Marktplaats: zaak verdachte oppas is 'tragisch en verwerpelijk'
AMSTERDAM (ANP) - Marktplaats reageert met afschuw op het nieuws dat een oppas die zich via de advertentiesite aanbood wordt verdacht van kindermisbruik. "We vinden dit tragisch en verwerpelijk en wensen de betrokken families alle sterkte", meldt het bedrijf in een verklaring.
Eerder op donderdag werd bekend dat een 24-jarige man uit de gemeente Schagen wordt verdacht van het uitvoeren van ontuchtige handelingen in zeker één gezin waar hij oppaste. De man was oppas bij ten minste elf gezinnen met baby's en peuters. Hij bood zijn diensten via Marktplaats aan.
Marktplaats zegt geen inhoudelijke mededelingen over de zaak te doen. Het bedrijf verleent "direct en uitgebreid" medewerking aan het onderzoek naar de verdachte, staat in de verklaring. Ook zegt Marktplaats doorlopend samen te werken met politie, justitie, toezichthouders, belangenverenigingen en gebruikers "om verdachte advertenties te weren en ongewenst gedrag tegen te gaan".
Slachtofferhulp Nederland
De 24-jarige verdachte moet begin september voor de rechter verschijnen in Haarlem. Volgens Marktplaats kunnen mensen die vermoeden dat hij ook bij hen heeft opgepast contact opnemen met de politie via het telefoonnummer 0900-8844.
Slachtofferhulp Nederland laat in een reactie op de zaak weten inmiddels contact te hebben gehad met de betrokkenen. Inhoudelijk kan de hulporganisatie daar nog niets over zeggen. Ook de Kinderombudsvrouw en de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen laten weten niet inhoudelijk te kunnen reageren op individuele zaken die bij de rechter liggen.
Overleggen VOG
Medewerkers in de kinderopvang en gastouders hebben een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) nodig. Die moet aantonen dat ze geen strafbare feiten hebben gepleegd die het werken met minderjarigen in de weg staan. Voor een ‘gewone’ oppas aan huis geldt die verplichting niet, hoewel sommige onlineplatforms voor oppaswerk wel aanbevelen zo’n verklaring aan te vragen.
Of Marktplaats dat ook overweegt, is niet bekend. Een woordvoerder laat desgevraagd weten dat het platform "continu kijkt waar processen verbeterd kunnen worden", maar dat daar momenteel niets nieuws over te melden valt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt dit jaar 23 miljoen euro extra beschikbaar voor energiesteun aan Oekraïne. Dat heeft staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD) bekendgemaakt tijdens een bezoek aan dat land.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nico Garstman heeft met zijn foto van de rellen op het Haagse Malieveld in september de Nieuwsfoto van het Jaar 2025 gewonnen bij de jaarlijkse verkiezing van Stichting Nieuwsfoto. In de sportcategorie ging de prijs naar ANP-fotograaf Robin van Lonkhuijsen voor zijn foto van shorttrackster Xandra Velzeboer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De betoging tegen het geweld tegen Koerden in Syrië in het centrum van Den Haag is voorbij. De politie liet de betogers weten dat het protest op last van de burgemeester niet verder mocht gaan achter Den Haag Centraal. De honderden overgebleven betogers gaven gehoor aan de oproep te vertrekken.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 30-jarige Hamzah L. voor het doodsteken van de 11-jarige Sohani op 1 februari vorig jaar in de Anemoonstraat in Nieuwegein. Volgens het OM is L. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het afsplitsen van zeven PVV-fractieleden was een "emotioneel" moment voor PVV-leider Geert Wilders. "Het is een zwarte dag voor de PVV."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower wordt de partijleider van de nieuwe fractie van opgestapte PVV'ers. Hidde Heutink, de voormalig campagneleider van de PVV, wordt zijn vicevoorzitter.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Reizigersvereniging Rover en Translink, het bedrijf achter de ov-chipkaart, hebben gelijk gekregen van de rechter in het kort geding tegen Kings Online, dat via twee websites ov-chipkaarten verkoopt voor hoge bedragen. Dat meldt Rover. Honderden reizigers hadden zich bij de vereniging gemeld, omdat zij tientallen euro's te veel hadden betaald voor een persoonlijke ov-chipkaart. Mensen dachten vanwege de huisstijl van de website, die leek op die van de NS en Translink, via een officiële aanbieder een bestelling te plaatsen.
6 uur geleden