Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marktleider Klarna stopt niet met achteraf betalen in winkels

Marktleider Klarna stopt niet met achteraf betalen in winkels

DEN HAAG (ANP) - Betaaldienst Klarna is niet van plan gehoor te geven aan de oproep van het kabinet om te stoppen met het aanbieden van achteraf betalen in fysieke winkels. Dat heeft landenmanager Matthew Scott van het Zweedse fintechbedrijf gezegd in een gesprek met de Tweede Kamer. Klarna is de grootste aanbieder van 'buy now, pay later' (BNPL).

Er is nu eenmaal vraag naar het product, zowel bij winkeliers als klanten, aldus Scott. Hij benadrukt dat het bedrijf ook in winkels goed controleert of gebruikers meerderjarig zijn en het product dat zij kopen ook kunnen betalen. Veelal gaat het om mensen die ook online al gebruikmaken van Klarna.

Het kabinet vindt het onwenselijk dat mensen ook in de winkelstraat op de pof kunnen kopen. Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) en staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming, NSC) deden vorige maand een klemmend beroep op aanbieders als Klarna om dit niet mogelijk te maken. Ook in de Kamer leven grote zorgen over het gemak waarmee mensen zich met deze diensten diep in de schulden kunnen steken.

Dilemma

Klarna-kopstuk Wouter Strauven werpt tegen dat er ook voordat zijn bedrijf de markt betrad, al mogelijkheden waren om spullen te kopen zonder dat er voldoende geld op de betaalrekening staat. "Krediet bestaat al veel langer", zegt hij. Voor consumenten is achteraf betalen via Klarna "een beter alternatief dan roodstaan met rente", stelt hij.

De opstelling van Klarna kan concurrenten voor een dilemma plaatsen. Topman Hans Langenhuizen van het soortgelijke bedrijf In3 zegt bijvoorbeeld "niet altijd een voorstander" te zijn van uitgesteld betalen in stenen winkels. Maar als concurrenten dit wel aanbieden en dat hem klanten dreigt te kosten, sluit hij niet uit dat hij ook mee zal gaan. "Ik heb wel een bedrijf te runnen."

Andere deelnemers aan het gesprek zijn terughoudender. Billink en Riverty laten weten geen plannen te hebben om hun diensten ook in fysieke winkels te gaan aanbieden. Zij stellen dat hun product is bedoeld om mensen zekerheid te bieden over onlineaankopen bij webwinkels waar zij nog geen ervaring mee hebben, niet om betalingen uit te stellen.

Meer uit Binnenland

Premier Curaçao: regering was niet betrokken bij reis van Machado

WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.

2 uur geleden
Steun in Brabantse Staten voor nieuwe stikstofkoers provincie

DEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.

6 uur geleden
Aanhoudingen om bedreigen boer die in nieuws kwam door misstanden

MOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.

6 uur geleden
Drenthe wil ook een wolf zenderen en afschrikken met paintballs

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.

7 uur geleden
Man opgepakt voor zedenmisdrijven in Rotterdamse massagesalon

ROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.

8 uur geleden
Zonder ingreep loopt wachttijd arbeidsongeschikten op tot 3 jaar

DEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.

10 uur geleden
OM: verdachte dodelijke steekpartij 2003 moet vrijuit gaan

ROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.

10 uur geleden