Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marktleider Klarna stopt niet met achteraf betalen in winkels

Marktleider Klarna stopt niet met achteraf betalen in winkels

DEN HAAG (ANP) - Betaaldienst Klarna is niet van plan gehoor te geven aan de oproep van het kabinet om te stoppen met het aanbieden van achteraf betalen in fysieke winkels. Dat heeft landenmanager Matthew Scott van het Zweedse fintechbedrijf gezegd in een gesprek met de Tweede Kamer. Klarna is de grootste aanbieder van 'buy now, pay later' (BNPL).

Er is nu eenmaal vraag naar het product, zowel bij winkeliers als klanten, aldus Scott. Hij benadrukt dat het bedrijf ook in winkels goed controleert of gebruikers meerderjarig zijn en het product dat zij kopen ook kunnen betalen. Veelal gaat het om mensen die ook online al gebruikmaken van Klarna.

Het kabinet vindt het onwenselijk dat mensen ook in de winkelstraat op de pof kunnen kopen. Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) en staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming, NSC) deden vorige maand een klemmend beroep op aanbieders als Klarna om dit niet mogelijk te maken. Ook in de Kamer leven grote zorgen over het gemak waarmee mensen zich met deze diensten diep in de schulden kunnen steken.

Dilemma

Klarna-kopstuk Wouter Strauven werpt tegen dat er ook voordat zijn bedrijf de markt betrad, al mogelijkheden waren om spullen te kopen zonder dat er voldoende geld op de betaalrekening staat. "Krediet bestaat al veel langer", zegt hij. Voor consumenten is achteraf betalen via Klarna "een beter alternatief dan roodstaan met rente", stelt hij.

De opstelling van Klarna kan concurrenten voor een dilemma plaatsen. Topman Hans Langenhuizen van het soortgelijke bedrijf In3 zegt bijvoorbeeld "niet altijd een voorstander" te zijn van uitgesteld betalen in stenen winkels. Maar als concurrenten dit wel aanbieden en dat hem klanten dreigt te kosten, sluit hij niet uit dat hij ook mee zal gaan. "Ik heb wel een bedrijf te runnen."

Andere deelnemers aan het gesprek zijn terughoudender. Billink en Riverty laten weten geen plannen te hebben om hun diensten ook in fysieke winkels te gaan aanbieden. Zij stellen dat hun product is bedoeld om mensen zekerheid te bieden over onlineaankopen bij webwinkels waar zij nog geen ervaring mee hebben, niet om betalingen uit te stellen.

Meer uit Binnenland

Interview met leider Vlaams Belang op UvA afgelast om veiligheid

AMSTERDAM (ANP) - Een interview donderdag van studenten met Tom Van Grieken, de voorzitter van de Belgische partij Vlaams Belang, op de Universiteit van Amsterdam (UvA) is afgelast, meldt het universiteitsmedium Folia. Reden zou zijn dat de veiligheid van de politicus niet kan worden gewaarborgd.

54 minuten geleden
Inspecties: zorg asielzoekers met psychische nood onvoldoende

DEN HAAG (ANP) - Organisaties die te maken hebben met asielzoekers met een hoge behoefte aan psychische zorg en veiligheid, werken niet goed samen. Hun werkzaamheden sluiten niet op elkaar aan en de samenwerking verloopt stroef. Dat concluderen de inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd na onderzoek.

58 minuten geleden
Advies: verweesde Joodse roofkunst moet aparte collectie worden

AMSTERDAM (ANP) - Door de nazi's geroofde kunstobjecten van Nederlandse Joden die na de Tweede Wereldoorlog nooit zijn geclaimd, moeten teruggaan naar de Joodse gemeenschap. De manier waarop dat het beste zou kunnen, staat in een advies van een commissie onder aanvoering van Lodewijk Asscher. Hij heeft het opgesteld op verzoek van de vorige minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Eppo Bruins.

1 uur geleden
Cosmeticaketen Rituals waarschuwt klanten na datalek

AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticaketen Rituals is slachtoffer geworden van een hack, waarbij gegevens van klanten op onrechtmatige wijze zijn gedownload. De onderneming waarschuwt klanten dat ze nu extra alert moeten zijn op eventuele phishingberichten. De gedownloade gegevens kunnen namelijk door fraudeurs worden misbruikt, bijvoorbeeld voor valse e-mails. Van hoeveel klanten gegevens zijn gelekt, is niet duidelijk.

1 uur geleden
Tata Steel test installatie na te hoge chroom-6-uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel laat zijn Direct Sheet Plant (DSP), ook wel bekend als gietwalsinstallatie, in IJmuiden deze week proefdraaien om metingen te doen. De installatie werd begin deze maand stilgelegd in overleg met de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (ODNZKG), nadat uit metingen van Tata was gebleken dat de uitstoot van chroom-6 te hoog was.

2 uur geleden
OM: doodgeschoten tieners waren op verkeerde plek en tijd

AMSTERDAM (ANP) - De twee tieners die op nieuwjaarsdag in een park in Amsterdam werden doodgeschoten, waren volgens het OM "op de verkeerde plaats, op de verkeerde tijd". Verdachte Efe Y. (25) zou die avond onmiddellijk op de slachtoffers hebben geschoten. "Er was geen tijd voor ruzie, een gesprek of een aanval vanuit hen", zei de officier van justitie woensdag tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak.

2 uur geleden
Acht mensen aangehouden na anti-azc-protest in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Er zijn acht mensen aangehouden na de ongeregeldheden dinsdagavond bij een demonstratie tegen de komst van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht, meldt een woordvoerder van de politie. De mobiele eenheid greep in nadat er met stenen was gegooid.

3 uur geleden