Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marktonderzoeker: omzetstijging monteurs door personeelstekort

Marktonderzoeker: omzetstijging monteurs door personeelstekort

ROTTERDAM (ANP) - Installateurs van onder meer verwarmingen, douches en wc’s zagen in het tweede kwartaal hun omzet groeien vergeleken met een jaar eerder. Door een tekort aan personeel en veel vraag van klanten nam het aantal opdrachten toe, waardoor ondernemers meer konden vragen voor een klus. Volgens marktonderzoeker USP betekent dit op korte termijn meer winst, maar pakt het personeelstekort over een langere periode negatief uit.

Nederlandse ondernemers hebben voor gemiddeld nog ruim acht maanden in de toekomst aan werk liggen. Dat is volgens USP meer dan Britse, Duitse, Franse, Poolse en Belgische collega’s.

De installateurs verwachten voor het derde kwartaal nog meer omzetgroei ten opzichte van een jaar eerder dan tijdens het tweede kwart. Doordat het orderboek al goed gevuld is kunnen ondernemers kieskeurig zijn in welke opdrachten ze aannemen en de prijs omhoog gooien, zegt USP. "Het zou mij zeer verbazen als de winstgevendheid vervolgens niet toeneemt", aldus een woordvoerder.

Door een grote uitstroom van goed opgeleide installateurs van badkamers en boilers en maar weinig belangstelling vanuit jongere generaties, wordt het al nijpende tekort aan geschikte vaklui de komende jaren nog groter. Tegelijkertijd zorgen de aantrekkende woningbouw en verduurzamingswerkzaamheden voor meer werk. USP denkt dat het vinden van genoeg mensen om bijvoorbeeld woningen aardgasvrij te maken "een enorm knelpunt kan worden".

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

10 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

13 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

13 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

14 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

15 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

15 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

17 uur geleden