Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokkaans elftal naar WK met Regragui als bondscoach

Marokkaans elftal naar WK met Regragui als bondscoach

RABAT (ANP) - Walid Regragui is aangesteld als de nieuwe bondscoach van de voetballers van Marokko. De nationale voetbalbond is met hem een verbintenis aangegaan tot 2026. Voorzitter Faouzi Lekjaa van de nationale bond presenteerde de 46-jarige oud-international woensdagmiddag na eerder deze maand afscheid te hebben genomen van diens voorganger Vahid Halilhodzic. Laatstgenoemde leidde 'de Leeuwen van de Atlas' naar het wereldkampioenschap van 2022 in Qatar.

Door een verschil in voetbalvisie tussen bond en trainer besloten beide partijen de samenwerking te beëindigen. Voor de 69-jarige Bosnische coach was het de derde keer dat een voetbalbond voortijdig afscheid van hem nam vlak voor het aanbreken van een eindronde op een WK. Bij respectievelijk Japan en Ivoorkust kreeg hij eveneens zijn congé na met die landen kwalificatie te hebben afgedwongen. Gedurende zijn dienstverband bij de Marokkaanse bond kon de voormalig trainer van onder andere Trabzonspor, Algerije en Paris Saint-Germain rekenen op veel kritiek.

De Bosniër wekte vooral woede door het structureel negeren van internationals als Hakim Ziyech, Noussair Mazraoui en Amine Harit.

Diens opvolger Regragui is geen onbekende voor de bond. Tussen 2012 en 2013 zat hij naast Rachid Taoussi op de bank als eerste assistent bij het Marokkaanse elftal, om vervolgens de eindverantwoordelijkheid te dragen bij FUS Rabat, het Qatarese Al-Duhail SC en zijn laatste werkgever Wydad Casablanca. Met die laatste club lukte het hem afgelopen seizoen de CAF Champions League te winnen.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

38 minuten geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

1 uur geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

3 uur geleden
Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

4 uur geleden
Bayern-topman Hoeness wil af van 'onbeschaamde' zaakwaarnemers

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."

10 uur geleden
Trainer Flick geeft spelers Barcelona vrij om 'te herpakken'

GIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.

10 uur geleden
President maakt FIFA-baas Infantino Libanees staatsburger

BEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.

10 uur geleden