Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marktonderzoeker: vorig jaar voor 41 miljard aan NFT's verhandeld

Marktonderzoeker: vorig jaar voor 41 miljard aan NFT's verhandeld

NEW YORK (ANP) - De verkoop van Non Fungible Tokens, een soort digitaal certificaat van echtheid voor digitale objecten, heeft vorig jaar volgens schattingen bijna 41 miljard dollar (36 miljard euro) opgeleverd. Op dat bedrag komt de in blockchain gespecialiseerde marktonderzoeker Chainalysis uit. De unieke codes, kortweg NFT's genoemd, zijn pas sinds begin vorig jaar in opkomst maar leverden bij veilingen soms al miljoenenbedragen op.

Een NFT is een niet-uitwisselbare code die beveiligd wordt door blockchain-technologie en aangeeft dat de eigenaar ervan een digitaal object bezit. In die vorm werd het eerste bericht op het sociale medium Twitter door oprichter Jack Dorsey geveild voor 2,9 miljoen dollar, ook al is het berichtje eenvoudig te kopiëren of te retweeten. De eerste broncode voor het World Wide Web leverde al 5,4 miljoen dollar op en de eerste sms ooit kreeg voor 107.000 euro een nieuwe "eigenaar".

Chainalysis kwam op het miljardenbedrag door te kijken naar alle transacties rond NFT's via het blockchain voor de cryptomunt Ethereum. Die blockchain, een soort decentraal orderboek dat overal tegelijk wordt bijgewerkt, staat ook open voor andere crypto's en is voor de handel in NFT's veruit het populairste netwerk.

Omdat er zoveel geld wordt neergeteld voor plaatjes, filmpjes of berichtjes die eindeloos te kopiëren zijn, noemen sommige critici NFT's een luchtbel. Maar het biedt kunstenaars en creatievelingen die vooral digitale creaties maken ook een mogelijkheid om wat aan hun werk te verdienen, zeggen de voorstanders. De markt voor NFT's nadert volgens de schattingen van Chainalysis dan ook de omvang van de markt voor fysieke kunst of antiek. Volgens onderzoek van kunstbeurs Art Basel en zakenbank UBS werd in 2020 voor iets meer dan 50 miljard dollar aan kunst en antiek verkocht, hoewel de coronapandemie dat jaar wel impact had op kunstbeurzen wereldwijd.

Meer uit Financieel

The Big Short-belegger: techbedrijven overdrijven AI-winsten

NEW YORK (ANP) - Michael Burry, de belegger die bekend werd door de film The Big Short, beschuldigt een aantal grote Amerikaanse techbedrijven ervan agressieve boekhoudpraktijken te gebruiken om hun winsten uit AI op te blazen. Volgens hem worden afschrijvingskosten te laag opgegeven door te schatten dat chipapparatuur en halfgeleiders voor AI-toepassingen een langere levensduur hebben dan realistisch is. Dat meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.

35 minuten geleden
Betaalbedrijf Adyen wint op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.

3 uur geleden
Chinese cryptofraudeur moet bijna 12 jaar de cel in

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna twaalf jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.

3 uur geleden
Google doet recordinvestering van 5,5 miljard euro in Duitsland

BERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.

3 uur geleden
China hoopt dat Duitsland Nederland beweegt in Nexperia-kwestie

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.

4 uur geleden
Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

8 uur geleden
Chinese exportdump komt volgens ECB niet door handelsoorlog

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).

8 uur geleden