Marion Koopmans komt niet naar Oerol vanwege 'veiligheidsrisico'
TERSCHELLING (ANP) - Viroloog Marion Koopmans komt woensdag niet naar het festival Oerol vanwege een "veiligheidsrisico" rond haar persoon. Dat heeft AVROTROS maandag gemeld. Koopmans zou naar Terschelling gaan voor een speciale uitzending van het programma Opium waarin zij de hoofdgast zou zijn.
"In overleg met de politie hebben wij besloten dat het niet verstandig is voor haar om naar Terschelling te komen", stelt een woordvoerder van AVROTROS. "We zouden haar veiligheid niet 100 procent kunnen garanderen." Volgens de omroep is het besluit genomen in samenspraak met Koopmans. Over de aard van de dreiging kan AVROTROS geen mededelingen doen.
Koopmans zelf leek maandag op Twitter aan te geven ontstemd te zijn over het besluit. "Dat je uitgenodigd bent voor Oerol en dat dat gecanceld wordt na overleg met de politie. Wetenschapper 2.0", schrijft ze. Daarachter plaatst zij vier icoontjes van een boos gezichtje dat vloekt. In een reactie via een woordvoerder laat de viroloog weten dat ze "erg teleurgesteld" is over de annulering. Ze wilde met haar tweet "benadrukken dat je als wetenschapper geconfronteerd wordt met vragen over veiligheid waar je geen ervaring mee hebt. Daardoor kan bewegingsvrijheid worden beperkt, zowel in werk als privé."
Niet eerste keer
Op vragen naar de aard van de dreiging wil ze niet ingaan. Volgens de Rotterdamse nieuwszender Rijnmond laat Koopmans nog weten dat het "niet de eerste keer" is dat dit haar overkomt. De politie Noord-Nederland wil niets zeggen over de situatie. "Over de beveiliging van personen doen we nooit uitspraken", aldus een woordvoerster. Caroline van de Pol, de burgemeester van Terschelling, is volgens een zegsvrouw niet betrokken geweest bij het besluit om Koopmans niet naar het eiland te laten komen.
Op sociale media reageren veel bezoekers van Oerol verbaasd en ontstemd over het nieuws. Een woordvoerder van het festival laat weten dat Oerol niet is benaderd voor overleg over het beveiligingsrisico van Koopmans. "Wij zijn niet benaderd over de kwestie en niet op de hoogte wat er wél nodig zou zijn voor de beveiliging van mevrouw Koopmans." Oerol treft ook geen extra maatregelen naar aanleiding van het bericht.
Meer uit Binnenland
LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.
16 uur geleden