Markus klopt Vollering en Van Vleuten en verovert tijdrittitel
ELSPEET (ANP) - Wielrenster Riejanne Markus heeft de Nederlandse titel in het tijdrijden veroverd. De 28-jarige Noord-Hollandse van Jumbo-Visma was ruim sneller dan Demi Vollering en hield ook Annemiek van Vleuten, die bezig is aan haar laatste jaar, af van een vijfde nationale titel in het tijdrijden.
Markus, die vorig jaar de nationale titel op de weg veroverde voor Shirin van Anrooij en Lorena Wiebes en toen als tweede eindigde bij het NK tijdrijden, was halverwege het parcours van 42 kilometer met start en finish in Elspeet 36 seconden sneller dan Van Vleuten en 44 tellen sneller dan Vollering. Na 42 kilometer zette Markus een tijd van 53.42 minuten neer. Daarmee was ze 55 seconden sneller dan Vollering. Van Vleuten deed 1.13 minuut langer over de twee ronden.
"Afgelopen winter zei ik tegen de ploeg dat het winnen van het NK tijdrijden mijn grootste droom was, want ik vind het simpelweg de leukste discipline", zei Markus. "Ze hebben me daarin volledig gesteund. Ik weet dat ik een optimale tijdrit kan rijden als ik van een trainingskamp terugkeer. Daarom heb ik ook wat wegwedstrijden overgeslagen. Gelukkig is het een succes geworden, ondanks dat het heel warm en zwaar was. Ik ben ontzettend trots."
De wielrenster bezorgde Jumbo-Visma de vijfde zege van het seizoen. Voor Markus is het haar tweede overwinning in 2023. Ze won eerder in mei de Navarra Elite classic. Titelverdedigster Ellen van Dijk, die vorig jaar haar vijfde titel op het NK tijdrijden veroverde, ontbrak wegens zwangerschap.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
4 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
5 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
7 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden