Marktwaarde bitcoin naar ruim 1000 miljard dollar
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De totale marktwaarde van alle bitcoins is voor het eerst gestegen tot meer dan 1 biljoen dollar, ofwel duizend miljard dollar. De bitcoin is al langere tijd bezig met een spectaculaire opmars waarbij record op record wordt gestapeld.
Sinds begin dit jaar is de marktwaarde van de bitcoin al met ruim 415 miljard dollar toegenomen. Vrijdag brak de bitcoin nog door de grens van 53.000 dollar.
Ook andere cryptomunten zoals de ether bereiken recordniveaus, geholpen door de toenemende interesse van grote bedrijven en professionele beleggers in digitale valuta. Zo werd eerder deze maand nog bekend dat de maker van elektrische auto's Tesla voor 1,5 miljard dollar aan bitcoins heeft gekocht en de cryptomunten wil gaan accepteren als betaling voor producten. Tesla-topman Elon Musk heeft zich de afgelopen tijd geregeld uitgelaten over digitale munten, wat ook zorgt voor een toenemende vraag.
De bitcoin werd begin 2009 gelanceerd en was toen slechts een paar cent waard. Eind 2017 bereikte 's werelds meest bekende cryptomunt al eens een piek van bijna 20.000 dollar. Maar toen spatte de 'cryptobubbel' uiteen en verloren de munten snel aan waarde.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Avantium was vrijdag de meest in het oog springende verliezer op de beurs in Amsterdam. De ontwikkelaar van bioplastic ging eerder deze week al hard omlaag, na de aankondiging van nieuwe financieringsplannen waarbij het bedrijf nieuwe aandelen uitgeeft. Vrijdag leverde het bedrijf nog eens ruim 10 procent aan beurswaarde in, terwijl de belangrijkste beursgraadmeters licht hoger sloten te midden van alle onrust over de rentes op de obligatiemarkten.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij de importheffingen op bepaalde soorten rundergehakt verlaagt. Daarmee wil hij de prijzen voor Amerikaanse consumenten omlaagbrengen.
34 minuten geledenLEIDEN (ANP/RTR) - Airbus is teruggekomen op plannen om personeel meer op kantoor te laten werken, na protesten van vakbonden. De Europese vliegtuigbouwer kreeg deze zomer in Spanje zelfs te maken met een reeks stakingen. Ook zijn er protesten geweest in Frankrijk en Groot-Brittannië.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York veerden vrijdag wat op na de stevige verliezen een dag eerder. Een stijging van de rente op langlopende Amerikaanse staatsobligaties zorgde deze week voor onrust bij beleggers. Zo bereikte de rente op de dertigjarige staatsobligatie deze week het hoogste niveau sinds 2007, door zorgen over de groeiende schuldenlast van de overheid en de hoge inflatie in de Verenigde Staten.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Tesla en tien andere autofabrikanten roepen miljoenen auto's in China terug vanwege nieuwe regelgeving over deurvergrendelingen. Omdat China vanaf 2027 verborgen deurgrepen verbiedt, moeten autofabrikanten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft taxibedrijf Uber een boete van 825 miljoen euro gegeven voor het geautomatiseerd stopzetten van accounts van chauffeurs zonder dit te communiceren. Dit gebeurde volgens de Nederlandse toezichthouder van 2020 tot en met 2022, bevestigt een woordvoerder van de AP aan het ANP na berichtgeving van persbureau Reuters.
2 uur geledenSCHIPHOL/OSLO (ANP) - De staking onder luchtverkeersleiders in Noorwegen raakt zaterdag ook enkele vluchten van KLM. Een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij laat weten dat daardoor twee vluchten tussen Amsterdam en hoofdstad Oslo niet doorgaan. Getroffen passagiers worden omgeboekt naar andere vluchten.
2 uur geleden