Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore schrapt 600 banen

Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore schrapt 600 banen

SCHIEDAM (ANP) - Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore gaat in totaal 600 banen schrappen om de kosten te verlagen. Het schrappen van 300 banen werd al in het eerste kwartaal aangekondigd, nu komen daar nog eens 300 bij.

Er werkten eind vorig jaar bijna 4500 mensen bij het concern. Op termijn leidt de vermindering van het banenbestand tot een jaarlijkse besparing van 100 miljoen dollar. De reorganisatie gaat naar verwachting tussen de 50 miljoen en 60 miljoen dollar kosten, die vooral in de tweede helft van dit jaar worden geboekt.

De olie- en gasindustrie heeft het moeilijk door de fors lagere olieprijs, die het gevolg is van de coronacrisis. Ondanks de malaise wist SBM zijn kosten in het eerste half jaar te verminderen door verbeterde operationele prestaties en verhoogt het zijn winstverwachting voor het hele jaar. De onderneming rekent nu op een bedrijfsresultaat (ebitda) van meer dan 900 miljoen dollar. Dat was eerder nog maximaal 900 miljoen dollar.

Een woordvoerder van SBM zei dat er geen details worden gegeven over functies en afdelingen waar de banen verdwijnen en of dat gaat gepaard met gedwongen ontslagen. Hij zei wel dat de banenreductie vooral in Europa en de Verenigde Staten wordt doorgevoerd. SBM is ook actief in Canada, Brazilië, West-Afrika, China en Zuidoost Azië.

Meer uit Financieel

Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

5 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

7 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

8 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

10 uur geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

13 uur geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

22 uur geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

23 uur geleden