Marktplaats: veel vraag naar shirts van voetbalelftal Marokko
AMSTERDAM (ANP) - Fans zijn de afgelopen dagen veel op Marktplaats aan het zoeken naar shirts van het Marokkaanse voetbalelftal. De interesse is met elke overwinning van het team op het WK toegenomen, meldt de verkoopsite.
Marokko speelt woensdagavond de halve finale tegen Frankrijk. De winnaar speelt zondag de finale tegen Argentinië, de verliezer komt zaterdag uit tegen Kroatië in de troostfinale om de derde plaats.
Marokko heeft tot nu toe vijf wedstrijden gespeeld. Het enige tegendoelpunt daarin was een eigen doelpunt. De ploeg begon het WK op 23 november tegen Kroatië (eindstand 0-0). Vier dagen later won de ploeg met 2-0 van België. In die periode werd er volgens Marktplaats ongeveer 850 keer per dag gezocht naar Marokkaanse shirts. Afgelopen zaterdag wist Marokko in de kwartfinale Portugal uit te schakelen. Op de dag van die wedstrijd, en in de dagen erna, werd er ongeveer 4100 keer gezocht naar shirts van Marokko. "Dat is een stijging van maar liefst 382 procent", aldus Marktplaats. De site verwacht dat de interesse nog verder stijgt als het elftal erin slaagt de finale te halen.
Eerder meldde de onlinesportwinkel Voetbalshop.nl dat alle shirts van Marokko uitverkocht zijn. Het shirt van sterspeler Hakim Ziyech, die in Dronten geboren is, is het populairst.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - "Ik heb niets gedaan om het misbruik te voorkomen. Ik had het kunnen voorkomen, maar ik heb steeds de verkeerde keuze gemaakt. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn daden en de gevolgen daarvan voor iedereen." Dat zei Mels van B. (46) vrijdag aan het begin van de vierde dag van zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam. Van B. reageerde op een aantal verklaringen van ouders die donderdag gebruik hebben gemaakt van hun spreekrecht.
44 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
8 uur geleden