Markus klopt Vollering en Van Vleuten en verovert tijdrittitel
ELSPEET (ANP) - Wielrenster Riejanne Markus heeft de Nederlandse titel in het tijdrijden veroverd. De 28-jarige Noord-Hollandse van Jumbo-Visma was ruim sneller dan Demi Vollering en hield ook Annemiek van Vleuten, die bezig is aan haar laatste jaar, af van een vijfde nationale titel in het tijdrijden.
Markus, die vorig jaar de nationale titel op de weg veroverde voor Shirin van Anrooij en Lorena Wiebes en toen als tweede eindigde bij het NK tijdrijden, was halverwege het parcours van 42 kilometer met start en finish in Elspeet 36 seconden sneller dan Van Vleuten en 44 tellen sneller dan Vollering. Na 42 kilometer zette Markus een tijd van 53.42 minuten neer. Daarmee was ze 55 seconden sneller dan Vollering. Van Vleuten deed 1.13 minuut langer over de twee ronden.
"Afgelopen winter zei ik tegen de ploeg dat het winnen van het NK tijdrijden mijn grootste droom was, want ik vind het simpelweg de leukste discipline", zei Markus. "Ze hebben me daarin volledig gesteund. Ik weet dat ik een optimale tijdrit kan rijden als ik van een trainingskamp terugkeer. Daarom heb ik ook wat wegwedstrijden overgeslagen. Gelukkig is het een succes geworden, ondanks dat het heel warm en zwaar was. Ik ben ontzettend trots."
De wielrenster bezorgde Jumbo-Visma de vijfde zege van het seizoen. Voor Markus is het haar tweede overwinning in 2023. Ze won eerder in mei de Navarra Elite classic. Titelverdedigster Ellen van Dijk, die vorig jaar haar vijfde titel op het NK tijdrijden veroverde, ontbrak wegens zwangerschap.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
4 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
1 dag geleden