Marktleider kinderopvang-apps neemt weer een bedrijf over
HAARLEM (ANP) - KidsKonnect, dat software levert waarmee duizenden ouders hun kinderen op de crèche volgen, doet opnieuw een overname. Het is voor de onderneming alweer de vijfde overname dit jaar. Met het inlijven van branchegenoot ROSA versterkt KidsKonnect naar eigen zeggen zijn positie als grootste aanbieder van software voor de communicatie tussen kinderopvangmedewerkers met ouders of collega's.
ROSA biedt software binnen de kinderopvang en zorgopvang. Het bedrijf uit Hillegom is in 2005 opgericht als Muldata en bedient inmiddels ruim driehonderd opvangorganisaties met softwareoplossingen. Het team van ROSA gaat mee naar de nieuwe eigenaar.
Hoeveel geld er precies met de deal is gemoeid, wordt niet naar buiten gebracht. KidsKonnect nam eerder dit jaar al de Nederlandse kinderopvangsoftwarespecialisten Social Schools, PortaBase en Doenkids en het Belgische Deona over. Dat betekende onder meer ook een uitbreiding naar de markt voor digitaal lesmateriaal voor de allerjongsten.
De onderneming is in handen van de Haagse investeringsmaatschappij BB Capital. Het softwarebedrijf komt voort uit een reeks fusies tussen relatief kleine ontwikkelaars van kinderopvang-apps. De omzet van het bedrijf zal dit jaar naar verwachting uitkomen op 20 miljoen euro. Dat zou neerkomen op een vertienvoudiging ten opzichte van 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met minnen de handelsdag uitgegaan, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. De algemene verwachting is dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen, om de door de hogere energieprijzen aangejaagde inflatie te bestrijden. Dat zorgde voor terughoudendheid onder beleggers.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Een poging om nieuwe Amerikaanse wetgeving rondom cryptomunten door te voeren is dinsdag gestrand in het Congres. De wetgeving wist onvoldoende stemmen te behalen, door meningsverschillen over ethiek, bankzaken en de vraag hoe de snelgroeiende sector moet worden gereguleerd. De bitcoin daalde na het nieuws in waarde.
8 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Mensen die in deeltijd werken voor het minimumloon dreigen er in hun nettosalaris op achteruit te gaan. Dat meldt salaris- en hr-platform Youforce op basis van eigen berekeningen naar aanleiding van de Prinsjesdagplannen.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - ChatGPT-maker OpenAI werkt met zijn concurrenten Anthropic en Google DeepMind samen om veiligheidsproblemen rond kunstmatige intelligentie (AI) aan te pakken. De AI-bedrijven overleggen gezamenlijk over maatregelen, na groeiende bezorgdheid dat de technologie een bedreiging vormt voor de economie en veiligheid.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag licht lager geëindigd. Beleggers hadden oog voor de begrotingsplannen die het kabinet dinsdag presenteerde, maar richtten de blik vooral op zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven ASMI (min 1,2 procent) en ASML (min 0,7 procent) hoorden bij de dalers. Oliebedrijf Shell en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden van de hogere olieprijzen en voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan met plussen van 1,9 en 2,1 procent.
12 uur geledenYANBU (ANP/RTR) - Het laden van olie in de Saudische havenstad Yanbu aan de Rode Zee is opgeschort. Dat melden scheepvaartbronnen aan persbureau Reuters. Enkele dagen geleden werd de belangrijke oost-westelijke pijpleiding uit voorzorg stilgelegd na een aanval met drones. Via deze pijpleiding wordt normaal olie vervoerd van de Perzische Golf naar de havenstad aan de Rode Zee om vanuit daar geëxporteerd te worden.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ziggo mikt erop in mei of september volgend jaar naar de beurs in Amsterdam te gaan. Die maanden ziet het telecombedrijf als de meest voor de hand liggende voor een beursgang, is dinsdag bekendgemaakt.
13 uur geleden