Markt voor slimme beveiliging groeit met 4 procentpunt
DEN BOSCH (ANP) - Nederland telt 2,7 miljoen huishoudens met slimme beveiligingsapparatuur. De markt voor slimme beveiliging groeide het afgelopen jaar met 4 procentpunt. Dat heeft marktonderzoeksbureau Multiscope bekendgemaakt.
De meeste huishoudens zijn in het bezit van een slimme deurbel (19 procent). Veiligheid en controle zijn de grootste motivaties voor aanschaf. Het bureau voerde de achtste editie van de Smart Home Monitor uit, een onderzoek onder ruim 5.400 Nederlanders.
Bijna een derde (32 procent) van de huishoudens bezit slimme beveiligingsapparatuur. Dat is een groei van ongeveer 350.000 huishoudens ten opzichte van vorig jaar. In totaal komt dat neer op bijna 2,7 miljoen huishoudens. De stijging van 4 procentpunt is beduidend groter dan een jaar eerder (2 procentpunt). Hiermee zet de groei van de afgelopen jaren door.
In vier jaar tijd steeg het percentage bezitters van een slimme deurbel van 6 naar 19 procent.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.
1 uur geledenSPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van alle Nederlanders wil meer kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling in de Kieskompas-stemhulp. Zo'n 53 procent van de Nederlanders vindt dat er meer kerncentrales gebouwd moeten worden. Iets minder dan een kwart van de bevolking is het hier niet mee eens.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sinds corona gaan minder mensen naar de huisarts om van een rookverslaving af te komen. Dat komt naar voren uit onderzoek van het kennisinstituut Nivel naar de huisartsenzorg tijdens en na de coronapandemie.
15 uur geleden