Marktplaats: zaak verdachte oppas is 'tragisch en verwerpelijk'
AMSTERDAM (ANP) - Marktplaats reageert met afschuw op het nieuws dat een oppas die zich via de advertentiesite aanbood wordt verdacht van kindermisbruik. "We vinden dit tragisch en verwerpelijk en wensen de betrokken families alle sterkte", meldt het bedrijf in een verklaring.
Eerder op donderdag werd bekend dat een 24-jarige man uit de gemeente Schagen wordt verdacht van het uitvoeren van ontuchtige handelingen in zeker één gezin waar hij oppaste. De man was oppas bij ten minste elf gezinnen met baby's en peuters. Hij bood zijn diensten via Marktplaats aan.
Marktplaats zegt geen inhoudelijke mededelingen over de zaak te doen. Het bedrijf verleent "direct en uitgebreid" medewerking aan het onderzoek naar de verdachte, staat in de verklaring. Ook zegt Marktplaats doorlopend samen te werken met politie, justitie, toezichthouders, belangenverenigingen en gebruikers "om verdachte advertenties te weren en ongewenst gedrag tegen te gaan".
Slachtofferhulp Nederland
De 24-jarige verdachte moet begin september voor de rechter verschijnen in Haarlem. Volgens Marktplaats kunnen mensen die vermoeden dat hij ook bij hen heeft opgepast contact opnemen met de politie via het telefoonnummer 0900-8844.
Slachtofferhulp Nederland laat in een reactie op de zaak weten inmiddels contact te hebben gehad met de betrokkenen. Inhoudelijk kan de hulporganisatie daar nog niets over zeggen. Ook de Kinderombudsvrouw en de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen laten weten niet inhoudelijk te kunnen reageren op individuele zaken die bij de rechter liggen.
Overleggen VOG
Medewerkers in de kinderopvang en gastouders hebben een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) nodig. Die moet aantonen dat ze geen strafbare feiten hebben gepleegd die het werken met minderjarigen in de weg staan. Voor een ‘gewone’ oppas aan huis geldt die verplichting niet, hoewel sommige onlineplatforms voor oppaswerk wel aanbevelen zo’n verklaring aan te vragen.
Of Marktplaats dat ook overweegt, is niet bekend. Een woordvoerder laat desgevraagd weten dat het platform "continu kijkt waar processen verbeterd kunnen worden", maar dat daar momenteel niets nieuws over te melden valt.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Demonstranten die tegen de komst van een asielzoekerscentrum op het bedrijventerrein Engelen in Den Bosch zijn, blokkeren de A59 bij die stad. Dat bevestigt Rijkswaterstaat (RWS) na berichtgeving door Omroep Brabant. Doordat de groep demonstranten op het wegdek staat, heeft RWS besloten het verkeer van Den Bosch richting Waalwijk tegen te houden. Het is niet duidelijk hoeveel mensen er staan.
3 minuten geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het vliegtuig dat meewerkt aan de evacuatie van vermoedelijke hantapatiënten dat een tussenlanding moest maken op Gran Canaria kampt met technische problemen. Spaanse media melden op basis van regeringsbronnen dat een van de systemen aan boord niet goed bleek te werken. Het ministerie zegt tegen persbureau AFP dat er zelfs een nieuw vliegtuig nodig is voor het transport.
19 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De eerste medische evacuatievlucht vanuit het Kaapverdische Praia is woensdagavond rond 19.50 uur geland op Schiphol, zag een ANP-verslaggever. Wie precies aan boord waren van het toestel is niet bekend. In totaal zijn woensdag drie opvarenden van het cruiseschip MV Hondius met twee vluchten naar Nederland vertrokken, waarvan dit er een was.
46 minuten geledenWEESP (ANP) - Het explosief dat woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp werd gevonden, is een 500-ponder, een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt een woordvoerder van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het gebied eromheen is afgezet en wordt naar verwachting rond 17.15 uur weer vrijgegeven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeven Nederlandse universiteiten zijn geraakt door een cyberaanval op Instructure, het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas. Koepelorganisatie Universiteiten van Nederland (UNL) meldt dat het gaat om de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit Amsterdam, de Erasmus Universiteit Rotterdam, Tilburg University, de Technische Universiteit Eindhoven, Universiteit Maastricht en Universiteit Twente. De universiteiten meldden eerder woensdag dat Instructure hun heeft laten weten dat hun Canvas-omgevingen zijn getroffen.
4 uur geledenWEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.
4 uur geleden