Marktonderzoeker: pc-markt herstelt zich weer
SINGAPORE (ANP) - De verkoop van pc's lijkt zich na bijna twee jaar weer te herstellen. Marktonderzoeker Canalys verwacht dat de markt in het laatste kwartaal van dit jaar met 5 procent zal groeien.
Vooruitkijkend gaat Canalys ervan uit dat de verschepingen van pc's naar verkopers en winkeliers volgend jaar wereldwijd met 8 procent zullen stijgen tot 267 miljoen computers en daarmee terugkeren naar het niveau van 2019. Vooral de opmars van kunstmatige intelligentie zal de vraag naar nieuwe pc's stimuleren. Hetzelfde geldt voor de meer geavanceerde Mac-producten van Apple.
Na een langdurige periode van uitgestelde aankopen vanwege onder meer de hoge inflatie zijn de verwachtingen van de pc-industrie hooggespannen. Uit marktonderzoek van Canalys blijkt dat bijna de helft van de ondervraagde leveranciers verwacht dat de verkoop van Windows-pc's volgend jaar met 10 procent of meer zal groeien.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Steeds meer beurshandelaren zetten in op een verdere daling van het aandeel SpaceX, nog geen maand nadat het raket- en AI-bedrijf van Elon Musk met de grootste beursintroductie ooit naar de beurs in New York is gegaan. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times zaterdag.
20 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering zegt de nationalisatie van British Steel door het Verenigd Koninkrijk, een staalbedrijf dat in Chinese handen was, nauwlettend te volgen. Als dat nodig is, zal China passende maatregelen nemen om zijn rechten en belangen te beschermen, waarschuwde het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse tarweoogst, de grootste van Europa, krimpt dit seizoen naar verwachting doordat een reeks hittegolven de opbrengsten verlaagt. De totale graanproductie wordt voor het seizoen dat deze maand is begonnen geraamd op 32 miljoen ton. Dat is 4 procent minder dan vorig jaar en ook lager dan het langjarig gemiddelde, staat in een rapport van het Franse landbouwministerie.
6 uur geleden