Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marketingbureau: TikTok zal in Nederland kracht niet verliezen

Marketingbureau: TikTok zal in Nederland kracht niet verliezen

AMSTERDAM (ANP) - Als TikTok in de Verenigde Staten verboden wordt, gaat het niet zo'n vaart lopen dat de populaire filmpjesapp in Nederland zijn "kracht gaat verliezen". Dat zegt Britt Messing, medeoprichter van socialmediamarketingbureau For You Agency. Desondanks ziet ze wel kansen voor andere Chinese socialemedia-apps zoals RedNote.

TikTok gaat er wel anders uitzien, denkt Messing. In de VS ontstaan veel trends waar Europese bedrijven inspiratie uit halen en veel gebruikers kijken alleen naar Amerikaanse makers. "Maar het biedt ook kansen voor Europese creators of merken om erbovenuit te springen", denkt ze. Andere Nederlandse marketingbedrijven gaven eerder deze week ook al aan dat het verbod juist kansen biedt voor Europese en Nederlandse contentmakers.

Andere Chinese socialemedia-apps profiteren de afgelopen dagen juist van de dreigende TikTok-ban in de VS. Zo meldde persbureau Reuters deze week op basis van ingewijden dat in twee dagen tijd meer dan 700.000 nieuwe gebruikers zich hadden aangesloten bij RedNote. De Amerikaanse downloads van die app zijn deze week heel hard gestegen.

'Netter'

Ook Messing ziet kansen voor rivalen van TikTok. Gebruikers verhuizen mogelijk vanzelf mee als hun favoriete Amerikaanse TikTokkers van platform wisselen, legt ze uit. "Mocht RedNote heel groot worden, denk ik dat daar kansen liggen om er als eerste bij te zijn", denkt Messing.

Messing heeft zelf ruim 27.000 volgers op TikTok. Ze merkte de laatste weken dat gebruikers het platform weer beschouwen zoals in de beginjaren. "Toen was het een open landschap en zaten er nog niet zoveel mensen op het platform, waardoor er minder op je werd gelet. Iedereen plaatste gewoon alles." Inmiddels is het platform "netter" geworden vindt ze, omdat contentmakers zich meer bekeken voelen. "Maar ik zag de laatste weken dat grote Amerikaanse TikTokkers hun geheimen verklapten, dat was grappig om te zien."

Meer uit Financieel

KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

3 uur geleden
Hypotheker: gemiddelde hypotheekrente naar hoogste punt in 2 jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.

3 uur geleden
Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

6 uur geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

6 uur geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

8 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

9 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

10 uur geleden