Markus wint slotrit Romandië, klassement voor Kopecky
MORGES (ANP) - De Nederlandse wielrenster Riejanne Markus heeft de derde en laatste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een rit over 144 kilometer met start en finish in Morges haar medevluchtster Niamh Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland.
De Belgische wereldkampioene Lotte Kopecky van SD Worx - Protime finishte achter het duo als derde en behield zo de leiderstrui. De Nederlandse Demi Vollering ging in de slotkilometer met een aantal andere rensters onderuit. Vollering bereikte nog wel fietsend de finish en behield haar tweede plaats in het klassement.
Markus en Fisher-Black (SD Worx -Protime) waren al vroeg in de aanval gegaan en hadden na de laatste klim nog altijd een voorsprong van 1 minuut op de groep favorieten. Markus zette de sprint vroeg in, maar ging nog bijna te vroeg rechtop zitten.
De genoegdoening was groot voor de 30-jarige Markus, die lang hoopte de tijdrit te kunnen rijden op de Olympische Spelen. Ze zag de boven haar verkozen Ellen van Dijk matig presteren in Parijs en reed ook een ongelukkige Tour de France. "Dit was wat ik nodig had voor het zelfvertrouwen", vertelde de Amstelveense, die net als Fisher-Black overstapt naar de ploeg Lidl-Trek. "We wisten niet hoe groot onze voorsprong was. Pas in de laatste kilometer wist ik zeker dat het om de ritwinst ging."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
16 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
17 uur geleden