Marjan Rintel volgt Roger van Boxtel op als topbestuurder NS
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) hebben in Marjan Rintel een nieuwe president-directeur gevonden. Ze volgt per 1 oktober Roger van Boxtel op als topbestuurder van de spoorvervoerder. Rintel, die als eerste vrouw de NS gaat leiden, is nu nog operationeel directeur bij het bedrijf.
Gerard van de Aast, voorzitter van de raad van commissarissen van NS, noemt het een voordeel dat Rintel als aanstaande topbestuurder de NS "tot in de haarvaten" kent. Ze werkt sinds 2014 bij de NS, waar ze al lid is van de raad van bestuur. Zij is op dit moment nog de eindverantwoordelijke voor de operationele kant van alle vervoers- en onderhoudsactiviteiten van de NS.
Over Van Boxtel was bekend dat zijn termijn als topman van de NS in augustus zou aflopen, na een verlenging van zijn aanstelling met één jaar. Volgens de NS is onder zijn leiding de rust in de leiding van het bedrijf teruggekeerd. De voormalige D66-politicus trad in de zomer van 2015 aan nadat Timo Huges als president-directeur het veld moest ruimen wegens onregelmatigheden bij de aanbesteding rond openbaar vervoer in Limburg.
Moeilijk moment
Rintel zal aantreden op een moeilijk moment voor de NS. Door maatregelen tegen het nieuwe coronavirus, waarbij nog altijd veel werknemers thuis blijven werken, vervoert het openbaar vervoersbedrijf veel minder passagiers. In een eerdere schatting gaf de NS te kennen dat het aantal treinreizigers pas in 2025 weer terug zal zijn op het oude niveau.
Vanwege de coronacrisis ziet Rintel af van het bonusgedeelte van haar salaris, iets wat ze in haar eerdere functie ook al deed. Ook andere leden van de raad van bestuur doen vrijwillig afstand van hun variabele beloningen.
De NS maakte verder bekend dat Bert Groenewegen is herbenoemd tot financieel directeur van de NS. Die benoeming geldt voor een termijn van vier jaar.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte noemt de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen een "steun in de rug voor de coalitie". D66 won in totaal 57 zetels, VVD kreeg er 66 zetels bij. CDA verloor 19, maar kreeg wel meer stemmen dan in 2022.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het succes van Hart voor Den Haag is volgens campagneleider Coen Bom te danken aan vier jaar lang aanwezig zijn in alle Haagse wijken. De partij van Richard de Mos steeg van 9 naar 16 zetels. Volgens Bom hielp het ook dat De Mos vier jaar geleden werd uitgesloten bij de coalitievorming.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De BBB komt in 19 van de 29 gemeenten waar de partij deelneemt in de raad met een of meer zetels. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft binnengekregen. De BoerBurgerBeweging komt met 3 zetels binnen in Waadhoeke, Venray, Hof van Twente en Berkelland.
55 minuten geledenMOERDIJK (ANP) - In de gemeente Moerdijk, waarvan het gelijknamige dorp dreigt te worden opgeheven, is meer blanco gestemd dan bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen. Het gaat om 0,5 procent woensdag ten opzichte van 0,2 procent in 2022. Dat komt neer op 87 blanco stemmen dit jaar en 31 blanco stemmen vier jaar geleden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse leider van GroenLinks, Zita Pels, is trots op het resultaat dat haar partij heeft behaald bij de gemeenteraadsverkiezingen. De partij werd de grootste met 2 zetels winst, waardoor GroenLinks in de hoofdstad op 10 zetels uitkomt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er wordt door de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening niet genoeg gedaan met aanbevelingen rondom de in 2024 deels ingestorte parkeergarage in Nieuwegein, meldt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV). Die organisatie ziet graag dat een en ander vastgelegd wordt in de wet, maar de minister "ziet helaas geen aanleiding om hier nu mee aan de slag te gaan", zo luidt de conclusie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van alle kiesgerechtigden heeft woensdag 53,7 procent een stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dat blijkt uit gegevens van de ANP Verkiezingsdienst. Dat is hoger dan in 2022, toen 51 procent van de kiezers stemde.
2 uur geleden