Marktwaarde van voetballers begint weer te stijgen
AMSTELVEEN (ANP) - De marktwaarde van Europese topvoetballers begint weer te stijgen. De honderd beste voetballers in Europa vertegenwoordigen op dit moment een gezamenlijke waarde van 7,28 miljard euro, meldt consultancybureau KPMG. Dat is een stijging van 1 procent in vergelijking met twee maanden geleden. Voor het uitbreken van het coronavirus in Europa, in februari 2020, bedroeg de totale waarde van de honderd beste Europese spelers nog 8,04 miljard euro.
De Fransman Kylian Mbappé blijft met een waarde van 189 miljoen euro de meest waardevolle voetballer. De Noor Erling Haaland van Borussia Dortmund steeg van de elfde naar de tweede plek en heeft een waarde van 131 miljoen euro. Oranje-international Memphis Depay viel ver terug en zou nog 20 miljoen euro waard zijn.
"De gemiddelde marktwaarde van een speler in de Engelse top bedraagt momenteel 20,1 miljoen euro", zegt Paul Adriani van KPMG’s Sports Analytics Practice. "Dat is bijna twee keer zoveel als de gemiddelde waarde van een speler in de Duitse Bundesliga."
Premier League
De Nederlandse Eredivisie scoort na de vijf grootste Europese competities de hoogste gemiddelde spelerswaarde, 2,8 miljoen euro. Dat is zeven keer minder dan de Premier League.
De financiële kracht van het Engelse voetbal wordt ook heel duidelijk op clubniveau, stelt KPMG. De eerste vier clubs met de hoogste gezamenlijk ploegwaarde komen uit de Premier League, waarbij Manchester City (1,1 miljard euro) en Liverpool (1 miljard euro) als enige clubs de grens van de 1 miljard overschrijden. Ze worden gevolgd door Manchester United ( 907 miljoen euro) en Chelsea (891 miljoen euro). De eerste twee clubs buiten Engeland met de hoogste ploegwaarde zijn FC Barcelona en Bayern München met respectievelijk 864 miljoen euro en 858 miljoen euro.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
35 minuten geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.
18 uur geleden