
Marktkooplieden trekken kort geding tegen Staat in
DEN HAAG (ANP) - De rechter hoeft geen uitspraak meer te doen in de zaak die de marktkooplieden hadden aangespannen tegen de Staat. Dat zegt voorzitter Louise Wesselius van de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel (CVAH). De vereniging wilde volledige heropening maar het kabinet besloot eerder deze week dat ook marktkramen die niet-essentiële producten verkopen per 28 april weer open mogen.
Daarmee is een uitspraak in het kort geding overbodig geworden, aldus Wesselius. Op dit moment mogen alleen kramen open die voedingswaren verkopen of essentieel geachte drogisterijwaren. Andere marktkooplieden worden geweerd om coronabesmettingen te voorkomen.
Vorige week diende het kort geding waarin de brancheorganisatie eiste dat alle kramen weer moeten worden toegelaten op de markt. Toen zag de overheid nog geen ruimte voor versoepelingen. "Het is nog steeds crisis in de ziekenhuizen. De druk op de zorg is sinds de eerste golf nog niet zo hoog geweest", zei de advocaat namens de Staat op 14 april. De rechter zou op 28 april uitspraak doen in de zaak.
Meer uit Financieel
VEGHEL (ANP) - Groothandelsketen Sligro heeft in het derde kwartaal opnieuw minder omzet geboekt door het stoppen met de verkoop van tabak. Los daarvan was in Nederland wel een toename van de opbrengsten te zien, vooral door prijsverhogingen.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned heeft in het derde kwartaal een recordomzet geboekt. Het "sterke kwartaal" werd volgens het bedrijf mede beïnvloed door toegenomen vakantieverkeer in de zomer, waarbij meer bestuurders Fastned-stations gebruikten om hun elektrische voertuig op te laden.
39 minuten geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Nestlé, 's werelds grootste voedingsbedrijf, gaat de komende twee jaar wereldwijd ongeveer 16.000 banen schrappen om kosten te besparen. Het gaat om 12.000 kantoorfuncties en 4000 functies in de productie en toeleveringsketen, maakte het concern bekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het onder druk staan van de onafhankelijkheid van centrale banken is niet alleen in de Verenigde Staten een punt van zorg, maar ook in Europa. Dan gaat het niet zozeer om de eurozone, maar juist om landen net daarbuiten, die geen deel uitmaken van de muntunie. Daarop wijst de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank wil ontwikkelingshulp meer laten aansluiten bij de nationale belangen van donerende landen. Dat is nodig omdat steeds meer overheden bezuinigen op ontwikkelingshulp. Ook in Nederland is dit het geval. Door anders te werk te gaan hoopt de Wereldbank landen te bewegen toch geld te blijven storten, heeft bestuurslid Eugene Rhuggenaath laten weten bij de jaarvergadering van de bank in Washington.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben vorig jaar opnieuw minder schadeclaims van woningbranden gekregen. Ook het totaal uitgekeerde schadebedrag is afgenomen. Dit meldt het Verbond van Verzekeraars op basis van nieuwe cijfers.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belastingvrijstelling waarmee bedrijven via inkoop van eigen aandelen dividendbelasting ontwijken, blijkt veel groter dan tot nu toe werd aangenomen. Volgens nieuw onderzoek van de Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) zou het afschaffen van deze regeling de schatkist minstens 2,2 miljard euro per jaar opleveren. Dat is ruim twee keer zoveel als het Centraal Planbureau (CPB) inschat in de doorrekening Keuzes in Kaart 2027-2030.
8 uur geleden