Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marktonderzoeker: verkoop dure mixed-realitybril Apple blijft zwak

Marktonderzoeker: verkoop dure mixed-realitybril Apple blijft zwak

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van de mixed-realitybril Vision Pro van Apple, het belangrijkste nieuwe product van het techbedrijf in jaren, komen nog niet op gang. Volgens marktonderzoeker IDC kan Apple de trage verkoopstart pas achter zich laten wanneer volgend jaar een goedkopere versie op de markt komt.

Van de Vision Pro mixed-realityheadset, waarvoor 3500 dollar (3230 euro) moet worden neergeteld, zijn in het afgelopen kwartaal nog geen 100.000 stuks verkocht. IDC voorziet dat de verkopen in het huidige kwartaal met 75 procent zullen dalen. De Vision Pro kwam in februari op de Amerikaanse markt en wordt sinds eind juni ook buiten de VS verkocht.

Met de bril kunnen computerbeelden over de realiteit heen worden gelegd door middel van camera's die de omgeving om je heen tonen. Gebruikers zien door de bril hun omgeving, met daaroverheen een laag met apps en toepassingen. Ze kunnen door de virtuele beelden navigeren met hun ogen, stem en handen.

Volgens IDC zou de prijs van het nieuwe gadget moeten halveren om de verkoop aan te wakkeren.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

1 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

2 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

3 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

6 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

7 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

8 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

9 uur geleden