Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marktplaats: zaak verdachte oppas is 'tragisch en verwerpelijk'

Marktplaats: zaak verdachte oppas is 'tragisch en verwerpelijk'

AMSTERDAM (ANP) - Marktplaats reageert met afschuw op het nieuws dat een oppas die zich via de advertentiesite aanbood wordt verdacht van kindermisbruik. "We vinden dit tragisch en verwerpelijk en wensen de betrokken families alle sterkte", meldt het bedrijf in een verklaring.

Eerder op donderdag werd bekend dat een 24-jarige man uit de gemeente Schagen wordt verdacht van het uitvoeren van ontuchtige handelingen in zeker één gezin waar hij oppaste. De man was oppas bij ten minste elf gezinnen met baby's en peuters. Hij bood zijn diensten via Marktplaats aan.

Marktplaats zegt geen inhoudelijke mededelingen over de zaak te doen. Het bedrijf verleent "direct en uitgebreid" medewerking aan het onderzoek naar de verdachte, staat in de verklaring. Ook zegt Marktplaats doorlopend samen te werken met politie, justitie, toezichthouders, belangenverenigingen en gebruikers "om verdachte advertenties te weren en ongewenst gedrag tegen te gaan".

Slachtofferhulp Nederland

De 24-jarige verdachte moet begin september voor de rechter verschijnen in Haarlem. Volgens Marktplaats kunnen mensen die vermoeden dat hij ook bij hen heeft opgepast contact opnemen met de politie via het telefoonnummer 0900-8844.

Slachtofferhulp Nederland laat in een reactie op de zaak weten inmiddels contact te hebben gehad met de betrokkenen. Inhoudelijk kan de hulporganisatie daar nog niets over zeggen. Ook de Kinderombudsvrouw en de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen laten weten niet inhoudelijk te kunnen reageren op individuele zaken die bij de rechter liggen.

Overleggen VOG

Medewerkers in de kinderopvang en gastouders hebben een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) nodig. Die moet aantonen dat ze geen strafbare feiten hebben gepleegd die het werken met minderjarigen in de weg staan. Voor een ‘gewone’ oppas aan huis geldt die verplichting niet, hoewel sommige onlineplatforms voor oppaswerk wel aanbevelen zo’n verklaring aan te vragen.

Of Marktplaats dat ook overweegt, is niet bekend. Een woordvoerder laat desgevraagd weten dat het platform "continu kijkt waar processen verbeterd kunnen worden", maar dat daar momenteel niets nieuws over te melden valt.

Meer uit Binnenland

Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

1 uur geleden
Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

11 uur geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

16 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

18 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

18 uur geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

20 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

23 uur geleden