Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore schrapt 600 banen
SCHIEDAM (ANP) - Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore gaat in totaal 600 banen schrappen om de kosten te verlagen. Het schrappen van 300 banen werd al in het eerste kwartaal aangekondigd, nu komen daar nog eens 300 bij.
Er werkten eind vorig jaar bijna 4500 mensen bij het concern. Op termijn leidt de vermindering van het banenbestand tot een jaarlijkse besparing van 100 miljoen dollar. De reorganisatie gaat naar verwachting tussen de 50 miljoen en 60 miljoen dollar kosten, die vooral in de tweede helft van dit jaar worden geboekt.
De olie- en gasindustrie heeft het moeilijk door de fors lagere olieprijs, die het gevolg is van de coronacrisis. Ondanks de malaise wist SBM zijn kosten in het eerste half jaar te verminderen door verbeterde operationele prestaties en verhoogt het zijn winstverwachting voor het hele jaar. De onderneming rekent nu op een bedrijfsresultaat (ebitda) van meer dan 900 miljoen dollar. Dat was eerder nog maximaal 900 miljoen dollar.
Een woordvoerder van SBM zei dat er geen details worden gegeven over functies en afdelingen waar de banen verdwijnen en of dat gaat gepaard met gedwongen ontslagen. Hij zei wel dat de banenreductie vooral in Europa en de Verenigde Staten wordt doorgevoerd. SBM is ook actief in Canada, Brazilië, West-Afrika, China en Zuidoost Azië.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
23 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.
59 minuten geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
6 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
7 uur geleden