil in voetbalvisie tussen bond en trainer besloten beide partijen de samenwerking te beëindigen. Voor de 69-jarige Bosnische coach was het de derde keer dat een voetbalbond voortijdig afscheid van hem nam vlak voor het aanbreken van een eindronde op een WK. Bij respectievelijk Japan en Ivoorkust kreeg hij eveneens zijn congé na met die landen kwalificatie te hebben afgedwongen. Gedurende zijn dienstverband bij de Marokkaanse bond kon de voormalig trainer van onder andere Trabzonspor, Algerije en Paris Saint-Germain rekenen op veel kritiek.
De Bosniër wekte vooral woede door het structureel negeren van internationals als Hakim Ziyech, Noussair Mazraoui en Amine Harit.
Diens opvolger Regragui is geen onbekende voor de bond. Tussen 2012 en 2013 zat hij naast Rachid Taoussi op de bank als eerste assistent bij het Marokkaanse elftal, om vervolgens de eindverantwoordelijkheid te dragen bij FUS Rabat, het Qatarese Al-Duhail SC en zijn laatste werkgever Wydad Casablanca. Met die laatste club lukte het hem afgelopen seizoen de CAF Champions League te winnen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
17 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
19 uur geleden