Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Markus wint slotrit Romandië, klassement voor Kopecky

Markus wint slotrit Romandië, klassement voor Kopecky

MORGES (ANP) - De Nederlandse wielrenster Riejanne Markus heeft de derde en laatste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een rit over 144 kilometer met start en finish in Morges haar medevluchtster Niamh Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland.

De Belgische wereldkampioene Lotte Kopecky van SD Worx - Protime finishte achter het duo als derde en behield zo de leiderstrui. De Nederlandse Demi Vollering ging in de slotkilometer met een aantal andere rensters onderuit. Vollering bereikte nog wel fietsend de finish en behield haar tweede plaats in het klassement.

Markus en Fisher-Black (SD Worx -Protime) waren al vroeg in de aanval gegaan en hadden na de laatste klim nog altijd een voorsprong van 1 minuut op de groep favorieten. Markus zette de sprint vroeg in, maar ging nog bijna te vroeg rechtop zitten.

De genoegdoening was groot voor de 30-jarige Markus, die lang hoopte de tijdrit te kunnen rijden op de Olympische Spelen. Ze zag de boven haar verkozen Ellen van Dijk matig presteren in Parijs en reed ook een ongelukkige Tour de France. "Dit was wat ik nodig had voor het zelfvertrouwen", vertelde de Amstelveense, die net als Fisher-Black overstapt naar de ploeg Lidl-Trek. "We wisten niet hoe groot onze voorsprong was. Pas in de laatste kilometer wist ik zeker dat het om de ritwinst ging."

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

6 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

7 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

8 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

9 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

10 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

10 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

12 uur geleden