Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marktwaakhond VS gaat AI-investeringen techgiganten onderzoeken

Marktwaakhond VS gaat AI-investeringen techgiganten onderzoeken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse markttoezichthouder FTC heeft donderdag een onderzoek aangekondigd naar de investeringen en samenwerkingen van grote techbedrijven op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De waakhond heeft onder meer Google-moeder Alphabet, Amazon en Microsoft bevolen om informatie te verstrekken.

"De geschiedenis toont aan dat nieuwe technologieën nieuwe markten en gezonde concurrentie kunnen creëren", stelt FTC-voorzitter Lina Khan in een verklaring op de website van de toezichthouder. "Ons onderzoek zal licht werpen op de vraag of investeringen en samenwerkingsverbanden die worden nagestreefd door dominante bedrijven de innovatie dreigen te verstoren en de eerlijke concurrentie dreigen te ondermijnen."

Het onderzoek richt zich volgens de FTC op samenwerkingsverbanden en investeringen van de bedrijven met aanbieders van AI-toepassingen. Daarmee wil de marktwaakhond beter inzicht krijgen in de relaties en concurrentie tussen deze bedrijven. Naast Alphabet, Microsoft en Amazon hebben ook AI-bedrijven OpenAI en Anthropic een dwangbevel ontvangen. De aangeschreven bedrijven krijgen 45 dagen de tijd om te reageren.

Trainingsmodel

Persbureau Bloomberg meldde in december al dat de FTC een verkennend onderzoek uitvoerde naar de investeringen van Microsoft in OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Het techconcern investeert al jaren in het AI-bedrijf, in totaal al voor zo'n 13 miljard dollar. Microsoft heeft 49 procent van de aandelen in OpenAI in handen. Ook de Britse mededingingsautoriteit CMA is vorig jaar een onderzoek gestart naar de samenwerking tussen de twee bedrijven.

Webwinkelconcern Amazon investeerde op zijn beurt vorig jaar 4 miljard dollar in Anthropic, dat werkt aan chatbot Claude. Ook wil het bedrijf miljoenen investeren in een trainingsmodel voor AI dat vergelijkbare modellen van OpenAI en Alphabet achter zich moet laten, kondigde Amazon in november aan.

Meer uit Financieel

Voormalig eigenaar Conservatrix in VS veroordeeld tot 12 jaar cel

CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.

3 uur geleden
Hoop op succes vredesgesprekken zorgt voor record op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.

3 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt niet in met belangrijke belastingingreep

KYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.

4 uur geleden
Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

7 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

7 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

7 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

10 uur geleden