
Marko: technische problemen kostten Verstappen zege in Bahrein
WENEN (ANP) - Max Verstappen heeft vorige week waarschijnlijk door technisch problemen de eerste race van de Formule 1 in Bahrein niet gewonnen. Dat zegt Helmut Marko, de machtige topadviseur van Red Bull op de Duitse website Formel1.de.
Verstappen zou in de beginfase drie tienden van een seconden per ronde hebben verloren vanwege een probleem met het differentieel, dat bepaalt hoe de wielen van de raceauto's draaien. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, zou met hetzelfde probleem hebben geworsteld. "Ze hadden niet alleen minder grip, maar de achterwielen begonnen meer te slippen en de banden werden daardoor te snel heet", aldus Marko.
Volgens Marko lukte het Verstappen daardoor niet om in de beginfase weg te rijden bij Hamilton, die snel naar binnen ging voor zijn eerste pitstop en vervolgens voor Verstappen op de baan kwam. "En we hadden nog een probleem, want we moesten het motorvermogen terugdraaien vanwege temperatuurproblemen", weet Marko. "Toch slaagde Max er nog in om terug te komen."
Verstappen haalde Hamilton in de slotfase van de race nog in, maar de Nederlander moest zijn leidende positie teruggeven omdat hij buiten de baan was beland. Verstappen eindigde als tweede, achter wereldkampioen Hamilton. Hij krijgt op 18 april op het Italiaanse circuit van Imola een herkansing in de tweede race van dit seizoen in de Formule 1.
Meer uit Sport
MINNEAPOLIS (ANP) - Basketballer Quinten Post is met Golden State Warriors uitgeschakeld in de play-offs van de NBA. Minnesota Timberwolves was ook in het vijfde duel te sterk (121-110), waarmee de beslissing viel in de best-of-sevenserie: 4-1. Minnesota strijdt later met Oklahoma City Thunder of Denver Nuggets om een plek in de finale van volgende maand.
3 uur geledenMATERA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft zijn leidende positie in de Ronde van Italië verstevigd. De 29-jarige Deen van Lidl-Trek sprintte in de vijfde etappe, die over 151 kilometer van Ceglie Messapica naar Matera ging, naar de zege. Pedersen drukte zijn wiel net iets eerder over de finish dan de Italiaan Edoardo Zambanini (tweede) en de Brit Tom Pidcock.
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Parijzenaren en toeristen kunnen vanaf juli weer zwemmen in de Seine. Het was meer dan honderd jaar verboden om te badderen in de rivier. Om vorig jaar wedstrijden voor de Olympische Spelen mogelijk te maken, werd de waterkwaliteit drastisch verbeterd. Nu kan ook het publiek er weer terecht in afgebakende zwemplekken.
19 uur geledenEMILIA-ROMAGNA (ANP/RTR) - Autosportbond FIA heeft de maximale straffen voor coureurs die vloeken in de Formule 1 met 50 procent verlaagd. Stewards krijgen daarnaast meer bevoegdheid bij het bepalen van straffen. Dat meldt de FIA woensdag, in aanloop naar de Grote Prijs van Emilia-Romagna.
19 uur geledenROME (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WTA-toernooi van Rome. De nummer 3 van de wereld versloeg Mirra Andrejeva uit Rusland met 6-4 7-6 (5).
20 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond vaardigt veertien judoka's af voor de WK. Die vinden van 13 tot en met 19 juni plaats in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Joanne van Lieshout verdedigt haar titel in de klasse tot 63 kilogram.
21 uur geledenWATERLOO (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn contract bij wielerploeg Lidl-Trek voor onbepaalde tijd verlengd tot het einde van zijn carrière. Dat meldt het team van de 29-jarige Deen die momenteel de roze trui draagt in de Giro d'Italia.
1 dag geleden