Marktplaats: veel vraag naar shirts van voetbalelftal Marokko
AMSTERDAM (ANP) - Fans zijn de afgelopen dagen veel op Marktplaats aan het zoeken naar shirts van het Marokkaanse voetbalelftal. De interesse is met elke overwinning van het team op het WK toegenomen, meldt de verkoopsite.
Marokko speelt woensdagavond de halve finale tegen Frankrijk. De winnaar speelt zondag de finale tegen Argentinië, de verliezer komt zaterdag uit tegen Kroatië in de troostfinale om de derde plaats.
Marokko heeft tot nu toe vijf wedstrijden gespeeld. Het enige tegendoelpunt daarin was een eigen doelpunt. De ploeg begon het WK op 23 november tegen Kroatië (eindstand 0-0). Vier dagen later won de ploeg met 2-0 van België. In die periode werd er volgens Marktplaats ongeveer 850 keer per dag gezocht naar Marokkaanse shirts. Afgelopen zaterdag wist Marokko in de kwartfinale Portugal uit te schakelen. Op de dag van die wedstrijd, en in de dagen erna, werd er ongeveer 4100 keer gezocht naar shirts van Marokko. "Dat is een stijging van maar liefst 382 procent", aldus Marktplaats. De site verwacht dat de interesse nog verder stijgt als het elftal erin slaagt de finale te halen.
Eerder meldde de onlinesportwinkel Voetbalshop.nl dat alle shirts van Marokko uitverkocht zijn. Het shirt van sterspeler Hakim Ziyech, die in Dronten geboren is, is het populairst.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - De wegen in het westen en noorden van het land worden weer begaanbaar na de gladheid van woensdagochtend. In de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg geldt nog wel code geel. De waarschuwing van het KNMI duurt vooralsnog tot het middaguur.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Medicijntekorten zijn dit jaar aanzienlijk afgenomen. De tekorten zijn met ongeveer een derde gedaald vergeleken met 2024, signaleert adviesbureau in de zorg SiRM in een woensdag gepubliceerd rapport. Dat is opgesteld in opdracht van branchevereniging BG Pharma. Volgens de vereniging is er sprake van een keerpunt in de langdurige problemen met de beschikbaarheid van medicijnen.
41 minuten geledenRIJSWIJK (ANP) - Twaalf rijexamens zijn woensdagochtend uitgesteld door gladheid. Een woordvoerster van het CBR zei dat de meeste rijexamens wel konden doorgaan. "Het gaat om een klein aantal dat niet door kon gaan. We hebben honderden examens op een dag."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wegen blijven woensdagochtend nog iets langer glad. Het KNMI heeft code geel, die in de meeste provincies tot 10.00 uur gold, met een uur verlengd. In Limburg en Noord-Brabant kan de gladheid tot 12.00 uur duren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat meldt dat er op verschillende snelwegen ongelukken zijn gebeurd door de gladheid. Vooral op de A58 in Zeeland en West-Brabant was het raak. Daar waren elf aanrijdingen. Door de gladheid was de A58 (Vlissingen-Bergen op Zoom) in beide richtingen tijdelijk dicht tussen Middelburg-Oost en het knooppunt Stelleplas. Die weg is inmiddels weer open, laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op meerdere plekken in het land hebben woensdagochtend minder treinen gereden door ijs aan de bovenleiding. De verstoringen waren in de loop van de ochtend voorbij.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dat mensen meer vuurwerk afsteken vanwege het aanstaande landelijke verbod. Terwijl de meeste gemeenten een verloop verwachten dat aansluit bij eerdere jaren, maken sommige zich zorgen over meer overlast, schade en gevaarlijke situaties. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
5 uur geleden