Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marktwaarde van voetballers begint weer te stijgen

Marktwaarde van voetballers begint weer te stijgen

AMSTELVEEN (ANP) - De marktwaarde van Europese topvoetballers begint weer te stijgen. De honderd beste voetballers in Europa vertegenwoordigen op dit moment een gezamenlijke waarde van 7,28 miljard euro, meldt consultancybureau KPMG. Dat is een stijging van 1 procent in vergelijking met twee maanden geleden. Voor het uitbreken van het coronavirus in Europa, in februari 2020, bedroeg de totale waarde van de honderd beste Europese spelers nog 8,04 miljard euro.

De Fransman Kylian Mbappé blijft met een waarde van 189 miljoen euro de meest waardevolle voetballer. De Noor Erling Haaland van Borussia Dortmund steeg van de elfde naar de tweede plek en heeft een waarde van 131 miljoen euro. Oranje-international Memphis Depay viel ver terug en zou nog 20 miljoen euro waard zijn.

"De gemiddelde marktwaarde van een speler in de Engelse top bedraagt momenteel 20,1 miljoen euro", zegt Paul Adriani van KPMG’s Sports Analytics Practice. "Dat is bijna twee keer zoveel als de gemiddelde waarde van een speler in de Duitse Bundesliga."

Premier League

De Nederlandse Eredivisie scoort na de vijf grootste Europese competities de hoogste gemiddelde spelerswaarde, 2,8 miljoen euro. Dat is zeven keer minder dan de Premier League.

De financiële kracht van het Engelse voetbal wordt ook heel duidelijk op clubniveau, stelt KPMG. De eerste vier clubs met de hoogste gezamenlijk ploegwaarde komen uit de Premier League, waarbij Manchester City (1,1 miljard euro) en Liverpool (1 miljard euro) als enige clubs de grens van de 1 miljard overschrijden. Ze worden gevolgd door Manchester United ( 907 miljoen euro) en Chelsea (891 miljoen euro). De eerste twee clubs buiten Engeland met de hoogste ploegwaarde zijn FC Barcelona en Bayern München met respectievelijk 864 miljoen euro en 858 miljoen euro.

Meer uit Voetbal

Liverpool verslaat Atlético Madrid bij start Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League afgesloten met een zege op Atlético Madrid. Op Anfield wonnen de Engelsen van trainer Andoni Iraola met 2-1.

2 uur geleden
PSG begint Champions League met ruime zege op Slovan Bratislava

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is het hoofdtoernooi van de Champions League begonnen met een ruime zege op Slovan Bratislava. De titelhouder uit Parijs won in eigen huis met 6-1.

2 uur geleden
Van Bronckhorst: FC Barcelona is nu beste ploeg van de wereld

BARCELONA (ANP) - Voor trainer Giovanni van Bronckhorst komt de forse nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) in de Champions League niet helemaal als een verrassing. "Ik denk dat we net tegen de beste ploeg van dit moment in de wereld hebben gespeeld", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.

3 uur geleden
Valente baalt van tegentreffers, maar geniet ook van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Luciano Valente wilde na de kansloze nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) vooral vasthouden aan een aantal positieve punten. "We hebben ook lef getoond", zei de aanvoerder van de club uit Rotterdam. "Als het even kon, probeerden we te voetballen. Ik ga natuurlijk niet de polonaise lopen na vijf tegentreffers. Maar het was wel een bijzondere avond voor me. Ik baal enorm, maar ik heb ook genoten. Dit Barcelona is een fantastisch elftal. Ze scoren wel vaker vijf keer."

3 uur geleden
Demirović leidt VfB Stuttgart naar zege op Viking FK

STUTTGART (ANP) - Aan de hand van Ermedin Demirović heeft VfB Stuttgart de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. In de Zuid-Duitse stad werd het Noorse Viking FK met 3-1 verslagen.

4 uur geleden
Twente boekt tegen Telstar derde competitiezege

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft tegen Telstar de derde zege van het seizoen in de Eredivisie geboekt. De ploeg van coach John van den Brom won in Enschede met 1-0 door een treffer van Sondre Ørjasæter.

4 uur geleden
Oppermachtig FC Barcelona scoort vijf keer tegen Feyenoord

BARCELONA (ANP) - Feyenoord merkte in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona dat het zich nog niet kan meten met de beste ploegen van de Champions League. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst leed een kansloze nederlaag in Camp Nou (5-1), waar vooral de thuisploeg soms heel mooie dingen liet zien.

4 uur geleden