Mark Zuckerberg: 70 miljoen accounts op Twitterconcurrent Threads
MENLO PARK (ANP) - 70 miljoen mensen hebben inmiddels een account aangemaakt op Threads, een socialmediaplatform dat de concurrentie aangaat met Twitter. Dat is "boven verwachting", meldt de baas van Facebook-moederbedrijf Meta Platforms Mark Zuckerberg op zijn eigen Threads-account. De app is beschikbaar in honderd landen, maar nog niet in de Europese Unie.
Twitter, dat is overgenomen door miljardair Elon Musk, kampt met de nodige problemen. Zo liet de berichtendienst onlangs weten een "tijdelijke" limiet in te stellen voor het aantal berichten dat gebruikers kunnen lezen. Die beslissing zou zijn genomen vanwege AI-bedrijven die op grote schaal data van Twitter zouden halen om hun taalmodellen te trainen. Threads wordt daardoor inmiddels gezien als de grootste rivaal van Twitter.
Donderdag meldde Zuckerberg, die zelf woensdagnacht de nieuwe app in gebruik heeft genomen, dat Threads in de eerste uren na de lancering al 10 miljoen aanmeldingen binnen had. Verschillende beroemdheden zijn inmiddels actief op het platform, onder wie Hugh Jackman en Jennifer Lopez. Dat de app nog niet te gebruiken is in de EU, komt volgens Meta Platforms door onduidelijkheden rond Europese regelgeving.
Meer uit Financieel
BERGEN OP ZOOM (ANP) - CNV zegt dat er acties dreigen bij de fabriek van Philip Morris in Bergen op Zoom, als de tabaksfabrikant niet tegemoetkomt aan de eisen van de vakbond voor een nieuwe cao. De bond heeft maandag een ultimatum gestuurd aan het bedrijf.
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het schip dat vorige week is aangevallen voor de kust van Oman wordt naar een veilige positie gesleept, laat een woordvoerder van Stolt Tankers weten. Aan boord van de tanker Stolt Magnesium brak na een aanval brand uit, maar die is inmiddels al een aantal dagen uit, volgens de woordvoerder. Het schip wordt door Stolt Tankers vanuit Nederland beheerd.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie geeft de Chinese webwinkel AliExpress een boete van 550 miljoen euro omdat het te weinig doet om de verkoop van illegale, onveilige of namaakproducten tegen te gaan. Daarmee is het platform in overtreding met de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel vlak begonnen. Vrijdag sloot de beurs lager na minnen van de chipbedrijven wegens zorgen over hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers kijken daarnaast naar het Midden-Oosten, waar het conflict weer is opgelaaid en de Verenigde Staten al nachten op rij aanvallen uitvoeren op Iran. De olieprijs is daardoor verder opgelopen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Picnic heeft vorig jaar de omzet flink opgevoerd, met meer klanten en een uitbreiding van zijn vloot elektrische bezorgvoertuigen. Dat meldt de onlinesupermarkt maandag in zijn jaarverslag. Wel zette Picnic opnieuw een miljoenenverlies in de boeken door de aanhoudende investeringen die het bedrijf doet.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De olieprijs is maandag gestegen naar het hoogste niveau in meer dan een maand na nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran. Door de escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten vrezen handelaren voor een langdurige verstoring van de Straat van Hormuz. Door die zeestraat wordt normaal veel olie en gas vervoerd, maar dat is door de oorlog bijna niet mogelijk.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft de afgelopen maanden een aanzienlijke negatieve impact op de financiƫle resultaten van Ryanair gehad. De prijs van kerosine is fors gestegen en de vraag naar reizen is gedaald, meldt de luchtvaartmaatschappij maandag. De winst viel in het afgelopen kwartaal daardoor lager uit dan een jaar geleden.
4 uur geleden