Marktplaats: veel vraag naar shirts van voetbalelftal Marokko
AMSTERDAM (ANP) - Fans zijn de afgelopen dagen veel op Marktplaats aan het zoeken naar shirts van het Marokkaanse voetbalelftal. De interesse is met elke overwinning van het team op het WK toegenomen, meldt de verkoopsite.
Marokko speelt woensdagavond de halve finale tegen Frankrijk. De winnaar speelt zondag de finale tegen Argentinië, de verliezer komt zaterdag uit tegen Kroatië in de troostfinale om de derde plaats.
Marokko heeft tot nu toe vijf wedstrijden gespeeld. Het enige tegendoelpunt daarin was een eigen doelpunt. De ploeg begon het WK op 23 november tegen Kroatië (eindstand 0-0). Vier dagen later won de ploeg met 2-0 van België. In die periode werd er volgens Marktplaats ongeveer 850 keer per dag gezocht naar Marokkaanse shirts. Afgelopen zaterdag wist Marokko in de kwartfinale Portugal uit te schakelen. Op de dag van die wedstrijd, en in de dagen erna, werd er ongeveer 4100 keer gezocht naar shirts van Marokko. "Dat is een stijging van maar liefst 382 procent", aldus Marktplaats. De site verwacht dat de interesse nog verder stijgt als het elftal erin slaagt de finale te halen.
Eerder meldde de onlinesportwinkel Voetbalshop.nl dat alle shirts van Marokko uitverkocht zijn. Het shirt van sterspeler Hakim Ziyech, die in Dronten geboren is, is het populairst.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
6 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.
12 uur geleden