Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marketingbureau: TikTok zal in Nederland kracht niet verliezen

Marketingbureau: TikTok zal in Nederland kracht niet verliezen

AMSTERDAM (ANP) - Als TikTok in de Verenigde Staten verboden wordt, gaat het niet zo'n vaart lopen dat de populaire filmpjesapp in Nederland zijn "kracht gaat verliezen". Dat zegt Britt Messing, medeoprichter van socialmediamarketingbureau For You Agency. Desondanks ziet ze wel kansen voor andere Chinese socialemedia-apps zoals RedNote.

TikTok gaat er wel anders uitzien, denkt Messing. In de VS ontstaan veel trends waar Europese bedrijven inspiratie uit halen en veel gebruikers kijken alleen naar Amerikaanse makers. "Maar het biedt ook kansen voor Europese creators of merken om erbovenuit te springen", denkt ze. Andere Nederlandse marketingbedrijven gaven eerder deze week ook al aan dat het verbod juist kansen biedt voor Europese en Nederlandse contentmakers.

Andere Chinese socialemedia-apps profiteren de afgelopen dagen juist van de dreigende TikTok-ban in de VS. Zo meldde persbureau Reuters deze week op basis van ingewijden dat in twee dagen tijd meer dan 700.000 nieuwe gebruikers zich hadden aangesloten bij RedNote. De Amerikaanse downloads van die app zijn deze week heel hard gestegen.

'Netter'

Ook Messing ziet kansen voor rivalen van TikTok. Gebruikers verhuizen mogelijk vanzelf mee als hun favoriete Amerikaanse TikTokkers van platform wisselen, legt ze uit. "Mocht RedNote heel groot worden, denk ik dat daar kansen liggen om er als eerste bij te zijn", denkt Messing.

Messing heeft zelf ruim 27.000 volgers op TikTok. Ze merkte de laatste weken dat gebruikers het platform weer beschouwen zoals in de beginjaren. "Toen was het een open landschap en zaten er nog niet zoveel mensen op het platform, waardoor er minder op je werd gelet. Iedereen plaatste gewoon alles." Inmiddels is het platform "netter" geworden vindt ze, omdat contentmakers zich meer bekeken voelen. "Maar ik zag de laatste weken dat grote Amerikaanse TikTokkers hun geheimen verklapten, dat was grappig om te zien."

Meer uit Financieel

Aanbieder schoollunches TommyTomato maakt doorstart

HAARLEM (ANP) - De failliete aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato maakt een doorstart. Dankzij investeerder Impact First Group is het gelukt om het bedrijf nieuw leven in te blazen. Medeoprichter Bas Turk verwacht de levering van lunches na de meivakantie te kunnen hervatten.

33 minuten geleden
AEX-index staakt opmars in afwachting onderhandelingen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.

1 uur geleden
Brussel stelt 760 miljoen euro beschikbaar voor hulp aan vissers

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt geld beschikbaar voor hulp aan vissers die door de hoge brandstofprijzen in de problemen zijn gekomen. Lidstaten van de Europese Unie mogen daarvoor geld gebruiken uit een fonds dat is bedoeld voor de verduurzaming van de visserij. Daarin zit nog zo'n 760 miljoen euro.

2 uur geleden
IMF en Wereldbank hervatten samenwerking met Venezuela na jaren

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank hebben de samenwerking met Venezuela weer opgestart. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF kondigt in een statement aan de betrekkingen met de regering van Venezuela onder het bewind van waarnemend president Delcy Rodríguez te hervatten. Daarmee legitimeren de instellingen de interim-regering verder en creëren ze nieuwe mogelijkheden voor financiële steun.

2 uur geleden
Toerisme groeit door meer buitenlandse bezoekers in 2025

DEN HAAG (ANP) - Hotels, campings en huisjesparken ontvingen in 2025 meer dan 52 miljoen gasten. Dat is iets meer dan in 2024, toen ruim 51 miljoen gasten in Nederland verbleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. De stijging komt door meer buitenlands toerisme.

4 uur geleden
Ook op tankstations buiten de snelweg betalen met statiegeld

DEN HAAG (ANP) - Het wordt op meer tankstations mogelijk om statiegeldflesjes en -blikjes in te leveren aan de kassa. Op tankstations aan de snelweg was dit al wettelijk verplicht, maar het wordt nu ook mogelijk op bijna vijfhonderd tankstations buiten de snelweg. Daarvoor heeft Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, een samenwerking gesloten met Shell.

4 uur geleden
KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

9 uur geleden