Marktonderzoeker: omzetstijging monteurs door personeelstekort
ROTTERDAM (ANP) - Installateurs van onder meer verwarmingen, douches en wc’s zagen in het tweede kwartaal hun omzet groeien vergeleken met een jaar eerder. Door een tekort aan personeel en veel vraag van klanten nam het aantal opdrachten toe, waardoor ondernemers meer konden vragen voor een klus. Volgens marktonderzoeker USP betekent dit op korte termijn meer winst, maar pakt het personeelstekort over een langere periode negatief uit.
Nederlandse ondernemers hebben voor gemiddeld nog ruim acht maanden in de toekomst aan werk liggen. Dat is volgens USP meer dan Britse, Duitse, Franse, Poolse en Belgische collega’s.
De installateurs verwachten voor het derde kwartaal nog meer omzetgroei ten opzichte van een jaar eerder dan tijdens het tweede kwart. Doordat het orderboek al goed gevuld is kunnen ondernemers kieskeurig zijn in welke opdrachten ze aannemen en de prijs omhoog gooien, zegt USP. "Het zou mij zeer verbazen als de winstgevendheid vervolgens niet toeneemt", aldus een woordvoerder.
Door een grote uitstroom van goed opgeleide installateurs van badkamers en boilers en maar weinig belangstelling vanuit jongere generaties, wordt het al nijpende tekort aan geschikte vaklui de komende jaren nog groter. Tegelijkertijd zorgen de aantrekkende woningbouw en verduurzamingswerkzaamheden voor meer werk. USP denkt dat het vinden van genoeg mensen om bijvoorbeeld woningen aardgasvrij te maken "een enorm knelpunt kan worden".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
17 uur geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
17 uur geleden