Marktplaats: tweedehands speelgoed populairder door hoge inflatie
AMSTERDAM (ANP) - Marktplaats zag de vraag naar tweedehands speelgoed in de maand november toenemen. Volgens de onlineverhandelplek kan dat komen door onder meer de hoge inflatie. Niet alleen de vraag nam toe, ook werd er meer speelgoed aangeboden.
Marktplaats zag de vraag in november met 10 procent stijgen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. In totaal werd de speelgoedcategorie 40,2 miljoen keer geraadpleegd, tegen 36,8 miljoen keer in november 2021. Zo’n 650.000 keer werd er ook daadwerkelijk gereageerd op advertenties.
Ook het aanbod van speelgoed groeide: in november werden 597.000 advertenties geplaatst, zowel van speelgoed met gebruikssporen als van speelgoed dat zo goed als nieuw was. Vorig jaar lag dat aantal op 586.000, aldus Marktplaats.
De lijst van het meest populaire speelgoed waar de afgelopen maand op werd gezocht, wordt aangevoerd door NERF-guns, speelgoedgeweren en -pistolen die schuimen pijltjes afvuren. Daarnaast waren modeltreinen populair, evenals 'stapelsteinen', een soort grote stapelblokken die op elkaar passen.
Marktplaats lanceerde begin november een campagne die ouders moest inspireren om hun kroost tweedehands speelgoed cadeau te doen. Volgens de onlineverhandelplek zouden veel (groot)ouders namelijk in de veronderstelling verkeren dat ze kinderen enkel blij kunnen maken met cadeaus die nieuw zijn. "Kijk eens naar tweedehands speelgoed door de ogen van een kind", was de boodschap. Voor kinderen zou het namelijk niet uitmaken of speelgoed nieuw of gebruikt is.
Meer uit Financieel
MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.
1 uur geledenGRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
7 uur geleden