Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mariniers arriveren in Los Angeles, gouverneur hekelt Trump

Mariniers arriveren in Los Angeles, gouverneur hekelt Trump

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Honderden Amerikaanse mariniers zijn gearriveerd in de omgeving van Los Angeles op bevel van president Donald Trump. Even daarvoor had gouverneur Gavin Newsom van Californië gewaarschuwd dat "de democratie onder vuur ligt".

Ongeveer zevenhonderd mariniers bevinden zich ongeveer 50 kilometer ten zuiden van Los Angeles, in afwachting van hun inzet op specifieke locaties, aldus een Amerikaanse functionaris. De mariniers en de leden van de Nationale Garde hebben geen bevoegdheid om arrestaties te verrichten en kunnen alleen belast worden met de beveiliging van eigendommen en personeel van de landelijke overheid.

Trumps ongebruikelijke stap om de Nationale Garde en mariniers te sturen om protesten te onderdrukken, die uitbraken als reactie op zijn immigratierazzia's, wakkerden voor de vijfde dag demonstraties aan in Los Angeles. Burgemeester Karen Bass kondigde een avondklok af voor delen van het centrum vanwege geweld en plunderingen.

'Explosieve situatie'

"Dit schaamteloze machtsmisbruik door een zittende president heeft een explosieve situatie veroorzaakt", zei Newsom over Trump in een videotoespraak. "Hij koos opnieuw voor escalatie. Hij koos voor meer geweld. Hij verkoos theatraliteit boven openbare veiligheid."

Ook in andere steden in de VS werd geprotesteerd, waaronder Chicago, Denver, New York en Seattle. Ook daar leidden de protesten tot gewelddadige confrontaties met de politie.

Meer uit Buitenland

CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

1 uur geleden
Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

1 uur geleden
WHO: hantavirus op cruiseschip lijkt niet op begin covid-pandemie

GENÈVE (ANP/AFP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, denkt niet dat de dodelijke uitbraak van het hantavirus op cruiseschip Hondius lijkt op het begin van de covidpandemie. Dat zegt hij tegen persbureau AFP.

2 uur geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.

2 uur geleden
Trump: als Iran niet akkoord gaat, beginnen de bombardementen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.

2 uur geleden
Geen enkelband voor Høiby, risico op herhaling strafbare feiten

OSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.

4 uur geleden
Belgische minister wijst Amerikaanse ambassadeur opnieuw terecht

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.

4 uur geleden