Marktwaakhond focust dit jaar op energie en veilig online zijn
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat dit jaar extra aandacht besteden aan een goed werkende energiemarkt en een veilige onlineomgeving voor mensen en bedrijven. Dat maakte de marktwaakhond dinsdag bekend.
De ACM krijgt nog steeds veel meldingen over energie en daarom vraagt de energiemarkt speciale aandacht, zegt bestuursvoorzitter Martijn Snoep. "We willen er dan ook alles aan doen om consumenten op de energiemarkt goed te beschermen." Ook nu het energieprijsplafond is afgelopen, blijft de ACM de tarieven van leveranciers en de ontwikkelingen in de energiemarkt naar eigen zeggen "scherp in de gaten houden".
Ook heeft de toezichthouder als taak mensen en bedrijven te beschermen tegen misbruik van marktmacht en onlinemisleiding. "Dit jaar krijgen we nieuwe taken om de onlineconsument te beschermen en concurrentie te versterken", stelt Snoep. Met nieuwe wetten wordt van onlineplatforms geëist dat ze hun verantwoordelijkheid nemen voor een betrouwbare onlineomgeving. "We zijn blij met deze nieuwe wetgeving en richten ons met extra mensen op een veilige onlineomgeving voor alle mensen en bedrijven", licht de bestuursvoorzitter toe. De ACM geeft onder meer voorlichting aan ondernemers en consumenten over hun onlinerechten en -plichten.
Daarnaast zet de ACM zich in om de energietransitie te versnellen en de ontwikkeling naar een duurzame samenleving te steunen. Zo stelt de toezichthouder regels op om de drukte op het stroomnet aan te pakken door flexibeler gebruik van het elektriciteitsnet. Ook werkt de ACM aan een nieuwe methode om de inkomsten en tarieven van netbeheerders te berekenen vanaf 2027.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.
8 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.
9 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.
13 uur geleden