Marktkooplui willen opening non-foodkramen
DEN HAAG (ANP) - Ook kramen die andere artikelen dan levensmiddelen verkopen kunnen veilig worden toegelaten op markten. Dat stelt de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel (CVAH) die een kort geding aanspande tegen de Staat. Die zaak dient woensdagmorgen bij de rechtbank in Den Haag.
Markten zijn vooralsnog alleen open voor kramen die voedingswaren verkopen of essentieel geachte drogisterijwaren, terwijl andere marktkooplieden worden geweerd om coronabesmettingen tegen te gaan. De CVAH noemde de maatregel eerder onzinnig, omdat besmettingsrisico's buiten vele malen beperkter zijn dan binnen. Daarnaast hebben marktkooplui, anders dan winkelbedrijven, nog geen mogelijkheid voor kopen op afspraak.
Door de strengere regels zitten volgens de CVAH zo'n 5000 ondernemers noodgedwongen thuis. De belangenvereniging wijst erop dat markten eerder hebben aangetoond dat ze "veilig en verantwoord" open kunnen. Daarom moeten de restricties van tafel.
Marktkooplui voerden dinsdag actie op het Malieveld in Den Haag om aandacht te vragen voor de problemen in de sector. Daarbij leeft het gevoel dat ze als sector vergeten zijn.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - In Utrecht is het volgens de politie "relatief rustig" op straat gebleven nadat Marokko de WK-kwartfinale van Frankrijk had verloren. Na de wedstrijd gingen groepen mensen de straat op in de wijken Kanaleneiland, Lombok en Overvecht. Op wat kleine incidenten na, bleven mensen kalm en trad de ME niet op. Twee mensen werden aangehouden voor het verstoren van de openbare orde.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie in Amsterdam heeft acht mensen aangehouden die na het verlies van Marokko voor onrust zorgden op straat. Ze werden aangehouden voor het verstoren van de openbare orde, gevaarlijk rijgedrag en het gooien van een baksteen naar de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil soepelere wettelijke verplichtingen voor de bezorging van post. Volgens de postbezorgdienst sluiten de wettelijke verplichtingen niet meer aan bij de werkelijkheid van de postmarkt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Rotterdam en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) in de nacht van donderdag op vrijdag ingreep na ongeregeldheden rond de verloren WK-wedstrijd van Marokko tegen Frankrijk.
5 uur geledenDEN HAAG/ROTTERDAM/AMSTERDAM (ANP) - De ME heeft in Den Haag, Rotterdam en Amsterdam ingegrepen na onrust die ontstond na de met 2-0 verloren WK-wedstrijd van Marokko tegen Frankrijk. In de Haagse Schilderswijk werd de politie op en rond de Vaillantlaan en de Hoefkade bekogeld met glazen flesjes en werd onder meer "Alle joden zijn homo's" gescandeerd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In diverse steden zijn fans van Marokko de straat op gegaan na de met 2-0 verloren WK-wedstrijd tegen Frankrijk. In de Schilderswijk rijden veel auto's en scooters op de Vaillantlaan toeterend heen en weer en klinken een paar harde vuurwerkknallen. Ook staan er veel mensen langs de kant van de weg, ziet een ANP-verslaggever.
7 uur geledenOLDEBROEK (ANP) - Bij het gemeentehuis van het Gelderse Oldebroek is donderdagavond gedemonstreerd voor de lhbti-gemeenschap. Dat gebeurde voorafgaand aan de installatie van het nieuwe conservatieve college van burgemeester en wethouders, dat de regenboogvlag niet meer wil hijsen en het lokale lhbti-beleid schrapt.
11 uur geleden