Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marktwaarde van voetballers begint weer te stijgen

Marktwaarde van voetballers begint weer te stijgen

AMSTELVEEN (ANP) - De marktwaarde van Europese topvoetballers begint weer te stijgen. De honderd beste voetballers in Europa vertegenwoordigen op dit moment een gezamenlijke waarde van 7,28 miljard euro, meldt consultancybureau KPMG. Dat is een stijging van 1 procent in vergelijking met twee maanden geleden. Voor het uitbreken van het coronavirus in Europa, in februari 2020, bedroeg de totale waarde van de honderd beste Europese spelers nog 8,04 miljard euro.

De Fransman Kylian Mbappé blijft met een waarde van 189 miljoen euro de meest waardevolle voetballer. De Noor Erling Haaland van Borussia Dortmund steeg van de elfde naar de tweede plek en heeft een waarde van 131 miljoen euro. Oranje-international Memphis Depay viel ver terug en zou nog 20 miljoen euro waard zijn.

"De gemiddelde marktwaarde van een speler in de Engelse top bedraagt momenteel 20,1 miljoen euro", zegt Paul Adriani van KPMG’s Sports Analytics Practice. "Dat is bijna twee keer zoveel als de gemiddelde waarde van een speler in de Duitse Bundesliga."

Premier League

De Nederlandse Eredivisie scoort na de vijf grootste Europese competities de hoogste gemiddelde spelerswaarde, 2,8 miljoen euro. Dat is zeven keer minder dan de Premier League.

De financiële kracht van het Engelse voetbal wordt ook heel duidelijk op clubniveau, stelt KPMG. De eerste vier clubs met de hoogste gezamenlijk ploegwaarde komen uit de Premier League, waarbij Manchester City (1,1 miljard euro) en Liverpool (1 miljard euro) als enige clubs de grens van de 1 miljard overschrijden. Ze worden gevolgd door Manchester United ( 907 miljoen euro) en Chelsea (891 miljoen euro). De eerste twee clubs buiten Engeland met de hoogste ploegwaarde zijn FC Barcelona en Bayern München met respectievelijk 864 miljoen euro en 858 miljoen euro.

Meer uit Voetbal

Burgemeester Marcouch over Vitesse: fantastische uitspraak

ARNHEM (ANP) - De beslissing van de Hoge Raad op vrijdag waardoor Vitesse de licentie behoudt om betaald voetbal te kunnen spelen, is een "fantastische uitspraak", zegt Ahmed Marcouch, burgemeester van Arnhem. Marcouch noemt het "een mooie beloning voor de supporters en voor de ondernemers die hun nek hebben uitgestoken."

3 uur geleden
Vitesse: vonnis Hoge Raad geeft extra rust na roerige periode

ARNHEM (ANP) - Vitesse is blij met de juridische zege die de club heeft behaald in de slepende kwestie over de proflicentie van de club. De Hoge Raad verwierp vrijdag in cassatie het beroep van de KNVB en oordeelde daarmee dat het gerechtshof in september 2025 een juiste beslissing nam om de licentie van Vitesse niet in te trekken.

3 uur geleden
Hoge Raad verwerpt beroep KNVB, Vitesse behoudt proflicentie

DEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de licentie om betaald voetbal te spelen behouden. Dat is het gevolg van een uitspraak van de Hoge Raad, die het cassatieberoep van voetbalbond KNVB heeft verworpen.

4 uur geleden
FIFA onderzoekt spandoek Argentinië over Falklandeilanden

ZÜRICH (ANP/AFP) - Wereldbond FIFA stelt een onderzoek in naar het incident op het veld na de halve finale van het WK voetbal tussen Engeland en Argentinië, waarbij Argentijnse spelers een spandoek vertoonden. Daarop stond de tekst: De Falklandeilanden zijn Argentijns. Argentinië won de wedstrijd met 2-1.

5 uur geleden
FC Twente treft Ferencváros, Ajax tegen FK Vojvodina

BOEDAPEST (ANP) - FC Twente treft in de tweede voorronde van de Europa League het Hongaarse Ferencváros. Ajax speelt in de tweede voorronde van de Conference League tegen het Servische FK Vojvodina. Dat is de uitkomst van de onderlinge confrontatie tussen Ferencváros en Vojvodina in de eerste voorronde van de Europa League.

16 uur geleden
Marokkaanse bondscoach Ouahbi blijft ook na WK aan

RABAT (ANP) - De Marokkaanse bondscoach Mohamed Ouahbi mag na het behalen van de kwartfinale op het wereldkampioenschap voetbal langer aanblijven. Dat blijkt uit een verklaring van de Marokkaanse voetbalbond FRMF. De bond spreekt "hernieuwd vertrouwen" uit in de Belgisch-Marokkaanse trainer.

17 uur geleden
Feyenoord-doelman Wellenreuther vertrekt naar Wolfsburg

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Timon Wellenreuther vertrekt naar het Duitse VfL Wolfsburg. Dat heeft Feyenoord donderdagavond bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser heeft voor drie jaar getekend bij de club die afgelopen seizoen degradeerde uit de Bundesliga. Hij had bij Feyenoord nog een contract tot medio 2027.

18 uur geleden