
Mark Harbers nieuwe voorzitter Techniek Nederland
WOERDEN (ANP) - Mark Harbers wordt in juni de nieuwe voorzitter van Techniek Nederland, de ondernemersorganisatie voor de installatiebranche en technische detailhandel. De voormalige minister en staatssecretaris volgt dan Doekle Terpstra op, die sinds 2017 voorzitter was.
De ledenraad van Techniek Nederland stemde woensdagavond unaniem in met de benoeming van Harbers. Hij was tussen 2017 en 2019 staatssecretaris van Justitie en Veiligheid en van 2022 tot 2024 minister van Infrastructuur en Waterstaat. Ook was hij in totaal vijftien jaar Tweede Kamerlid voor de VVD.
"Techniek Nederland behoort tot de belangrijkste ondernemersorganisaties van ons land. Doekle Terpstra heeft de vereniging een herkenbaar gezicht gegeven en een stem waarnaar geluisterd wordt. Daar wil ik op voortbouwen. Ik ga al mijn energie inzetten om de belangen van de leden, zowel installateurs als technisch retailers, optimaal te behartigen", zegt Harbers.
Enthousiasme
Algemeen directeur Erik van Engelen van Techniek Nederland zegt tevreden te zijn over de komst van Harbers. "Mark brengt naast bestuurlijke ervaring ook veel enthousiasme mee. Met hem als voorzitter komt Techniek Nederland in een volgende fase terecht. Het belang van techniek in onze maatschappij neemt alleen maar toe. Daar hoort een voorzitter bij van het kaliber Mark Harbers."
De tweede en laatste termijn van Terpstra liep in februari af, maar de voormalig voorman van vakbond CNV zou aanblijven tot een opvolger is gevonden.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Ook de nieuwe topman van Unilever, Fernando Fernandez, heeft op de aandeelhoudersvergadering kritische vragen gekregen over het klimaatbeleid van het bedrijf. Aanhangers van Milieudefensie Jong verlieten uiteindelijk de zaal uit protest tegen de antwoorden over het klimaatbeleid.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag Amerikanen opgeroepen geduldig te zijn na de economische krimp in het eerste kwartaal. In een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social gaf de president zijn voorganger Joe Biden de schuld van de tegenvallende cijfers. Hij hield daarbij vol dat zijn importheffingen uiteindelijk zullen leiden tot een bloeiperiode in de Amerikaanse economie.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Starbucks behoorde woensdag tot de grote verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De grote Amerikaanse koffieketen zag de verkopen in filialen die langer dan een jaar open zijn voor het vijfde kwartaal op rij dalen. De verkopen gingen vooral omlaag in thuismarkt Verenigde Staten. De totale omzet steeg wel licht, maar dat kwam door een uitbreiding van het aantal vestigingen en viel lager uit dan verwacht. Ook de winst viel tegen. Het aandeel werd in de vroege handel zo'n 9 procent lager gezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De economie van de Verenigde Staten is in de eerste drie maanden van dit jaar gekrompen. Het Amerikaanse ministerie van Handel gaat in een eerste schatting uit van een krimp van 0,3 procent. Dat heeft vooral te maken met een overvloed aan geïmporteerde goederen, waarmee Amerikaanse bedrijven de toen naderende importheffingen wilden opvangen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever zegt opnieuw kritische gesprekken aan te gaan met een Indonesische palmolieleverancier die beschuldigd wordt van mensenrechtenschendingen. Op de aandeelhoudersvergadering werd een brief voorgelezen namens gemeenschappen die zeggen hun land op Sulawesi te zijn kwijtgeraakt aan AAL, dat er palmolieplantages op aanlegde.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Microsoft legt zich niet zomaar neer bij een eventueel Amerikaans bevel om met zijn Europese clouddiensten te stoppen, belooft Microsoft-president Brad Smith. Hij sluit rechtszaken niet uit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft de afgelopen maanden flink meer verzoeken gekregen van mensen die hun guldens willen omwisselen voor euro's. Aanleiding lijkt de deadline van woensdag: dan kunnen mensen voor het laatst een omwisselverzoek indienen voor hun 5 guldenbriefjes en 25 guldenbiljetten.
4 uur geleden