Marktonderzoeker: omzetstijging monteurs door personeelstekort
ROTTERDAM (ANP) - Installateurs van onder meer verwarmingen, douches en wc’s zagen in het tweede kwartaal hun omzet groeien vergeleken met een jaar eerder. Door een tekort aan personeel en veel vraag van klanten nam het aantal opdrachten toe, waardoor ondernemers meer konden vragen voor een klus. Volgens marktonderzoeker USP betekent dit op korte termijn meer winst, maar pakt het personeelstekort over een langere periode negatief uit.
Nederlandse ondernemers hebben voor gemiddeld nog ruim acht maanden in de toekomst aan werk liggen. Dat is volgens USP meer dan Britse, Duitse, Franse, Poolse en Belgische collega’s.
De installateurs verwachten voor het derde kwartaal nog meer omzetgroei ten opzichte van een jaar eerder dan tijdens het tweede kwart. Doordat het orderboek al goed gevuld is kunnen ondernemers kieskeurig zijn in welke opdrachten ze aannemen en de prijs omhoog gooien, zegt USP. "Het zou mij zeer verbazen als de winstgevendheid vervolgens niet toeneemt", aldus een woordvoerder.
Door een grote uitstroom van goed opgeleide installateurs van badkamers en boilers en maar weinig belangstelling vanuit jongere generaties, wordt het al nijpende tekort aan geschikte vaklui de komende jaren nog groter. Tegelijkertijd zorgen de aantrekkende woningbouw en verduurzamingswerkzaamheden voor meer werk. USP denkt dat het vinden van genoeg mensen om bijvoorbeeld woningen aardgasvrij te maken "een enorm knelpunt kan worden".
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.
11 uur geledenBIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.
13 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
15 uur geleden