Markus klopt Vollering en Van Vleuten en verovert tijdrittitel
ELSPEET (ANP) - Wielrenster Riejanne Markus heeft de Nederlandse titel in het tijdrijden veroverd. De 28-jarige Noord-Hollandse van Jumbo-Visma was ruim sneller dan Demi Vollering en hield ook Annemiek van Vleuten, die bezig is aan haar laatste jaar, af van een vijfde nationale titel in het tijdrijden.
Markus, die vorig jaar de nationale titel op de weg veroverde voor Shirin van Anrooij en Lorena Wiebes en toen als tweede eindigde bij het NK tijdrijden, was halverwege het parcours van 42 kilometer met start en finish in Elspeet 36 seconden sneller dan Van Vleuten en 44 tellen sneller dan Vollering. Na 42 kilometer zette Markus een tijd van 53.42 minuten neer. Daarmee was ze 55 seconden sneller dan Vollering. Van Vleuten deed 1.13 minuut langer over de twee ronden.
"Afgelopen winter zei ik tegen de ploeg dat het winnen van het NK tijdrijden mijn grootste droom was, want ik vind het simpelweg de leukste discipline", zei Markus. "Ze hebben me daarin volledig gesteund. Ik weet dat ik een optimale tijdrit kan rijden als ik van een trainingskamp terugkeer. Daarom heb ik ook wat wegwedstrijden overgeslagen. Gelukkig is het een succes geworden, ondanks dat het heel warm en zwaar was. Ik ben ontzettend trots."
De wielrenster bezorgde Jumbo-Visma de vijfde zege van het seizoen. Voor Markus is het haar tweede overwinning in 2023. Ze won eerder in mei de Navarra Elite classic. Titelverdedigster Ellen van Dijk, die vorig jaar haar vijfde titel op het NK tijdrijden veroverde, ontbrak wegens zwangerschap.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen (28) was niet ontevreden over de trainingen bij de Grote Prijs van Abu Dhabi, maar de Nederlandse coureur zou graag nog wat extra snelheid vinden in zijn Red Bull. "Ik was redelijk tevreden met de auto, het ging best goed, maar we moeten gewoon iets sneller zijn. Het lijkt erop dat we nog wel een gat moeten dichten naar McLaren", zei hij na afloop op het Yas Marina Circuit.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi evenals in de eerste training de tweede tijd gereden. Opnieuw was Lando Norris sneller. De Brit van McLaren reed ruim drie tienden (0,363 seconde) sneller rond op het Yas Marina Circuit. Oscar Piastri van McLaren kwam niet verder dan de elfde tijd.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.
8 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.
9 uur geleden