Marktonderzoeker: omzetstijging monteurs door personeelstekort
ROTTERDAM (ANP) - Installateurs van onder meer verwarmingen, douches en wc’s zagen in het tweede kwartaal hun omzet groeien vergeleken met een jaar eerder. Door een tekort aan personeel en veel vraag van klanten nam het aantal opdrachten toe, waardoor ondernemers meer konden vragen voor een klus. Volgens marktonderzoeker USP betekent dit op korte termijn meer winst, maar pakt het personeelstekort over een langere periode negatief uit.
Nederlandse ondernemers hebben voor gemiddeld nog ruim acht maanden in de toekomst aan werk liggen. Dat is volgens USP meer dan Britse, Duitse, Franse, Poolse en Belgische collega’s.
De installateurs verwachten voor het derde kwartaal nog meer omzetgroei ten opzichte van een jaar eerder dan tijdens het tweede kwart. Doordat het orderboek al goed gevuld is kunnen ondernemers kieskeurig zijn in welke opdrachten ze aannemen en de prijs omhoog gooien, zegt USP. "Het zou mij zeer verbazen als de winstgevendheid vervolgens niet toeneemt", aldus een woordvoerder.
Door een grote uitstroom van goed opgeleide installateurs van badkamers en boilers en maar weinig belangstelling vanuit jongere generaties, wordt het al nijpende tekort aan geschikte vaklui de komende jaren nog groter. Tegelijkertijd zorgen de aantrekkende woningbouw en verduurzamingswerkzaamheden voor meer werk. USP denkt dat het vinden van genoeg mensen om bijvoorbeeld woningen aardgasvrij te maken "een enorm knelpunt kan worden".
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
9 uur geleden