Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marktonderzoeker: omikron drukt op bedrijvigheid in eurolanden

Marktonderzoeker: omikron drukt op bedrijvigheid in eurolanden

LONDEN (ANP) - De nieuwe golf coronabesmettingen met de omikronvariant remt de bedrijvigheid in de eurozone. Vooral dienstverlenende bedrijven, zoals winkels, restaurants, cafés en vervoerders, kampen volgens de Britse marktonderzoeker IHS Markit met aangescherpte beperkingen om de verspreiding van het virus tegen te gaan. Daardoor groeit de economie minder hard, zegt econoom Joe Hayes van het bureau.

Een graadmeter van IHS Markit die de bedrijvigheid in de dienstensector meet, daalde volgens definitieve cijfers tot 53,3 in december. Dat is fiks lager dan de stand van 55,4 in november. Ieder cijfer boven de 50 wijst op groei, daaronder op krimp. Ook als wordt gekeken naar de industrie en dienstensector samen vertraagde de groei, doordat productiebedrijven last hebben van schaarste aan onderdelen.

In Duitsland was zelfs sprake van lichte krimp, waar eerdere cijfers nog op stagnatie wezen. Volgens Hayes komt dit doordat de anticoronamaatregelen in de grootste economie van de eurozone relatief zwaar zijn. "Maar de groeivertraging was ook in veel andere landen te zien", meldt hij in een toelichting.

"De verspreiding van omikron had duidelijk grote impact op de dienstensector. Klanten zijn weer voorzichtiger door de nieuwe variant. Versoepelde reisbeperkingen zorgden voor meer toerisme in de voorgaande maanden, wat de dienstverleners in de eurozone verder hielp. Maar dit effect verdween in december", voegt hij toe.

Meer uit Financieel

Aziatische horeca stapt naar hof voor regeling binnenhalen koks

WEESP (ANP) - Aziatische restaurants zetten hun juridische strijd tegen de Staat voort over het schrappen van een gunstige regeling voor het halen van koks van buiten de Europese Unie. De rechtbank in Den Haag oordeelde vorig jaar dat ze met hun klacht bij het verkeerde adres waren. In plaats van de civiele rechter zou de bestuursrechter over dit soort zaken beslissen. Tegen dat oordeel hebben de restaurants beroep ingesteld bij het gerechtshof in Den Haag.

8 minuten geleden
Kifid: betaaldienst Klarna overtreedt kredietregels

DEN HAAG (ANP) - Betaaldienst Klarna heeft de regels voor consumentenkrediet ernstig geschonden, meldt financieel klachteninstituut Kifid. Klarna is de grootste aanbieder van 'koop nu, betaal later'. De geschilleninstantie zegt dat Klarna bij twee aankopen in een webwinkel geen verplichte kredietwaardigheidstoets heeft uitgevoerd.

24 minuten geleden
TNO: accijnsverlaging brandstof is duur en ineffectief

DEN HAAG (ANP) - TNO vindt een verlaging van de accijnzen op brandstof een slecht plan. Dit geldt ondanks dat Nederlanders recordbedragen betalen aan de pomp en ons land het duurste van de EU is. Het onderzoeksbureau stelt dat de hoge brandstofprijzen een relatief kleine groep mensen met lage inkomens treffen die veel kilometers rijden. Een veel grotere, meer welvarende groep zou minder hard worden getroffen.

40 minuten geleden
ING: Nederlandse economie beter bestand tegen hoge energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie kan een nieuwe stijging van energieprijzen beter aan dan in 2022. Dat schrijft ING. Dat komt doordat energie-intensieve industrieën sindsdien minder belangrijk zijn geworden voor de economie, terwijl minder energiegevoelige sectoren juist gegroeid zijn.

40 minuten geleden
Nexperia China kan binnenkort chips lokaal produceren, meldt AFP

BEIJING (ANP) - De Chinese tak van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia kan binnenkort halfgeleiders in China produceren. Dat hebben twee bronnen bij het bedrijf volgens het Franse persbureau AFP gezegd. Daarmee zou Nexperia China de exportbeperkingen van zijn Europese fabrieken naar China kunnen omzeilen.

1 uur geleden
Onderzoek: winkelstraten begin 2026 rustiger door slecht weer

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal bezoekers in de Nederlandse winkelstraten is in het eerste kwartaal afgenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat becijfert onderzoeksbureau RMC. Vooral het weer zorgde voor tegenvallende aantallen.

1 uur geleden
Kansspelautoriteit waarschuwt organisator illegale bingo's

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft organisator van bingo-evenementen Legs Eleven gewaarschuwd. Evenementen onder de naam Bingo Loco, onder meer in de Maassilo in Rotterdam en Complex in Maastricht, vallen niet onder de wettelijke uitzondering van bingo's en zijn daardoor niet toegestaan.

2 uur geleden