Marketingbureau: TikTok zal in Nederland kracht niet verliezen
AMSTERDAM (ANP) - Als TikTok in de Verenigde Staten verboden wordt, gaat het niet zo'n vaart lopen dat de populaire filmpjesapp in Nederland zijn "kracht gaat verliezen". Dat zegt Britt Messing, medeoprichter van socialmediamarketingbureau For You Agency. Desondanks ziet ze wel kansen voor andere Chinese socialemedia-apps zoals RedNote.
TikTok gaat er wel anders uitzien, denkt Messing. In de VS ontstaan veel trends waar Europese bedrijven inspiratie uit halen en veel gebruikers kijken alleen naar Amerikaanse makers. "Maar het biedt ook kansen voor Europese creators of merken om erbovenuit te springen", denkt ze. Andere Nederlandse marketingbedrijven gaven eerder deze week ook al aan dat het verbod juist kansen biedt voor Europese en Nederlandse contentmakers.
Andere Chinese socialemedia-apps profiteren de afgelopen dagen juist van de dreigende TikTok-ban in de VS. Zo meldde persbureau Reuters deze week op basis van ingewijden dat in twee dagen tijd meer dan 700.000 nieuwe gebruikers zich hadden aangesloten bij RedNote. De Amerikaanse downloads van die app zijn deze week heel hard gestegen.
'Netter'
Ook Messing ziet kansen voor rivalen van TikTok. Gebruikers verhuizen mogelijk vanzelf mee als hun favoriete Amerikaanse TikTokkers van platform wisselen, legt ze uit. "Mocht RedNote heel groot worden, denk ik dat daar kansen liggen om er als eerste bij te zijn", denkt Messing.
Messing heeft zelf ruim 27.000 volgers op TikTok. Ze merkte de laatste weken dat gebruikers het platform weer beschouwen zoals in de beginjaren. "Toen was het een open landschap en zaten er nog niet zoveel mensen op het platform, waardoor er minder op je werd gelet. Iedereen plaatste gewoon alles." Inmiddels is het platform "netter" geworden vindt ze, omdat contentmakers zich meer bekeken voelen. "Maar ik zag de laatste weken dat grote Amerikaanse TikTokkers hun geheimen verklapten, dat was grappig om te zien."
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Heijmans gaat een nieuw studentencomplex bouwen in Utrecht in opdracht van woningcorporatie SSH. De bouw begint volgend jaar en moet in 2029 zijn afgerond. Met de opdracht is zo'n 47 miljoen euro gemoeid. Het nieuwe complex, Ginkgo genaamd, gaat bestaan uit 44 studentenhuizen en biedt woonruimte aan 483 studenten.
57 minuten geledenLONDEN (ANP) - Unilever heeft een vacaturestop ingesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De gevechten en economische gevolgen daarvan, zoals hoge olie- en gasprijzen, zorgen volgens het concern achter Dove en Rexona voor veel onzekerheid.
59 minuten geledenLONDEN (ANP) - Unilever is in vergevorderde gesprekken over een deal rond zijn divisie voor voedingsmiddelen met zijn Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigt het bedrijf achter Knorr, Hellmann's en Calvé na berichtgeving van The Wall Street Journal. Mogelijk kondigen de bedrijven dinsdag al een overeenkomst aan, maar dit is volgens Unilever niet zeker.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse chocoladeproducenten Hands Off en Chocolatemakers gaan samen verder als The Chocolate Impact Group. Samen willen ze hun omzet in 2030 ruim verdubbelen tot 20 miljoen euro.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de Nederlandse pomp zijn dinsdag licht gestegen en blijven daarmee op recordniveaus. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 nu 2,585 euro per liter en die voor diesel is gemiddeld 2,706 euro per liter.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in maart 2,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee gestegen ten opzichte van de 2,4 procent in februari.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ProVeg, een non-profitorganisatie die zich inzet voor meer plantaardige voeding en een duurzamer voedselsysteem, roept Tweede Kamerleden op wettelijk te regelen dat vleesvervangers ook gehakt mogen heten. Volgens de zogenoemde gehaktwet mogen plantaardige alternatieven geen 'gehakt' heten. De organisatie, die dinsdag een petitie over het aanpassen van de wet aanbiedt aan de Tweede Kamer, hoopt dat Kamerleden voorstellen indienen om dit wel mogelijk te maken.
3 uur geleden