Mark Rutte wenst Nederlandse televisie 'veel Matthijs' toe
HILVERSUM (ANP) - Mark Rutte vindt het "mooi" dat Matthijs van Nieuwkerk weer terugkomt op de Nederlandse televisie. Dat heeft de demissionair minister-president gezegd in gesprek met Jaïr Ferwerda, in de RTL-talkshow Beau.
"Ik ben een grote fan van Matthijs", aldus Rutte. "Natuurlijk zijn we allemaal geschrokken van de berichten, maar ik vond dat programma van hem, De Wereld Draait Door, een van de allerbeste programma's op de Nederlandse televisie."
"Ik wens de Nederlandse televisie veel Matthijs toe", vervolgt Rutte. "Ik wens natuurlijk de teams waarmee hij werkt een andere Matthijs doe dan we hebben gelezen in de media. Ik vind het mooi als hij weer op tv komt."
Vrijdag bevestigde RTL dat Van Nieuwkerk een 4-jarig contract heeft getekend bij de zender. De 63-jarige presentator zal programma's gaan maken voor RTL, maar ook voor diens streamingdienst Videoland. Vanaf 21 april is Van Nieuwkerk iedere zondagavond te zien met een actualiteitenprogramma waarin ook muziek een grote rol speelt.
Rutte vindt er niets van dat Van Nieuwkerk terugkeert bij RTL. "Over die stap zelf, dat is allemaal aan de omroepen", zegt hij daarover.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
5 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
7 uur geledenUITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.
8 uur geleden