Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Markante politiebaas Jan Blaauw (92) overleden

Markante politiebaas Jan Blaauw (92) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Oud-hoofdcommissaris van politie in Rotterdam Jan Blaauw is zondag op 92-jarige leeftijd overleden. Hij stierf in het bijzijn van zijn familie in zijn woonplaats Berkel en Rodenrijs, heeft de Rotterdamse politie maandagochtend laten weten aan het ANP.

Blaauw heeft veertig jaar bij de politie gewerkt en klom op van straatagent tot hoofdcommissaris. Na zijn pensionering, in 1988, schreef hij boeken over het recherchewerk, onder meer over de Puttense moordzaak en de strijd tegen drugshandelaren. In zijn autobiografie Dossier Blaauw schrijft hij dat in zijn begintijd zijn pistool "nogal los in het holster" zat. Blaauw raakt verwikkeld in diverse schietincidenten maar heeft naar eigen zeggen tot zijn eigen opluchting nooit iemand geraakt.

Johannes Albertus Blaauw werd op 2 april 1928 geboren in het Drentse gehucht Nieuw-Buinen, als vijfde telg in een gezin van tien kinderen. Zijn vader was politieman. In 1955 behaalde de ambitieuze Blaauw zijn inspecteursdiploma. Daarna werkte hij op verscheidene Rotterdamse politiebureaus, eerst bij bureau Boezemsingel. Hij werd voor velen het gezicht van de Nederlandse politie en in elk geval van de Rotterdamse.

Hij schreef liefst zestien boeken over opsporing en misdaad.

"Met zijn 92 jaar heeft hij tot bijna aan het eind toe kunnen genieten van zijn drie kleinkinderen en van zijn tochten op de fiets. Hij is en was daarnaast een politieman in hart en nieren, ook na zijn pensioen", aldus een woordvoerder van de politie-eenheid Rotterdam.

Meer uit Binnenland

Dag voor SAIL is het puzzelen in de Amsterdamse Oranjesluizen

AMSTERDAM (ANP) - Het is een dag voor SAIL een drukte van belang in de Oranjesluizen bij Amsterdam. Boten varen al de hele dag in en uit. "Er is geen moment dat er geen schip in de sluis ligt", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat (RWS), die spreekt van een "indrukwekkende puzzel en een mengelmoes van verschillende schepen".

1 uur geleden
Schoof: eenheid Europa, Oekraïne en VS is belangrijkste resultaat

DEN HAAG (ANP) - Eenheid tussen Europa, Oekraïne en de Verenigde Staten is volgens Dick Schoof het belangrijkste resultaat van het topoverleg dat maandag in Washington is gevoerd. De demissionair premier ziet die eenheid op drie punten, zei hij in Den Haag tegen de pers. "Eén, de veiligheidsgaranties, twee, dat de oorlog die door Rusland wordt gevoerd echt moet stoppen, en drie, dat er op korte termijn overleg plaatsvindt tussen Poetin en Zelensky."

2 uur geleden
Rechtbank wil woensdag beslissen over wraking Faissal T.

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle streeft ernaar om woensdagochtend te beslissen over een wrakingsverzoek van de verdediging van Faissal T. De advocaten van de zoon van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi hebben de rechtbank gewraakt. Zij vinden dat de schijn van vooringenomenheid is gewekt door het afwijzen van alle onderzoekswensen van de verdediging. Als de wraking wordt toegekend, zullen nieuwe rechters de zaak moeten behandelen.

2 uur geleden
XR en Schiphol verwijten elkaar voor eigen rechter te spelen

SCHIPHOL (ANP) - Advocaten van Extinction Rebellion (XR) vinden dat Schiphol "voor eigen rechter speelt" door langdurige gebiedsverboden op te leggen aan klimaatactivisten die in het beveiligde deel van de luchthaven hebben gedemonstreerd. De advocaten van Schiphol maakten de activisten precies hetzelfde verwijt voor de rechtbank in Haarlem. "Ze spelen zelf voor eigen rechter, want ze bepalen zelf aan welke regels ze zich wel of niet houden. Schiphol heeft geen andere keuze dan in te grijpen", betoogden zij.

2 uur geleden
Tot nu toe 28 aangiften van gedupeerden brand in centrum Arnhem

ARNHEM (ANP) - Tot nu toe hebben 28 gedupeerden van de grote brand in de Arnhemse binnenstad aangifte gedaan van brandstichting. Dat meldde het Openbaar Ministerie dinsdag in de rechtbank in Arnhem tijdens een tweede inleidende zitting.

3 uur geleden
OM seponeert zaak brandstichting tegen wethouder Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen de Rotterdamse wethouder Faouzi Achbar (DENK) geseponeerd. Dinsdag meldde het OM dat hij "ten onrechte als verdachte is aangemerkt". Achbar werd ervan verdacht dat hij opdracht had gegeven tot brandstichting in zijn huis in Rotterdam-Lombardijen.

3 uur geleden
Verhoogd risico op natuurbrand in groot deel Nederland

DEN HAAG (ANP) - In een groot deel van Nederland is het risico op een natuurbrand hoog. In vijftien van de vijfentwintig veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, omdat het erg droog is in de natuur. Hierdoor neemt het risico op natuurbranden toe.

3 uur geleden